Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljunk öcsémmel?

Mit csináljunk öcsémmel?

Figyelt kérdés

Öcsém 14 éves. Folyton itthon ül, számítógépezik, tv-t néz és hiába küldtük le focizni vagy valami, semmi áron nem akart lemenni. Valamelyik nap elmondta nekem, hogy fél lemenni, mivel 3-4 éve megverték a játszótéren...Akkor tudtuk, hogy mi történt, mert sírva jött haza, de nem gondoltuk volna, hogy ilyen mély nyomot hagy benne...Ráadásul abban az időben váltak a szüleink és nem túl szépen, még az is megviselte...A váláskor kezdődött meg az, hogy szinte senki nem figyel rá (én akkor a gimnáziumra készültem, nővérem érettségizett, anyu meg totálisan össze volt törve, még magára se figyelt...)

Szóval az a lényeg, hogy most félős gyerek, akivel úgy igazán nem foglalkozik senki, és még a családban is mindig mindennel csesztetik. Rosszul tanul,, csak a számítógépes játékok érdeklik, azokat nyomogatja egész nap. Haverjai vannak, velük akkor találkozik, amikor suliban van, vagy amikor feljönnek hozzánk. Jövőre középsuliba megy, kicsit aggódok érte, hogy mi lesz vele ott, hogy ha még az utcára is alig mer kimenni... Hogyan tudnék neki segíteni valahogy, hogy kimozduljon néha és ne csak a számítógép érdekelje?

18/l


2010. ápr. 22. 14:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az a csajozós fajta... :S


Valószínűleg mégiscsak az utcával van baja, mert valamelyik nap mondta, hogy le akar menni Tescoba... Mondtam, hogy hát nyugodtan menjen, de a sportcsarnoknál menjen át az úton, mert ott most csináltak lámpát, így ott nem fogja elcsapni valami barom autós... Erre mondja, hogy ő nem fog lemenni, és nem amiatt, hogy fél,mert elütik...Megkérdeztem, hogy akkor miért nem...Erre a válasz: "tudod, az utca...."


Múltkor is jött haza orvostól, és itthon mesélte, hogy 2 csaj hozzávágott a főtér közepén egy papírgalacsint...


Egyszerűen fél, pedig szerintem meg tudná magát védeni :( Azt veszem észre, hogy anyut nem is érdekli különösebben, hogy mostanában mi van velünk... Az, hogy rám nem figyel, az még oké, de öcsémre még azért kéne, és már 4 éve, hogy csak tengődik, hogy "majd lesz valami"... Én is egyre kevesebbet tudok rá figyelni, mivel az elmúlt 1 hónapban próbáltam az érettségire koncentrálni, most meg diákmunka, meg ez az amaz.... Sportolni csak én hajtom, de mivel csak egyedül én akarom, hogy sportoljon, ezért nem érek el vele sokat...

Reggel 6-7től este 10-11ig nyomja a számítógépet, meg a playstationt... Év közben volt, hogy elraktam párszor, de akkor persze én lettem a rossz anyuék szemében és csak annyit mondott, hogy adjam neki vissza, ha ilyen hülye, akkor gépezzen csak...

Már nem tudom mit csináljak vele :-(. Egyszer lehívtam fagyizni, meg vásárolni, de akkor is csak azt ecsetelte, hogy a gép így, a gép úgy... És panaszkodott, hogy miért a kicsit távolabbi boltba megyünk... Meg egyszer felcsörgetett kaputelefonon a haverja, és hallottam, hogy öcsém ezt mondja neki: "Hát, nem tudom, hogy lemenjek-e, nem jönnél inkább fel?" Kirohantam, és mondtam neki, hogy menjen le nyugodtan... Fintorgott egyet, de végül lement...

Meg fog poshadni idebent a gép előtt egész nyáron.......

2010. jún. 28. 09:17
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a Painball, illetve Airsoft sportról, 100-ig biztos vagyok benne hogy érdekelni fogja
2010. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szegény
2010. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én a csajozós tanácsadó vagyok:D érted?:P


a lényegre vissza térve...-a szüleidet ennyire nemérdekli az nagyon rossz lehet:S:(

és...írtad h rosszul tanul:O mondjuk ha...szeptembertől valahogy rávennéd h tanuljon többet vagy azt tanulja meg ami tényleg érdekli:O

vagy ha "elmenne a net"...akkor nem tudna.. vagy hívd fel a figyelmét az egészséges élet módra:P h kell mozogni talán menny el vele biciklizni.

ha még valami eszembe jut akkor írok tényleg. .vagy ha hallok valakitől ilyenről. és remélem nemsokára megoldódik ez a gondod:O (L)

2010. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!