Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinti programra (pl játszótere...

Derjaderja kérdése:

Kinti programra (pl játszóterezés) rábíznátok baby sitterre tipegő korú gyereket?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik nem baby sitter ellenesek alapból, tehát nem ideológiai vitát szeretnèk.


Ősszel (november) szülök, kötetlen részmunkát végzek otthonról, aminek most van egy nehezebb időszaka, mert a szülésig végeznem kell vmivel.

Nagy házunk is van, segítség nincs.


Úgy érzem, már nen bírom azt, hogy a délutani alvás alatt meg éjjel dolgozzak, mert már a házimunka is elég nehéz.


Korábban már volt a kislányomnak heti 1 délelőttre baby sittere, de akkor még baba volt, babakocsiban tologatta a parkban egy pótnagymama illetve itthon játszott vele.


Most már szalad és nagyon eleven, kinti programot szeretnék neki, szerintem szuper lehetne ha heti 1x egy fiatal kedves valaki elvinné játszózni, sétálni (nagy játszórajongók vagyunk, nagyon barátkozó is a lányom).

De a lányom még nem tud megbízhatóan sétálni, folyton szaladni kell utána illetve a játszón is azért felügyelni kell bár nagyon ügyes.


Ti aggódnátok ezen? Rábíznátok így valakire?



2020. aug. 9. 14:35
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

7. Ti bolondok vagytok, komolyan? Én viszem a játszóra heti 14 alkalomból 13x, itt az a kérdés, hogy a 14.alkalommal viheti-e valaki más.

Meg persze 5 napos újszülöttel november végén...

Eszed tokja komolyan, célozgass a saját gyereked halálara ilyen stílusban, ne az enyémére.

2020. aug. 9. 15:34
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelj, ha csak pórázban bízol meg, akkor baj van a gyerekeddel."


Ahogy a kérdező írásából kiveszem: nem a gyerekben nem bízik, hanem abban nem, hogy a bébiszitter ugyanúgy "féken tudja tartani a gyereket" póráz nélkül, mint ahogy ő teszi.

Erre írom: hát ne bízd olyanra!

A póráz lekerül, a játszótéren ugyanúgy kell figyelni. Ott is lehet baj.

2020. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

"November végén viszonylag kevesen mennek játszótérre, de látom, ti mások vagytok. :)"


Tényleg?

Aki nem családi házban lakik saját játszótérrel, az megy egész évben. Ez új?

2020. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

12. A póráz csak egy plusz ötlet, amúgy sokam nyilatkoznak róla pozitívan. Megosztó téma, amiről még én sem döntöttem. Elfogadom a véleményedet a póráz témájában, pontosabban hogy Te magad a sajàt gyerekeddel nem alkalmaznád.

De ha azt hiszed, hogy csak a fogyatékos gyerek szalad ki tipegő korában az útra, tévedsz.

Itt nálunk pl sok helyütt nem jó vagy nincs járda, illetve fenn parkolnak az autók, alapból van, ahol csak az úttesten lehet menni, plusz ugye nem olyan mint egy négysávos út, ahol egyértelmű a gyereknek is, hogy autók mennek (bár ilyenekkel is vannak balesetek), de persze ilyenoor beteheti a babakocsiba a baby sitter, szóval ezen még gondolkozom.

Attól hogy van rajta póráz, nem lesz kutya, nezz meg egy ilyet,.kis hatizsákból szokott kijönni, teljesen kulturált csak szokatlan, de ha ez szolgálja az adott helyzetben a gyerek biztonságát, akkor nem igazán érdekel, hogy Marinéninek kerekedik-e a szeme.

Hasznalják amúgy nagyothalló vagy ADHD-s gyerekhez vagy pont nagyszülő vigyázta gyerek esetén sokan.

2020. aug. 9. 15:51
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

Az biztos, hogy játszótéren is lehet baj, sajnos láttam már csúnya eséseket. :(

Jól írja valaki, olyan emberre bízd, aki szerinted tud rá vigyázni.

Legjobb próba ha ráteszed a hámot a babysitterre, aztán megnézed, ő el tud-e szaladni. Ha nem, akkor megbízható, ha igen, akkor nem. Hirdetést is úgy adj fel, hogy felvételi beszélgetés esetén kötelező egy séta pórázon. Szerintem tolongani fognak a jelentkezők.

Egy gyerek pedig ha nevelve van, nem szalad el.

Mi sem születésétől lakunk kertes házban, laktunk tömbházba az elején, mentünk játszótérre. Persze miután falura költöztünk, más volt, hisz itt ovis koruk óta együtt játszanak épp valamelyikünknél. De itt is figyelni kell.

2020. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

13. Úgy érzem, nem érdemes Neked válaszolni, mert az elhangzott allítások fölé helyezted magad és ontod az ősanya bullshitet, de azért még egyszer megpróbálom. Viszont a következő sértést jelenteni fogom.


Sokan járnak egész évben játszóra vagy sétàlni, a gyerekeknek egész évben van igényük a természetre, szabad térre, társaságra. Tavaly amúgy dec elején hó volt 2 napig, Karácsonykor meg 16 fok.

Ha hó van, akkor azért megy szívesen a gyerek, ha enyhe az idő, akkor azért.


"Mi lenne ha kipróbálnád, hogy magad vigyázz a gyerekedre?"

Te biztosan elolvastad, amit írtam? Hogy eddig is és most is napi 2x en viszem, valamint mindig en vigyázok rá (meg az apja), kivéve a heti 168 órából azt a 4-et, amire most keresnék valakit?

Ebben a 4 orában azt a munkámat akarom végezni, amit amúgy éjjente meg az alvása alatt csinálok, amilyen egy lusta állat vagyok, illetve a terhességem utolsó napjaiban és a gyerekágy elejen egy olyan plusz program lenne a gyerekemnek, amit én nem vagy nem biztos hogy fogok tudni biztosítani?

Pontosan mi azzal a baj amúgy, ha vki idegenre bízza a gyerekét? A bölcsis néni nem idegen?

Vagy mért jobb ha rokonra bízod? A 75 éves nagymamara jobb bízni? Vagy a gyerektelen nagynénire? Vagy ráakasztani szívességből valaki 3 gyereke mellé negyediknek? Szerintem sokkal jobb egy ebben jártas, ezért fizetett és a munkájáért felelő, általam választott személyre bízni.

2020. aug. 9. 16:01
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom a türelmed kérdező, nagyon kulturált, értelmes, józan válaszokat adsz, pedig akivel vitázol alig érdemli meg.
2020. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pár alkalmat szánj rá, hogy a kiszemelt babysitterrel együtt, hármasban menj ki a játszótérre. Ő is látni fogja, mire kell figyelnie, és Te is jobban meg tudsz majd bízni benne (vagy nem, de eldönteni mindenképp eldöntöd utána, hogy rábízod-e).
2020. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha találnék olyan babysittert, akiben megbízom, akkor abban is megbíznék, hogy tud vigyázni rá a játszótéren is, illetve közlekedni is tud a gyermekemmel.
2020. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem bíznám, félteném. Egy pillanat, hogy baj történjen.

A saját apjával volt nemrég az udvaron egy balesete. Pedig a férjem él körültekintőbb, figyelmesebb embert nem sokat ismerek.

2020. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!