Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljunk öcsémmel?

Mit csináljunk öcsémmel?

Figyelt kérdés

Öcsém 14 éves. Folyton itthon ül, számítógépezik, tv-t néz és hiába küldtük le focizni vagy valami, semmi áron nem akart lemenni. Valamelyik nap elmondta nekem, hogy fél lemenni, mivel 3-4 éve megverték a játszótéren...Akkor tudtuk, hogy mi történt, mert sírva jött haza, de nem gondoltuk volna, hogy ilyen mély nyomot hagy benne...Ráadásul abban az időben váltak a szüleink és nem túl szépen, még az is megviselte...A váláskor kezdődött meg az, hogy szinte senki nem figyel rá (én akkor a gimnáziumra készültem, nővérem érettségizett, anyu meg totálisan össze volt törve, még magára se figyelt...)

Szóval az a lényeg, hogy most félős gyerek, akivel úgy igazán nem foglalkozik senki, és még a családban is mindig mindennel csesztetik. Rosszul tanul,, csak a számítógépes játékok érdeklik, azokat nyomogatja egész nap. Haverjai vannak, velük akkor találkozik, amikor suliban van, vagy amikor feljönnek hozzánk. Jövőre középsuliba megy, kicsit aggódok érte, hogy mi lesz vele ott, hogy ha még az utcára is alig mer kimenni... Hogyan tudnék neki segíteni valahogy, hogy kimozduljon néha és ne csak a számítógép érdekelje?

18/l


2010. ápr. 22. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Kérdezz rá, hogy nincs-e kedve valamilyen küzdősporthoz. Nem feltétlenül olyan kell ahol csépelik egymást agyba főbe minden edzésen, csak valami egyszerűbb, ami ad egy kis önbizalmat tudván, hogy ha mégegyszer "rászállnának" megtudja védeni magát. Ezzel két dolog is megoldódna, hisz legalább heti 1-2 alkalommal ki is mozdulna, egy idő után talán többször is.

Beszélgessetek vele sokat, bár nem lehet, de próbáljátok bepótolni azt az időszakot, amikor a válás után nem nagyon tudtatok törődni vele. Rángassátok el sétálni, vagy valahova, menjetek ti is vele.

2010. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ! este majd rákérdezek a sportra, az nem lenne rossz ötlet! Most el kell mennem itthonról, majd este jövök, de jöhetnek még a válaszok, előre is köszi őket!
2010. ápr. 22. 15:09
 3/14 A kérdező kommentje:
megkérdeztem tőle a küzdősportot, de nem mozgatja különösebben...egyedül a pankrációt szereti nézni, meg a téli sportokat, de azt meg nem tudja csinálni...esetleg úszni még eljárna, de a városban nincs uszoda..
2010. ápr. 22. 17:42
 4/14 anonim ***** válasza:

biztos van valami sport ami érdekli.:]

szerintem azért menekül a játékokba,mert ott nem tudják bántani.ott senki sem tudja,hogy ki ő.

szerintem nézz utána,hogy milyen sportolási lehetőségek vannak a környéken és amiről ugy gondolod,hogy érdekelheti arra kérdezz rá.

olyan nincs,hogy semmi sem érdekli.csak fél..:S

2010. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mást nem tudtok, csak vegyétek rá, hogy menyjen el veletek futni, sétálni......Ha egyedül nem mer, akkor menyjetek együtt.Szervezzetek családi programokat.
2010. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! délután akkor majd megpróbálom lehívni egyet sétálni, úgyis lesz 1-2 dolgom a városban...meg utánanézek majd a sportolási lehetőségeknek is. szerintetek vannak olyan edzések, amiket nyár elején indítanak? mert nem lenne túl jó szerintem, ha olyanba kerülne,ahol már haladók vannak...
2010. ápr. 23. 06:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam 14 évesen, szüleim aggódtak, haverokkal csak a suliban találkoztam... stb. :)

Aztán a gimivel minden egy csapásra megváltozott, 15-16 évesen addig voltam otthon, amíg aludtam.

Nem mondom, hogy vele is így lesz, de szerintem a verekedés csak kifogás, kifogás azért, hogy hagyjátok békén. Meg kellene kérdezni, hogy milyen sportok érdeklik, és bejelentkezni ;)

Ja és iszonyat felelősségteljes lány lehetsz, tiszteletreméltó, hogy 18 vagy, és így törődsz az öcséddel.

2010. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Abszolút egyesület függő, hogy mikor indítanak új csoportokat, illetve nyilván attól is függ, hogy mekkora rá a kereslet. Nyilván ha ebben a félévben csak az öcséd jelentkezne, akkor csak miatta nem indítanának. Viszont... a legtöbb sportnál vannak kezdő csoportok. Persze az csapatsportoknál mondjuk nem olyan biztos, de ott is eltudom képzelni, attól függ mekkora város, mekkora egyesület, hány embert mozgat. Nálunk a nagyobbak, pl kosár, röplabda, foci stb évente indít egy új csapatot, még mondjuk karate és box fél évente indul.

Amúgy a városban, amikről eddig hallottam, vagy amikről személyes tapasztalatom van, én úgy gondolom hogy az edzőknek ez egy életfelfogás nem csak egy munka. Tehát ha te odamész az öcséddel bármikor és megkérdezed ő mit ajánlana, biztos vagyok benne, hogy együtt megtudjátok oldani. Javasolni fogja, hogy jelentkezzetek szeptemberben, mert akkor indul egy új csapat, vagy hogy nem rég indult egy kezdő, még nincs nagyon lemaradva, járjon el oda nyugodtan... Nekik is érdekük, hogy minél több sportolójuk legyen, tehát ha az öcsédnek megtetszik valami, akkor nyugodtan menjetek el, és kérdezzetek utána a dolgoknak.

2010. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem, nyárra nézek neki valami sportot, majd utána érdeklődök a dolgoknak. Sok kedve nincs hozzá, de majd egy hónapra befizetjük, aztán utána meglátjuk, mi lesz...
2010. ápr. 26. 18:58
 10/14 anonim ***** válasza:

ha lenne egy csaja. az szerintem mindent megoldana:D de télleg. teljesen megtudja változtatni egy ember életét amikor szerelemes. a csajjal sztem kifog mozdulni stb...

meg a közép iskola is máslesz/jó lesz. remélem.adtam valami ötletfélét:D

L

2010. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!