Hogy kezeljem ha a kisgyerek rajtam tölti ki azt hogy nem foglalkoznak vele?
Jézus, láttál te már 4 évest? Ha gondja van elmondja, biztos valamiért nem szeret, és zavarod. Dolgozd fel és maradj távolabb, de figyelj rá.
3 éves kortól kötelező az óvoda, de 2 éves kortól hasznos kismértékben a közösség(bölcsi)minden szakember ajánlja, pláne, ha beszélni is tud a gyerek, ami ritka.
Honnan tudod mit csinál otthon? Honnan tudod, hogy nem a mentális egészsége miatt rakta bölcsibe?
Téged egy alkalom után kikészítenek, pedig alig voltál a naggyal pár órát, ő folyamatosan velük van. Attól, hogy a gyerek saját, még megterhelő, pláne 2 éves kor körül.
Honnan tudod, hogy nem igényli jobban a társaságot másoknál?
Bármelyik neurológust, gyógypedet megkérdezed, a bölcsi meleltt fognak voksolni egy 2 évesnél.
Amúgy 15 hónapos az másféléves Sincs!
Meg írtad, hogy külföldről kap pénzt. Tehát a párja nincs otthon.
Nálunk is picit hasonló a helyzet, és már a csecsemőn is látni, hogy un, ha én vagyok vele napok óta, csak nyűglődünk (és más is mondott ilyet).
Szóval a bölcsi erre tök jó lehet. Amíg ott van, elvégezni a nem gyerekkompatibilis dolgokat, és utàna lehet figyelni a gyerekre és együtt lenni vele örömmel.
Kedves kérdező, a kislány korábbi életévei eseményein érdemes elgondolkozni és összerakni a képet (pl gyermekpszichológus is segíthet, de a semminél az is jobb, ha te magad végiggondolod, bár ha jól értem, nem laksz együtt a testvéreddel, akinek a gyermekéről szó van, így a gyerek szülein múlik, ők a felelősek, nem lehet mit tenni, csak extrém esetben járhat el a gyámügy).
Tehát nem ok nélkül ilyen a kislány, legfeljebb látszólag ok nélkül. (Értem, hogy nem miattad "butáz" le téged.)
Testvér féltékenység is belejátszhat, és sok minden más, pl amit említettél: nemigen törődik a szülő a gyerekével.
A beszédfejlődés azon szintje, amire utalsz, még rendben volna, ha valamivel a 3. szülinapja előtt járna a gyermek. De ha már majdnem 4 éves, akkor ez esetben még én is alapvetőnek tartom a korai fejlesztést, beszédindítást (egyes pszichológusok a tsmt tornát is szokták javasolni, vagy az Ayres terépiát).
Reagálok egy megalapozottságot és realitást nélkülöző válaszra is, tanulságul a kedves kérdező számára is:
"3 éves kortól kötelező az óvoda, de 2 éves kortól hasznos kismértékben a közösség(bölcsi)minden szakember ajánlja, pláne, ha beszélni is tud a gyerek, ami ritka."
Nem kellene a szakemberek szájába adni marhaságokat. A többsége nem ajánlja a bölcsődét, sem a 3 évesnek a közösséget, hanem hogy édesanyjával legyen, amikor csak lehet.
Nem véletlen időről időre a pedagógus tüntetés (többek között óvodapedagógusok részéről), mivel sok esetben sajnos
NEM szakemberek döntenek a törvénymódosítások felől...
Közösség 4 éves kortól SZÜKSÉGES (kifejezetten szükséges) a gyermekek számára, attól korábban a többségnek felesleges, és főleg amiatt káros, mert addig sem a szüleivel (anyukájával) tölti az időt.
A bölcsőde egy pótmegoldás az agyament "civilizált" világunkban, ahol a feminizmus nevű téveszme ürügyén tönkretették a természetes, az életkori sajátosságnak megfelelő, nagycsaládos életvitelt és az anyukákat is munkába járásra kényszerítette.
2015-ig törvény szerint 5 éves kortól volt kötelező az óvodába járatás, nem véletlenül. Azóta egyre inkább eszement a helyzet...
Ma, sajnos, ott tartunk, hogy csak jogi kiskapuk segítségével lehet eljárni, hogy a szakmai szempontok szerint, a kisgyermekek érdekében járhassunk el, pl hogy 3 évesen ne kelljen óvodába járni (kivéve kb minden ötödik 2-3 évest, akik imádják a közösséget), vagy pl hogy azon 6 évesek, akik nem iskolaérettek, ne kelljen még iskolába járniuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!