Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti mindenhol puszilga...

Anyukák, ti mindenhol puszilgatjátok a kisbabáitokat?

Figyelt kérdés

Kínos kérdés, nagyon ideges vagyok, lehet, hogy túlreagálom, de valamiért azt érzem, ez nem jó.

Anyummal kisbabákról beszélgettünk, és szóba jött, hogy amikor kicsi voltam, még a micsodámat is megpuszilta. Én nem vagyok anya, nem hiszem, hogy megtenném...szerintetek ez normális? Valamiért nagyon ideges és feszült vagyok, amióta ezt megmondta. 😣



2020. ápr. 30. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
Száját és nemi szervet nem. Popsit néha :D
2020. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
98%

Nem

(a szájára sem adtam soha)

2020. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%

Én sem teszek ilyet, a szájára sem adok puszit. Bár az előfordult már hogy odasikerül, mert épp elfordította a fejét, de tudatosan semmiképp.

Ezenkívül a fenekét sem puszilgatom.

2020. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Száját, fenekét, nemiszervét nem.

Viszont: egyszer levettem a babám pelenkáját, anyósom épp bejött a szobába én meg kimentem, mert a táskámban maradt a popsitörlő. Arra értem be, hogy a mama csókolgatja a pisis popsit. Hát egészségére!

2020. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Biztosan nem csinálnám. Azért idegeskedni nem hinném, hogy kellene emiatt. Mégsem a szomszéd Józsi bácsi puszilgatott ott, hanem a saját anyád. Megértem, hogy idegen a dolog (nekem is), de azért nem kellene túlreagálni. Ahogyan eddig nyugodtan éltél úgy, hogy erről nem tudtál, úgy folytathatod az életed tovább nyugodtan. Majd te nem csinálod a gyerekdnek.
2020. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
A popsiját imádom,de a nuniját neeeeem puszilgatom?
2020. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%

Popsira adtam puszit mikor pici baba volt, de a micsodájára és a szájára soha!

Kérd meg anyukádat hogy amit eddig nem mondott el azt inkább már nem is akarod tudni! :)

Amúgy minden generáció más, gondolom akkor ez "normálisnak" számított. Idegeskedni tényleg felesleges, már megtörtént. Tanulj belőle és akkor majd te ne így teszel

2020. ápr. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy.

Viszont én is hallottam már ilyenről. Barátnőm panaszkodott hogy az anyósa a kisfia fütyijét puszilgatja ő meg úgy lefagyott hogy nem tudott mit reagálni.


Ez olyan dolog mint amikor a cumit a felnőtt a szájába veszi. Anyósom is egyszer a szájába vette (még cumizta is 🤣), előtte volt kint cigizni. Enyhén szólva felidegesített, rögtön elvettem és kidobtam a cumit. Persze jött a magyarázat hogy ez normális, meg hogy mert a gyerek adta a szájába. Igen, nekem is a számhoz teszi de eltolom és elmagyarázom hogy nem szabad.

Nagyon sok furcsa szokás volt régen ami számomra undorító.

2020. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem is sokkott kapott, amikor pelenkázás közben az anyósa meg akarta puszilni a baba fütyijét...szóval van olyan, akinek ez természetes! Azon viszont én is felhúzom magam,ha nem tartja tiszteletben az anya kéréseit valaki...mi nem rágjuk elő a babának az ételt,nem adunk cumisüvegből húslevest,mézes cumit,nem puszilgatjuk a fütyijèt, hát légyszi más se csinálja az én gyerekemmel, akármennyire is megszokott volt régen!
2020. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az is borzalmas, hogy közli magától, hogy a nemiszervem puszilgatta. Mit akar az, aki ilyet szóba hoz? Valami nagyon visszataszítót érzek mögötte, de minimum egy kisajátító, hatalmaskodó az enyém vagy, én még ezt is megtehettem, elmondhatom neked most is dolognak.


Nemiszervet soha, szájat soha, popsit évente kb kétszer, pl mikor átmászott rajtam vagy ráült a fejemre, de azt is csak ruhában/pelusban.


Szerintem is borzalmas, a legtöbb anya nem csinál ilyet szerencsére.

2020. máj. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!