Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fel szeretnék nőni már 13...

Fel szeretnék nőni már 13 évesen. Vagy nem is olyan könnyű a felnőtteknek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.annyira szeretnék már végre felnőni,dolgozni,saját házat,autót,családot.annyira jó lehet egy saját házban élni,dolgozni járni,és közben egy férj meg gyerek.tudom,hogy ezt nem olyan egyszerű elérni,és hogy álomvilágban élek,de mégis olyan jó lenne.amikor mondom szüleimnek,mindig azt mondják hogy örüljek addig amíg gyerek vagyok,és nincsenek gondjaim.de vannak,nem is kevés,de szerintük gondtalan az életem.nehéz felnőttnek lenni?tényleg örüljek addig,amíg gyerek vagyok?
2010. márc. 19. 18:27
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Nem akarom a kedvedet szegni, de felnőttként nagyon könnyű kilátástalan helyzetbe kerülni. Azt hívjuk annak, ha valamiért minden tőled telhetőt megteszel, de mégsem közeledsz a célod felé, sőt akár napról napra távolodsz tőle.


Egyszerűnek tűnik persze: dolgozol, pénzt keresel, abból amit akarsz megveszel, éled világod.


Csakhogy felnőttként vagy lesz munkád vagy nem. Simán előfordulhat, hogy a kutyának sem kell az amihez értesz, vagy olyan messze van a munkahely, hogy a fizetésed nagy része elmenne arra, hogy bejárj, vagy odaköltözz.

Ha van munkád, vagy keresel annyit amennyi magadnak és a családodnak elég, vagy nem. És akkor jöhet a variálás, hogy mit maszekolj még, min tudsz spórolni amikor már így is csak a legszükségesebb dolgokra költesz, stb.


Ha van is munkád amiből megélsz, vagy szereted csinálni, vagy nem, vagy halálra szívat a főnököd vagy nem, vagy rámegy az egészséged vagy nem, vagy megszűnik váratlanul a munkahelyed mondjuk egy izmos kölcsönnel a nyakadban vagy nem, az eddig keservesen, évek alatt megszerzett javaid vagy elúsznak vagy nem.


Nem akarok további példákat hozni, hogy miért idegroncs a felnőttek nagy része, de hidd el, nem olyan sürgős beállnod a sorba...

2010. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szerinted konnyu a felnottek elete. Azt mondod hogy gondjaid vanna.

nem szeretnelek megserteni, de aki azt gondolja, hogy a felnottek elete konnyu az nem tudja, hogy mik is valojaban a gondok.

Igazuk van a szuleidnek. Addig orulj, ameddig gyerek vagy!

2010. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
szerintem a 7 éves és a 100 éves embernek is megvannak a maga gondjai.egyébként ez már egy ezeréves kérdés.
2010. nov. 6. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!