Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám rávenni a 12...

Hogyan tudnám rávenni a 12 évesemet, hogy órán figyeljen és ne álmodozzon? Nagyon szétszórt, itthon sem tanul, matekból is rontott jegyet.

Figyelt kérdés
Már telefont is ígertem neki jó féléves bizire, de ennek ellenére sem tanult. év elején felajánlottam neki, hogyha matekból, irodalomból, nyelvtanból 5-öst hoz minden egyes alkalommal kap 500ft-ot. azóta csak 1000ft-tal lett gazdagabb..
2010. ápr. 29. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

szia. nekem 13éves fiam van.

egy időben nállunk is ment az h a jegyekért ugymond fizettem. ezt egy félévig csináltuk a gyerek gazdagabb lett - mert hajtott a jo jegyekre. természetesen a rosszakért levonás járt. de már nem alkalmazzuk.


ha valami nem ugy megy ahogy kéne akkor nincs számítógépezés - ez is tudja motiválni a gyereket nagyon. nállunk legalábbis.

de az igaz h nagyon soxor elmondtam és mondom is neki h nemtanulással nem megy semmire, csak buta marad és mehet a foliába meg a földekre kapálni. meg a továbbtanulással probálom motiválni. egyébként engem is zavar h igazábol nem tanul itthon, abbol él amit megjegyez órán, de igazábol a tanárokkal sem vagyok kibékülve meg a tananyaggal sem. szinte semmit nem tanulnak és a házi is minimális, és nagyon soxor nincs is.


szerintem az ha a tanárral beszélsz nem megoldás. a gyerekkel kell elbeszélgetni h mi van.


nem lehet h szerelmes? mert én akkor álmodoztam igy anno ha szerelmes voltam éppen valakibe persze reménytelenül.


na lehet hosszu letem de remélem tudtam segiteni valamelyest.

2010. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
mi érdekli?azzal "fizess"....gördeszka=új deszka vagy egy bamutatóra jegy.....sport=meccsre/versenyre jegy/labda/eszköz.....buli&éjszakaiélet=buliba engedés hétvégén/+1-2 óra a bulizásiidőhöz/elmentek együtt vhova.......divat=új ruhák/kiegészítők.........elektronika=e. cuccok.....felvétel=kamera/fotómasina.......művészet=új eszközök......stb......stb.......
2010. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Te ismered a legjobban a gyerekedet, te tudod hogy lehet rá hatni. Keresd meg a gyengepontját, és persze jutalmazási alappal használd ki. Nekem ha egy 80%+ dogámra pénzt ígérnének, ugranék a lehetőségre és bár bukás szélén vagyok lustaság miatt, pénzért órákig tanulnék és tökély dogákáat írnék :D Esetleg ha egy jó évvégi bizire megvennék nekem azt amire a legjobban vágyok, hát én teljes gőzzel nyomatnám a dolgot. (Én amúgy is nagyon akaratos, nagyravágyó típus vagyok, egy íjkészlet, egy eredeti indián furulya, egy minőségi karikásostor részemről remek ösztönzőnek bizonyulnának, és ez mind 20 ezer körül van) esetleg (kinek hogy engedi a keresete) egy évvégi laptop nagyon behatna nálam.)

Az én szüleim pontosan tudják mire vágyok, pedig nem igazán bízom meg bennük. De ha a te gyereked elmeséli neked a dolgokat, akkor ezeket is biztos tudod, mit akar ő igazából. Csak olyan legyen, amit máshogy tényleg nem szerezhet meg magának. De egyébként nagyon tetszik ez a jutalmazás lapú hozzállásod. Nekem mindig rásóztak a fakanállal a fenekemre, vagy eltiltottak a géptől ha feketepontot kaptam kiskoromban, de ha ötöst kaptam nem jutalmaztak csak annyit mondtak "hát igen, ezt mindig így kéne csinálni." szóval tulajdonképpen ekkor is csak szidtak :/ Az lett belőle, hogy ez istenért sem csinálok semmit amit kéne, nem vezetem órán a füzeteim, minden dolgozatom kritikán aluli és semmit nem teszek a suli érdekébe. Csak a társaság miatt járok be, de egy kukkot sem vagyok hajlandó befogadni az anyagból. A szüleim már letettek rólam, pedig még csak 9.es vagyok.

2010. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

kiegészítem a legutóbbi kommentem:

Engem mindig a továbbtanulással ösztönöztek, én nem ajánlom módszernek mert nálam is csak azt érték el, hogy hányok az egésztől és az istenért sem mennék tovbb gimi után akárhova.

2010. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Legutóbbi hozzászóló három év távlatából: Végül továbbtanultam.. :D
2013. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!