Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaptad már gonoszkodáson a...

Kaptad már gonoszkodáson a gyerekedet? Hogyan lehet ezt jól kezelni?

Figyelt kérdés
5 éves a lányunk és bár, tud tündéri gyerek is lenni, néha nem túl kedves másokkal. Nagyon szórakoztatja a kisebb csínyek pl.mamának sót tett a kávéba, mert egyszer én véletlenül összekevertem és tetszett neki a mami rekaciója vagy széthagyja a kisebb legót aztán várja, hogy valaki hátha rálép. Ma pedig gonoszkodott a parkban egy kicsit ducibb gyerekkel, annyira rosszul esett szegény kislánynak, hogy el is sírta magát. Haza jöttünk egyből, volt egy elbeszélgetésünk is, hogy mit csinált rosszul,de látom rajta, hogy egyáltalán nem érdekli, amit mondok neki. Bólogat, mint egy kisangyal aztán el is felejti, hogy mi történt. Az oviban sosem volt rá panasz, szeretik az óvónők és a gyerekek is, de egyre többször tapasztalok ilyen kis gonoszságokat. A férjem szerint ez normális, engem viszont nagyon zavar. Nem lát ilyesmit tőlünk, nem tudom hogyan szokott rá, de az külön kiakaszt, hogy látom mennyire tetszenek neki ezek a dolgok. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy gonosz lenne, nagyon barátkozós, közvetlen kislány, de szeretném most az elején leszoktatni ezekről. Ha a beszélgetés nem használ hogyan lehetne megtanítani neki, hogy ez a viselkedés tilos?
2020. júl. 23. 14:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De nem azért csinálják, hogy rossz legyen neki, hanem azért, hogy nekik jobb! Rossz módszert választanak a feszültségük, kísérletezgetésük, problémájuk kezelésére, szadista gyerek egy a millióból, az is betegség, nem személyiségjegy.
2020. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát ha valakinek úgy lesz csak jobb, hogy egy másiknak rosszat okoz, az nálam kimeríti a gonoszkodás fogalmát.
2020. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezek gyerekek, nem azért szekálja a másikat, mert ezt a módszert akarja választani a sok közül, hogy jobban érezze magát, hanem mert nem ismer több/más módszert.


Nekik nincs rálátásuk jobbat választani, mert nincs hozzá tapasztalatuk, ismeretük!


6-7 éves korig a gyerekek egyszerűek, mint a faék, aztán kezd nyílni az értelmük és kezdenek sikeresen megoldási taktikákat megismerni és alkalmazni. Nem születnek sem magas iqval, sem magas eqval, sem felnőttekkel bíró világismerettel. Ők tanulnak, nem ismerik az egyszerűbb, hatásosabb megoldásokat! Azért elítélni valakit, mert nem tud, nagy butaság. Ha már tud mindent, mint egy felnőtt, és mégis rossz módszert alkalmaz, na akkor szabad elítélni a viselkédését(akkor sem az embert)

2020. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13

Ellent kell hogy mondjak.

Az iskolás kor alatti gyerekek sem egyszerűek, nagyon okosak tudnak lenni, mi meg mentegetjük őket, hogy kicsik, majd változnak, meg mi csináltunk valamit rosszul az adott helyzetben.


Holott amikor pl egy gyerek direkt eldugja a kistestvére elalvós babáját, és amikor az egész család azt keresi, meg nem hogy nem adja vissza, hanem máshová dugdossa, és amikor véletlenül kiderül, hogy ő dugta el, még ki is magyarázza, hogy azért dugta el, hogy majd örüljön, amikor végül majd -egyszer- visszaadja; ahhoz tervezés, szervezés, és ész kell. Ahhoz meg valami más, hogy amikor a család nyugtatgatja a vigasztalanul síró hugát, és keresi azt a babát, akkor maga is mutatja hogy keresi, és átteszi olyan helyre, ahol már keresték.

Teszi ezt úgy, hogy a saját alváshoz használt dolga megvan, babája is több, mint ahánnyal játszik, 5 évesen folyamatosan olvas - de csak magának-.


Természetesen nem "kell" elítélni a viselkedését, de hiába a mi szép-jó-okos gyerekünk, azért ajánlatos tárgyilagosan nézni amit csinál.

Mert nagy meglepetések érhetnek bennünket, ha sokáig magunkra vállaljuk a felelősséget.

2020. aug. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13as, akkor az én gyerekem nagyon egy különleges gyerek volt. Már három évesen tudta, hogy nem tépi ki a másik kezéből a játékot és az óvodában is csodálkozott, hogy miért durvák a gyerekek. Neki már akkor se a csípés, marás, ütés volt az eszköze, mint a legtöbbnek.

Eszébe se jutott mást kizárni a játékból vagy csúfolódni.

Igaz láttam, hogy az empatiája is előbb fejlődött ki, mint sok más gyereknek..szóval persze van, ami nem elvárható még ebben az életkorban, de gonoszkodó kisgyereket saját bőrünkön tapasztaltunk és hidd el tud tudatosan gonoszkodni egy 4-5 éves gyerek. Vártam, hogy majd ahogy nagyobb lesz okosodik, de 7 évesen se lett jobb a helyzet, így kerüljük is, ez lett a megoldás.

Vannak erőszakos gyerekek, mindig mindenben ők akarnak a legjobbak lenni, akár gonoszkodással is, jó érzés neki, ha a másikat sírni látja, tudja ha nincs ott felnőtt messzebb is elmehet, de ezekre a gyerekekre amúgy a szülők is ráhagyjak ezt a viselkedéskedést, mert azt hiszik így lesz életrevalóbb.

2020. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És, hogy kezelném..Semmiképp nem hagynám rá ezt a viselkedést. Ha másik gyereket bánt, csúfol vagy erőszakoskodik vele elmagyaráznám, hogy mennyire csúnya viselkedés ez és a másiknak mennyire rosszul esik. Sőt elmondanám neki, hogyan kell barátkozni és ha csúnyán viselkedik előbb utóbb nem lesznek barátai és akkor ő lesz szomorú. Nem hagytam volna azt sem, hogy mas kezéből kitépje a játékot, sorban állásnál félre lökje. A mai szülők ezeket se tudják vagy akarják megtanítani a gyerekeknek, aztán felnőttkent is majd arrébb lökik az embereket a postán ha sorba kell állni vagy a kasszánál? Alapvető udvariassági szabályok nincsenek a mai gyerekeknek megtanítva, aztán úgy érzik bármit megtehetnek. Lesz itt is majd egyre több agresszió, mint az Usa-ban a lövöldözések, késelések.
2020. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16

Sajnos a 'kezelés" csak látszateredményt tud hozni.


Nem tudom, ismersz-e olyan felnőtteket, akik "gonoszkodó" -nevezzük így- gyerekek voltak. Mert korosodva nem empatikusabbak -mondjuk így- lesznek, hanem manipulatívak/spekulatívak. Csak akik régről ismerik őket, azok látják, igazán.

Az ugyan igaz, hogy a szülő -és az iskola!!, ami nagyobb hatású-, nem törődik a gyerekek erkölcsi iránymutatásával, mert fontosabb a tagozatos elitképzés, a kétnyelvű tanulás, stb, de az ilyen gyerek szerintem veszett fejsze nyele, hiába teszünk akármit. Persze tétlenek nem maradhatunk, és nyilván szivünket-lelkünket kitesszük, hogy jó emberek váljanak belőlük, de ne áltassuk magunkat, hogy van vagy lesz értelme.

2020. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!