Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám rávenni a 12...

Hogyan tudnám rávenni a 12 évesemet, hogy órán figyeljen és ne álmodozzon? Nagyon szétszórt, itthon sem tanul, matekból is rontott jegyet.

Figyelt kérdés
Már telefont is ígertem neki jó féléves bizire, de ennek ellenére sem tanult. év elején felajánlottam neki, hogyha matekból, irodalomból, nyelvtanból 5-öst hoz minden egyes alkalommal kap 500ft-ot. azóta csak 1000ft-tal lett gazdagabb..
2010. ápr. 29. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Milyen a kapcsolat köztetek? Mennyit beszélgettek? Mennyire bízik benned?

Szerintem a pénz egyáltalán nem motiválja.

2010. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
jó kapcsolatban vagyunk, én nevelem. ha hazajön megbeszéljuk a sulit, és még estefelé leülünk beszélgetni általában. megbízik bennem természetesen...
2010. ápr. 29. 12:58
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Szólj a tanárnak hogy ha látja hogy a gyerek nem figyel, akkor szóljon rá hangosan az osztály előtt, és ha már sokszor "leégette" a tanár akkor (jobbesetben) nem fog tovább almodozgatni. :)))

Mellesleg nemtudom mennyi szabadideje van-énis az álmodozós típusba tartozom, és a jegyeim felfelé vették az irányt- de csinálja azt hogy amikor hazajön a suliból, eszik valami finomat, aztán iszik hozzá, felmegy a szobájába, lefekszik az ágyba/földre -kinek hogy jó- becsukja a szemét , bekapcsol valami művészizenét ( rádió: 92.1) és gondolkozik.

Aztán ha ugy érzi hogy mindent átlátott, átgondolt, fel fog "ébredni" és újulkt erővel láthat a tanuláshoz :D


Először nekem is gáz volt ezt magamnak beismernem, de ugy "küzdöttem ezt le" hogy bezárkóztam, és senkinek se mondtam el ;)

Bár ugye ha ezt te mondod el neki, az más lesz. De mondhatja azt is hogy "dehogy csinálom ezt anya, hülye vagy?" ugyis ki fogja próbálni, mert kiváncsi :D

2010. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

az elöző vagyok és ez lemaradt:

és ha kíváncsi akkor kipróbálja ugye, és ha látja hogy bejön, akkor tovább fogja csinálni.

Nem fogja elmopndani neked, és ingerlékeny lesz ha a témáról beszélsz, szóval jobb lesz nemerről beszélni ;D, csak mosolyogni hogyha javulnak a jegyei, és persze MINDIG meg kell dícsérned, mert így azt fogja érzeni hogy "húú ez nagyon megéérteee, és anya milyen büszke rám.kész zseni vagyok, és ennek az ára az hogy lustizhatok? TUTIJÓMÓDSZER!" :DD


a saját esetemben igy volt. bár nehéz volt ezt leirni, mert mondjuk eléggé gázos, de ez van.


L/14

2010. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen az előttem szóló leírta. Amúgy én is ebbe az álmodozó típusba tartozom. csak én emllé firkálgatok is a könyvbe-füzetbe. És igen, a pénz/mobil nem motiválja egyáltalán. Valami olyannal kell motiválni ami neki is megér valamit. Én mondjuk úgy vetek véget ennek ha még tudom, hogy tanulni kell, hogy elmegyek egyet sétálni a könyvekkel együtt. Ha úgy érzem kiszelőztettem magam és kiálmodoztam akkor előveszem a könyveimet egy csöndes helyem és leülök 1 padra vagy a fűre. Ott megtanulok mindent, hazajövök és már semmi dolgom itthon így azt csinálok amit akarok. Remélem segítehettem.
2010. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ha engem a tanár sokszor "leégetne" akkor inkább megutálnám és azért se tanulnék.:)


Én most jöttem rá (9.vagyok),hogy magamnak tanulok,most az ,hogy anyu pénzt add,akor mivan?A tanuláson fog eldőlni az egész életem,és most ha sz_r jegyeim lesznek akkor már sírhatom vissza,a családban is elég sok ilyen példát láttok,és ők most járnak tanulni a család melett nem ilyen életet szánok magamnak.

Álltalánosba 4.2 volt az átlagom.

Most félévkor 4.9 lett.

Anyukám egyedül nevel és ezért is tanulok,hogy ezen ne idegeskedjen legalább.


Szerintem kérdezd meg tőle,hogy mivel tudnál neki segíteni?

És mond el neki,hogy most sokat számit az életében az,hogy most-hogy tanul és nem szeretne valami csicskásként dolgozni.

Szerintem nyugodtan mondhatód így neki.

2010. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

-2 tantárgy megtanulása után pihenjen fél órát!Utánna tanulja meg a többit!

-Gondolkodjon el azokon a dolgokon,ami őt bántja,beszélgess vele másról is,ne csak az iskoláról!Az egy idő múlva unalmas téma lesz.

-Tanulás előtt csinálja azt,amit akar!

-Ne szabd meg neki,hogy mikor kezdjen el tanulni!

-Soha ne siettesd vagy zavard az evés közben,és ne zaklasd tanulás közben,hogy egyen vagy igyon.Ez a legrosszabb!

-Ne zavard,biztosíts neki csendes,nyugodt helyet,ahol egyedül lehet tanulás közben!

-AJÁNLD FEL NEKI A SEGÍTSÉGET,ha nem akarja,hogy segíts,ne erőltesd rá!

-Mondd neki,hogy lehet,hogy kifogod kérdezni a leckét.Ha tudja,és magától elmondja,ami a leckébe van,akkor jutalmazd azzal,hogy több leckét nem kérdezel ki azon a napon,szóval tovább ne faggasd!De ha például nem tanulta meg,akkor magyarázd el neki,hogy miről szól a lecke,nagyvonalakba meséld el neki a sztorit!(ez főleg történelemre vonatkozik,azt fontos,hogy kikérdezd)

-Fontos,hogy NE MINDENNAP kérdezgesd ki!Mert azt nagyon megfogja unni.Csak akkor kérdezd ki,amikor látod,hogy nagyon hamar(fél óra) alatt kész a tanulással..akkor általában gyorsan összecsapja,mert valami "fontos" dolga akadt..nálam is ez volt mindig a baj egészen 6.félévig,mostmár nyolcadik osztály végén nem ezt csinálom.

Ennyi tanácsot tudtam adni,nekem ez bevált!

2010. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lány vagy fiú a gyerek? Különben én is 12 vok és hát figyelek az órán,de ha ő nem teszi annak valami szerelmi ügy lehet a háttérben! XD De szerintem be kéne vezetni hogy nincs gép pl.: 1 hétig vagy a szobafogságot
2010. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
jelenleg vagyis többhete nem gépezik, nem játszhat a psp-vel mégsem erőlködik, hogy jobb legyen a helyzet. tegnap derült ki hogy bukásra áll matekból :((
2010. ápr. 30. 12:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is álmodozok inkább órán, minthogy figyeljek. Rám mondjuk lolita-ruhákkal lehet hatni.xDD

De mivel drága NAGYON , ez nincs felajánlva és nincs mi motiváljon.

De mondjuk, én úgy szoktam, hogy órán ha nem figyelek, akkor otthon megtanulok begyakorlok normálisan mindent.

2010. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!