Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves korban mikor...

Másfél éves korban mikor szoktak menni aludni este a kicsik?

Figyelt kérdés
Az enyém amióta betöltötte a 18 hónapot fél tízig kukorékol, korábban fél kilenc volt az alvásidő. Nem túl késő ez egy ilyen kicsinek? fél nyolckor ébred egyébként
2010. aug. 4. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem baba és szokásfüggő. Az én babámnak 8-kor csörög a pizsi! :) Persze van, amikor ez elcsúszik, nem mindig pontos, de azért én kitartóan igyekszem alvásra bírni. 23 hónapos már. Ő reggel 6-fél 7 körül ébred. Délben 12-től alszik 1-1,5 órát, ritkán 2-őt. Az esti elalvása függ a reggeli ébredéstől, a déli alvástól, az egész napos ingerektől, hogy mennyire fárad ki és a vacsi mennyiségétől. Bár én mindig igyekszek ezeknek eleget tenni, nem mindig sikerül... :S Remélem már így marad, mivel lassan jön a bölcsi, akkor úgyis 6-kor kelnünk kell majd, este meg nekünk van szükségünk egy szusszanásnyi kis időre amit apával kettesben tölthetünk. A környezetemben egyébként a 1,5-2 éves lurkók változóan fekszeknek, a többség 10 körül kerül ágyba. Szerintem amúgy 8-9 körül aludniuk kéne, de ki hogy szokta meg. :)
2010. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

másfél éves a kislányom.reggel 7-fél 8kor kel.fél 12-12orakor déli szunyoka ami tart fél 2-2ig.este legkésőbb fél 10kor alvás.

hozzáteszem hogy nem maga alszik el sose,ölbe ringatom kb. 20 percet(+-10 perc,de inkább plusz).ezt nagyon elrontottam a gyerek nevelésbe,sajnos.

remélem te nem estél ugyan ebbe a hibába

2010. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló jól irta. Lányom 18 hós, a nyári hónapok előtt 8kor már ágyban volt, ez kitolódott most fél 9re. Ennyire van "hitelesitve":) Mondjuk ez a fél óra is abból áll, hogy fekszünk egymás mellett, simogatom, neki meg szép lassan leragad a szeme. Igaz reggel 6 és fél 7 körül kel, de nem bánom a korán kelést, este szükségem van a lazitásra, arra, hogy megnézzek egy filmet, vagy csak simán netezzek. Viszont nézd a jó oldalát, reggel tovább alhatsz:)
2010. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Enyém 17 hónapos és egy hónappal ezelőttig 8-kor ágyban volt. Nyaralás alatt kicsit tovább volt ébren és ez meg is maradt itthon is, DE délután kétszer annyit alszik azóta.


Szóval, most így nézünk ki:


fél8-kor kel reggel

pontban délben alszik és 2, fél3, háromig alszik,

este 8-kor fürdés, 8:30-kor pontban ágyban van. Úgy alszik el, hogy kap tápszert azt issza, nekem csak a szobában kell lennem (fekszem az ágyon), de simizem, nem beszélgetünk, meg semmi. De nem is igényli, mert ilyenkor már hulla álmos. Legkésőbb 20:40-re alszik.


De a környékünkön ő a legkorábban fekvő baba. Sok másfél évest -hallom minden estem ikor jönnek a játszóról - 9 körül hoznak csak haza és 10 után fekszenek le, van amelyik éjfél körül. Helytelenítem is eléggé...

2010. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. azt akartam írni, hogy NEM SIMIZEM csak kimaradt a nem.
2010. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21:43! Én ugyanebbe a hibába estem. Most már mindegy. Kislányom maximum 8-kor ágyban van.
2010. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jó hallani hogy nem csak én vagyok ilyen ostoba hogy rákapatom a gyereket az ölben alvásra.le tudtad szoktatni?hogyan?segítsetek
2010. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Reggel 6-7 kelés, délben alvás 3-3és fél óra, este legkésőbb 8kor füri, tápszert megissza míg felöltöztetem, be a hálózsákba, puszi, simi, köszönés és kijövök. Max. 5 perc és alszik magától:-))
2010. aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom este 8-tól reggel 7-ig alszik. Kb icipici kisbaba kora óta és most 20 hós.
2010. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

reggel 6-fél7 körül kel, nappal 2 órát alszik, amiből kb. 2-kor ébred. este 8-kor már alszik. az éjszakát hellyel közzel alussza végig.

nemsokára 20 hónapos.

2010. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!