Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinti programra (pl játszótere...

Derjaderja kérdése:

Kinti programra (pl játszóterezés) rábíznátok baby sitterre tipegő korú gyereket?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik nem baby sitter ellenesek alapból, tehát nem ideológiai vitát szeretnèk.


Ősszel (november) szülök, kötetlen részmunkát végzek otthonról, aminek most van egy nehezebb időszaka, mert a szülésig végeznem kell vmivel.

Nagy házunk is van, segítség nincs.


Úgy érzem, már nen bírom azt, hogy a délutani alvás alatt meg éjjel dolgozzak, mert már a házimunka is elég nehéz.


Korábban már volt a kislányomnak heti 1 délelőttre baby sittere, de akkor még baba volt, babakocsiban tologatta a parkban egy pótnagymama illetve itthon játszott vele.


Most már szalad és nagyon eleven, kinti programot szeretnék neki, szerintem szuper lehetne ha heti 1x egy fiatal kedves valaki elvinné játszózni, sétálni (nagy játszórajongók vagyunk, nagyon barátkozó is a lányom).

De a lányom még nem tud megbízhatóan sétálni, folyton szaladni kell utána illetve a játszón is azért felügyelni kell bár nagyon ügyes.


Ti aggódnátok ezen? Rábíznátok így valakire?



2020. aug. 9. 14:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
17%
Ha babakocsival viszi akkor igen, a kismotorozást, sétálást félelmetesebbnek gondolom.
2020. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
14%

Nem, mert én vagyok az anyja, nem másnak szültem.

Ha lusta vagy a gyerekeddel játszótérre menni, akkor minek a második? Komolyan nem értem.

Én sem egérlyukat tartok rendben, én főzök minden másnap, mégsem volt szükség arra, hogy idegenre bízzam a gyerekem. Pedig nagyszülők sincsenek egyik ágról sem, nem élnek.

Te tudod különben.

2020. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs rokon, nagyszülő aki segítsen, persze.
2020. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

2-es, ezúton ajánlom Neked az első mondatomat a kérdés alatti szövegtörzsben.

De ha elolvastad volna értőn, amit írtam, nem lustáznál le és nem lenne mit nem értened.

De nyilván uncsi a nap gyk-s provokáció nélkül.

2020. aug. 9. 15:09
 5/30 A kérdező kommentje:

1, igen, ez a 2 része aggaszt:

- eljutás a játszóra

- ott lesz-e baj (nyilván ha ott vagyok is lehet).

A babakocsiért már nem annyira lelkesedik a gyerek, kismotorja nincs (azzal semmiképp nem engedném idegennel).


Egy ilyen gyerekpórázon is gondolkodom, hogy vészhelyzetben meg tudja tartani. Nyugodt kertvarosban lakunk amúgy, de vmennyi autó azért van.

2020. aug. 9. 15:13
 6/30 A kérdező kommentje:

Amúgy nincs nagyszülő, illetve 3 van, akik közül egynél a párom segít, mert idős és nem tud lehajolni.

Az en szüleimnél az apukám ki sem tud menni a lakásból, Anyu ápolja, mi szoktuk orviosi kontrollokra vinni. Hozzájuk hetente járok, szeretik a kislányt, de pont ebben a korban semmiképp nem bíznám anyukámra, hiaba lenne rá emberileg és szellemileg alkalmas (fel se tudja emelni a pelenkázáshoz, mert már nehéz, nemhogy visszafogni ha elszalad, és amúgy is csak rövid időre meri Aput magára hagyni), ide nem tudnak jönni hozzánk egyáltalán.

2020. aug. 9. 15:19
 7/30 anonim ***** válasza:
10%

Pórázon? Most kiskutyáról van szó vagy a saját gyerekedről?

Engedd el nyugodtan, ha nem tud rá vigyázni a babysitter, akkor a második gyereknél óvatosabb leszel, vagy őt már te viszed majd játszótérre. A nagyobbikkal kipróbáljátok, ha beválik akkor jó, ha nem, hát akkor azt majd az idő megoldja.

2020. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
20%
A póráz kicsit fura látvány, főleg kertvárosban. Te tudod milyen a környék, mennyire könnyen járható, a játszótéren szerintem nem sok dolog történhet, főleg ha el van kerítve
2020. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
Olyan bébiszitterrel nem engedném utcára a gyereket, akiből nem nézem ki, hogy közlekedni is tud a gyerekkel vagy a játszótéren vigyázni rá. 🙈
2020. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A "fura látvány"-ság nem igazán szempont.

A bajom a pórázzal, hogy sokak szerint rontja azt a folyamatot, hogy a gyerek belső normává tegye a szabályokat.

De ha jól kezelik (alapból úgy vezetik, utasítják, magyaráznak a gyereknek, mintha nem lenne és csak vészhelyzetben tartjàk ezzel vissza), akkor talán ez nincs.

Meg a het többi napján én ugye nem használnám (bár kérdés, hogy szülés elött 2 nappal vagy újszülöttel hogy kapom el, de addig még lehet, hogy teljesen jól kezelhető lesz már).

2020. aug. 9. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!