Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinti programra (pl játszótere...

Derjaderja kérdése:

Kinti programra (pl játszóterezés) rábíznátok baby sitterre tipegő korú gyereket?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik nem baby sitter ellenesek alapból, tehát nem ideológiai vitát szeretnèk.


Ősszel (november) szülök, kötetlen részmunkát végzek otthonról, aminek most van egy nehezebb időszaka, mert a szülésig végeznem kell vmivel.

Nagy házunk is van, segítség nincs.


Úgy érzem, már nen bírom azt, hogy a délutani alvás alatt meg éjjel dolgozzak, mert már a házimunka is elég nehéz.


Korábban már volt a kislányomnak heti 1 délelőttre baby sittere, de akkor még baba volt, babakocsiban tologatta a parkban egy pótnagymama illetve itthon játszott vele.


Most már szalad és nagyon eleven, kinti programot szeretnék neki, szerintem szuper lehetne ha heti 1x egy fiatal kedves valaki elvinné játszózni, sétálni (nagy játszórajongók vagyunk, nagyon barátkozó is a lányom).

De a lányom még nem tud megbízhatóan sétálni, folyton szaladni kell utána illetve a játszón is azért felügyelni kell bár nagyon ügyes.


Ti aggódnátok ezen? Rábíznátok így valakire?



2020. aug. 9. 14:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, támogatom az ötletet. A hülyékkel ne foglalkozz, kár időt szánni a válaszokra. A hám, vagy póráz nagyon is jó dolog, ha Téged ez megnyugtat. Keress időben egy talpraesett fiatal bébiszittert, hogy össze tudjon szokni a gyerekkel, vagy ha nem jó, még időben tudj másikat keresni.
2020. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
20%
Én nem engedném el a gyerekemet idegennel sehova. Csak az apjával,nagyszülőkkel,illetve a legjobb barátnőmmel. Semmilyen baby sitterre nem bíznám. Se munka,se háztartás,sem pedig kistesó miatt. A póráz dolog nekem röhej,fogom a kezét,szemem le nem veszem róla,amíg nem tudok benne megbízni.
2020. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
21%
Nem,szó sem lehet róla,hogy idegen vigye el otthonról.
2020. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönök minden konstruktív és emberi stílusban megfogalmazott érvet és ellenérvet.


Nekem nincs bajom az idegenre bízással, sokkal kevésbé bíznám családtagokra, ugye idősek illetve tapasztalatlanok gyerekügyben vagy maguk is kisgyerekesek, ráadásul nem egy alkalomról van szó, és ez túl sok szívesség lenne bárkitől.


Amikor 5 hónapos volt, és először lett baby sitter, ugyanúgy heti 4 órara, akkor nekem is végig kellett magamban küzdeni ezeket a dolgokat, de gondoltam, kipróbálom. Mivel itthon voltam, azt gondoltam, nincs kockázat, folyamatosan hallottam őket, szoptatni is tudtam, amíg volt délelőtti szopi. Ha bármikor azt hallottam volna, hogy sír, mentem volna azonnal.


De aztán nagyon pozitív élmény lett az egész, a gyerekem nagyon kedvelte a nénit, kb azt hihette, hogy ő is egy nagymama, gyakran benéztem hozzájuk, pelusoztam, az ebédnél is láttuk egymást, és a 4 óra vegén jókedvűen játszva találtam őket. Sétálni is elengedtem, de ez akkor még kb babakocsis délelőtti alvás volt.


A gyerekem nagyon barátkozó és nyitott, én úgy érzem, csak jót tett neki, hogy vki mással is volt ilyen pici időt, úgy érzem, elég stabil a kötődésünk egymáshoz, nem a heti 4 óra számított.


Most már végképp nem tartok ettől, sok barátunk van, és volt már rá példa, hogy mással játszózott. Szerintem ha összebarátkozik a sitterrel, akkor ez egy plusz nagy öröm lesz neki, hogy vki eljön érte és viszi vhová játszani.


Iszonyú aktív amúgy, minden gyerektársaságban eddig ő volt a legélénkebb, mindenhol szóvá teszik, hogy honnan van ennyi energiája (amellett hogy nagyon cuki és szociábilis is), nagyon le is kell fárasztani, hogy aludni tudjon.


Szóval a terhesség végén és az első hetekben a pici babával ha a fejem tetejére állok is, akkor is kevés lesz szegénynek az inger.


Ez a része nem aggaszt, főleg hogy nincs nyomás, ha nem megy, sír, akkor nem csináljuk.

Meg ezekkel a nagy szavakkal nem igazán tudok mit kezdeni, én nem szoktam minősíteni, hogy pl a baby sitter az ördög műve és milyen anya stb, hanem az érdekel, működik-e az adott dolog, alkalmas-e az adott probléma megoldására, jó-e a családnak, beleértve minden tagot. És ez jobb volt, mint amikor síkideg voltam, hogy sose tudok dolgozni meg félhalott a kialvatlanságtól az amúgy is többször èbredő gyerek mellett, amikor a párszor fél óra nyugi alatt kellett (volna) még pluszban a gèphez ülni.


Hanem most ez a biztonság része aggaszt, de igyekszem jó embert választani, meg addig csiszolni a közlekedését (még most kezdett el úgy járni 2-3 hete, hogy útközben is kikéretőzik a kocsiból).


Ìrjatok még, főleg ha van tapasztalat.

2020. aug. 9. 23:45
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam egy ideig bébiszitter. A szakmámból adódóan gyerekekkel foglalkozok, S a gyakorlati helyemről ajánlottak be egy családhoz, ugyanis a kisfiút kivették az intézményből. A kisfiú amúgyis ritkán jött, alig ismertük meg.

Szóval, mint ex-bébiszitter azt tudom ajánlani, hogy mindenképpen kérj referenciát, próbálj olyan embert találni, akinek a szakmája gyerekkel kapcsolatos. Sok olyan lány szeretne bébiszitter lenni a könnyű pénz reményében, akikre egy marék földet se biznék.

2020. aug. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%

Imádom az ilyen ítélkezőket, akiknek most az a baj, ha anyuka terhesen, munka mellett heti pár órára másra bízza a gyereket, de ha a kérdező ugyanilyen helyzetben bölcsibe adná a gyereket, akkor meg az lenne a baj, hogy minek megy a gyerek bölcsibe, amikor anya a kistesóval úgyis otthon lesz, stb...

Kérdező, az szerintem járható, hogy az első időkben elkíséred őket a játszótérre és meglátod hogy hogy megy a szitternek a dolog. Ha úgy látod nincs gond, el merném engedni őket a helyedben. Ha nem akarsz egyből hámot venni, akkor én most találtam olyan hátizsákot, aminek van póráza, szerintem ez a gyereknek is jobban fog tetszeni. Most rendeltem, még nem érkezett meg, egyedül az a félelmem, hogy ne akarja állandóan levenni a hátáról, én is rövidebb sétákhoz szeretném alkalmazni, a márka Skip Hop, ha esetleg érdekel.

2020. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ha találsz megbízhatót, igen, de legyen feltétel, hogy mindig fogja a gyerek kezét az úton, játszón pedig nem leül, hanem megy utána. Amúgy ha ilyen barátságos baba, szerintem neked a legjobb megoldás a csak délelőtti bölcsi, magánbölcsi vagy csana lenne. Nem is muszáj minden napra vinni, de te is jobban haladnál, ha heti kb.három délelőttre el lehetne vinni. Később sokkal jobban beszokik az oviba is.
2020. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Igen, van itt egy szuper magánbölcsi közel hozzánk, de csak 2 éves kortól fogadják a gyerekeket, illetve nem szeretném a kistestvér érkezésekor pont elküldeni.

Talan januárban gobdoltam, hogy heti 2-3 délelőttre beíratnánk.

2020. aug. 10. 14:16
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, te ismered a gyereked, ha olyan "szeleburdi", hogy képes kitépni az ember kezéből magát, akkor én vennék ilyen csuklópántot. Mint sofőr vagyok hálás, hogy nem ugrik ki takarásból elém egy gyerek. A baby sitterrel semmi gond nincs, gyorsabban is utána fut, mint egy nagyszülő. Szóval hajrá.
2020. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha meg szabad kérdezni, mely napszakra szeretnél szittert és melyik megyében?
2020. aug. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!