Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Feltételeznétek ezt a lányotok...

Feltételeznétek ezt a lányotokról?

Figyelt kérdés

Nos, elsősorban anyukák/apukák válaszát várnám.

Tehát, ha lenne egy 15 éves lányotok, aki már lassan 7 hónapja együtt van a barátjával -aki 17 éves-, feltételeznétek róluk, hogy lefeküdtek?

Még annyi, hogy teljesen kultúráltan viselkednek akár a fiúnál, akár a lánynál vannak, és a fiú tisztelettiudó.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 3. 16:28
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Értem. Örülök ennek. (Mármint hogy az a fiú lett a férjed, és a gyereked apja. :) )

Fogamzásgátlót még semmiképp nem szeretnék szedni, ahhoz nagyon-nagyon fiatal vagyok, tudom és annak is érzem magam.

Köszönöm, hogy írtál. :)

2010. jún. 3. 19:15
 12/30 anonim ***** válasza:
33%
Hurrá,akk már ezek szerint én is ...csinálhatom:D
2010. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lehet vele erről beszélni, akkor ez van:/ Önállóságra vagy kényszerülve, mint az egyik előző válaszoló. Tekintve hogy értelmesnek és megfontoltnak tűnsz, szerencsére ez nem fog károkat okozni, mint sok más esetben, mikor a naiv kislány azért esik teherbe, mert a prűd anyuka nem akar beszélgetni vele. (Vagy más okból, pl. irtózik a gondolattól, hogy a lánya felnő.)

Apró megnyilvánulásokkal finoman éreztetheted vele, hogy felelősségteljesen gondolkodsz, nem kell téged félteni.

Nem tudom ismeri-e a barátod, gondolom már találkoztak, de ha netán mégse, ideje bemutatni. A közös ebédek, sütievés, málnaszörpözéses könnyed beszélgetés hármasban is megnyugtatja az anyukát.

Aztán ha már nem leszel szűz, előbbutóbb sejteni fogja, és belátja, hogy senki sem marad örökre gyerek. A 15 mondjuk még elég fiatal, de nem mindegy, hogy valaki a diszkó wc-jében dugatja-e meg magát csak hogy menő legyen az osztályban, vagy hosszú komoly kapcsolatban, korszerű védekezéssel, bensőséges légkörben történik-e meg, és szerintem a te esetedben az utóbbi az esélyes.

Atán ha rákérdez, válaszolsz, ha nem akkor nem. Te próbáltál vele beszélgetni, de ő nem akarta.

Ha pedig konkrétan az zavar, hogy ő azt hiszi, hogy már szexeltetek, pedig nem, akkor utalj rá egy elejtett megjegyzéssel. Ha értelmét látod (mert előbbutóbb úgyis..)

2010. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

lehet,hogy azért ráz le a témával,mert neki is furcsa ez az egész.Tudod tegnap még az oviba vitt,most meg erről a témáról kellene beszélnie vele.Szerintem az is benne lehet,hogy leráz,mert szeretné elkerülni a komoly témát.

Ő is most tanulja ezeket,légy hozzá türelmes,hiszen honnan tudná,hogy mit kell helyesen mondani ebben az esetben,hiszen még nem volt rajtad kívül "nagylánya".:)

Sztem még gondolkodik,várd meg a megfelelő időt,ő fog kezdeményezni.:)

2010. jún. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg odaültetni a gép elé, hogy olvassa el a hozzászólásokat. Szerintem utánna már lehet vele beszélni.
2010. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Újra köszönöm a hozzászólásokat.

Nem én vagyok az első "nagylánya", van egy nővérem. :) Vele rendesen megküzdött ilyen témban. De mondjuk nővérem sokkal harcosabb is mint én... Meg hát nővérem egy évvel idősebb volt, mikor összejött a barátjával (akivel még ma is együtt vannak, és ő az első barátja is) Akkor lehet, hogy most csak "erőt gyűjt"??

Mindenesetre ha nem változik a helyzet, akkor majd feltalálom magam. Meg barátom is azt mondja, hogy ő nem sürgeti. :)

2010. jún. 4. 21:29
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, szegény. velem is mindig ez van. bármi bajom van, anyám elkezd velem ordibálni, hogy biztos terhes vagyok, és meg is érdemlem...amikor 18 évesen elmondtam neki, hogy másfél év után lefeküdtem a barátommal, akkor 2 hónapig nem beszélt velem:( teljesen meg tudlak érteni, úgy meg főleg, ha nem is feküdtetek le. Csúnya dolog szüleid részéről, hogy ennyire nem bíznak meg benned, és még beszélni sem hajlandóak veled erről. Próbáld megértetni velük, hogy ezzel csak azt érik el, hogy semmit nem fogsz nekik elmondani, mert nem tudsz megbízni bennük. hátha akkor egy kicsit megértőbbek lesznek. Szurkolok!
2010. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Áááá, köszönöm. Látom már mások is túlélték. :)

Jobban érzem magam, hogy ennyien hozzá tudtak szólni a kérdésemhez.

2010. jún. 6. 11:39
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Az Én lányomnak is most 17 éves barátja van,aki versenyszerűen táncol! (Hip-hop!) A srác nagyon tisztelettudó,rendes,normális,szereti a gyerekeket,nem iszik,stb..

Én nem gondolok erre!!

De ha szerinted a lányod lefeküdt a barátjával,gondolj arra,hogy védekeztek!

Csak van annyi eszük! :)

2010. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
100%

Szia!

Ismerős a helyzeted. Húgom 14 éves a barátja 16. Apukánk azzal volt megáldva,hogy biztos lefeküdtek egymással. Mondom apu biztos nem,ha meg így lenne tudnék/tudnánk róla.

Egyszer csak úgy megkérdeztem tőle,hogy mi is van..letagadta,és arcátlanul a képembe hazudott..megbocsájtottam neki,mert nem az bántott,hogy megtették,hanem az,hogy hazudtak. Csak azért írtam le ezt a történetet,hogy tanulj belőle..nem kioktatni akarlak..csak neked ott van az anyukád akitől tanácsot kérhetsz és akihez bizalommal fordulhatsz..sajnos nekünk ez nem adatik meg,mert szüleink válásakor lemondott rólunk.

Még ha nehéz is,ülj le anyukáddal beszélgetni és mond el neki,hogy mi a helyzet,hogy ti még nem feküdtetek le és,hogy mik a további "tervek"...

Remélem tudtam segíteni..és bocsi,hogy ilyen hosszúra sikeredett...


18/L

2010. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!