Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az, hogy elmondom a véleményem...

Az, hogy elmondom a véleményem, miért visszabeszélés a felnőtteknek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk anya mondja hogy takarítsam ki a szobámat,és én teljesen kedvesen visszaszólok hogy már megcsináltam,üvölt hogy miért beszélek vissza.tv-zek este,bejön hogy kapcsoljam le,lekapcsolom,majd elkezdi apának tök hangosan mondani hogy a kisasszony megemberelhetné magát..kitünő vagyok,egy négyesért már üvöltenek velem.vagyis csak anya.apának az a lényeg,hogy majd legyen egy normális állásom,de anya meg egyetem egyetem egyetem..tudom hogy jót akar,és én is akarok menni majd egyetemre,de kicsit túlzásba viszi.próbáltam apával megbeszélni,aztmondta értsem meg anyát..amikor meg anyával próbálom megbeszélni,fél percen belül kiabálni kezd.pedig én tényleg próbálok mindent megtenni,takarítom a saját meg az öcsém szobáját,napi 3szor viszek kutyát sétáltatni aki mellesleg nem az enyém,öcsém nyulának ketrecét én takarítom,heti 2szer kitakarítom a fürdőt,a nappaliba is sokszor porszívózok..és emellett elvárja a kitünőséget,és minden nap 2 órát különórákon vagyok.tudom,hogy én sem vagyok tökéletes,de mit tegyek?
2010. márc. 5. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
hát, azt nem tudom mit csinálj, de ezvan nálamis és nagyon bosszant. :(
2010. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
sajnos én sem tudom de én kíváncsi lennék hogy az anyud mit csinálna ha ellen állnál neki :) :D
2010. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon korrekt csajszi vagy. Én büszke lennék rád, ha az én lányom lennél. Főleg ebben a mai világban... Sőt, ha majd a fiam megnő akkorára, mint te vagy, én kimondottan arra fogom nevelni, hogy igenis nem kell szolgalelkűnek lenni, ha nem ért velem egyet valamiben, jöjjön és mondja a szemembe tisztelettudóan és intelligensen! Így tökéletesen megtanul a gyerek érvelni, ill. okos ellenérveket alkotni. Én is ilyen vagyok és a párom is. Nem is bírnám elviselni, ha a fiam egy bólogató János lenne. De ez a mi temperamentumunk... Anyukádnak én a helyedben először is megmutatnám az itt elhangzott válaszokat, igenis olvassa el őket. Másodszor pedig gyönyörűen elsorolhatnád neki mindazt, amit a kérdésedben nekünk: hogy mitől tartod magad jól nevelt lánynak. Remélhetőleg reálisan fog gondolkodni és belát dologkat... Anyukád valószínűleg azok közé tartozik, aki a MAXIMUMOT akarja kihozni a gyerekéből, de szerintem ez sok, amit művel... Érvelj! Az a legjobb fegyver, hidd el!
2010. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, hogy anyukádnak igazából nem is veled van baja, hanem talán anyagi gondok, vagy ilyesmi? Csak sajna rajtad csattan az ostor.Kérdezd meg tőle, hogy valóban veled van-e a problémája, vagy más miatt ideges és emiatt kiabál veled. Lehet , hogy akkor esik le neki a tantusz.
2010. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.megpróbáltam leülni vele megbeszélni,hogy miért ilyen mostanába,aztmondta mert senki nem csinál ebbe a házba semmit..felsoroltam hogy én miket csinálok,aztmondta ezek semmiségek.meg hogy ő megdöglik a munkába..csak hétvégenként takarít,akkor is a hálójukat meg a nappalit,és csak vasárnap főz..ezt elis mondtam neki,aztmondja miért beszélek vissza.mondtam,hogy ez nem visszabeszélés,erre hogy persze más gyereke nem beszél vissza meg rengeteget segít.mondom más mit meg nem adna,ha lenne egy ilyen gyereke.erre csöndbe maradt,de azóta nem szól hozzám..megkérdeztem ma is tőle,hogy segítsek e valamit,nem válaszolt.megkérdeztem hogy mérges e rám,nem válaszolt..mondtam hogy mibajod van,erre kiment az udvarra...nagyon nemértem.
2010. márc. 6. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én anyum is teljesen ugyanilyen. Szörnyen bosszantó.
2010. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy most esett le neki hogy milyen jó gyeker is vagy és most szomorú vagy haragszik magára vagy ilyesmi....

2 nap és lenyugszik...

majd írd meg hogy mi lett!

2010. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Hát nem csodálom hogy ki vagy akadva, át tudom értékelni a helyzetet :S

Elsős voltam a gimiben, de akárhányszor vitatkoztam a tanárokkal, mindig nekik lett igazuk (NEM EGYSZER IGAZGATÓI IRODA LETT A VÉGE :D).

Sokat gondolkodtam a miértjén tinifejjel, és arra jutottam, hogy tök felesleges vitába szállni velük, mert aki felnőtt(ebb), annak van igaza. A többit sajnos a mai napig nem értem :D 17 voltam, mikor egy tanárom a szemembe mondta: azért nem lehet igazam vele szembe, mert egy 17 éves kölyök vagyok, ő meg A tanár.

Ami még lehetséges, hogy nincs más, csak te, akin le tudná vezetni a felesleges feszültséget, egyfajta "stresszoldó" vagy. Ez nem jó megoldás, de sajnos a felnőttek vállán nagy felelősség és sok dolog nyugszik, amit te nem mérhetsz föl, csak ha felnőtt leszel.

A különórák csak a hasznodra válnak, de ha túlzásba viszitek őket, nagy károdra lehetnek (főleg a tanulmányi eredmény romlására gondolok) Valószínű hogy a szüleid le akarnak kötni, meg jobb helyen vagy ott, mint az utcán. Az egyetem egy ilyen értelmes lány esetében pedig alap... Ha foggal-körömmel küzd a jó jegyekért az érettségi tantárgyakból és a két választottból, az bőven elég. A többire nem kell elfecsérelni az időt.

2010. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nagyonis ismerős.

sajnos velem is van így,de általában győzök valahogy.nagyon jól tudok vitatkozni[családi örökség:D],de néha ez sem elég.szerencsére anyum megértőbb és csak ha nagyon muszáj akkor ordibál és elég engedékeny. szerintem mondd meg neki nyugisan,hogy tudod,hogy sok a teher rajta,de ne rajtad vezesse le,mert te nem tehetsz róla.

remélem megérti:)

13/L

2010. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

az én anyukám is ilyen..a múltkor azért ordibált, mert a barátom hozott nekem sütit a nagymamájától...megesik, hogy dobál, csapkod, ordibál, veréssel fenyeget vagy nekem akar jönni(bár ez annyira nem gyakori és csak pár éve kezdte el, kiskoromban nem vert). Olyankor eléggé megijedek, de nem szabad ezt kimutatni neki. Nemrég megint elkezdte a hülyeségét, hogy "tudod milyen vagyok, ne idegesíts mert szét szedek mindent.." hát mondom szedjél. erre ideges lett és folytatta "tudod milyen vagyok én neked megyek ne beszélj vissza nekem megértetted?" mondtam neki, verjen meg, ha meg akar verni ugyis megfog nem?

erre nem mert lépni. ne beszélj vissza, de tudasd vele, hogy nem különösebben érdekel a rikácsolása. tiszteld, de ne engedd, hogy rajtad vezesse le a feszültséget. én is úgy érzem, sokszor csak kiéli a nagy szájhős énjét rajtam:)16/L

2010. márc. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!