Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tudom hogy jót akarnak, de...

Tudom hogy jót akarnak, de ennyire?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok,van egy 16 éves bátyám és egy 7 éves öcsém.Bátyám akárhogy tanul,nem érdekli szüleimet,bukott is félévkor több tantárgyból.hazaér suliból,felmegy a szobájába(2.emeleten van az ő szobája a házban)és gépezik hajnalig.rá se szólnak.én kitünő vagyok. hazaérek suliból,úgy 5-ig segítek anyának takarítani stb,akkor valamilyen különóra,majd tanulok sokáig...gép,tv talán hétvégén.riktán hétközbe.ha egy négyest kapok,1 hónapig arról beszélnek,leüvöltik a fejem érte.ha elmegyek egy szombat délután mondjuk moziba,2 hónapig sehova nem engednek,mondván hogy egyfolytában csavargok.próbáltam velük egyeszséget kötni,hogy segítek én csak ne legyenek ennyire már szigorúak,de nem megy.jah és ugye naponta kb 3 órát segítek az itthoni dolgokban,anya mégis azt mondja hogy semmit nem csinálok,és ő megdöglik...mondtam már neki,hogy jólvan mostantól tényleg semmit nem segítek,és nem segítettem,kaptam 5 nagy pofont,(utolsónál elkezdett vérezni az orrom)és üvöltöttek hogy segítsek..pedig nem beszélek vissza meg semmi.mit csináljak?
2010. márc. 17. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Most is gépezel,nem?
2010. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ihh..Én még a szüleimtől osha nem kaptam pofontot.Na de értelek téged és ahogy mondtad segítesz otthon megminden..De ők meg azt mondják hogy semmit se.Szentem jól tetted hogy kiáltál magadért.Igez nekem nem egy 16 éves bátyám van hanem az ikertesóm aki fiú és ő jó tanuló de a többibe ugyan azt csinálja mint a tied.És a kis öcsém aki 7 éves ő is olyan.Szóval én már probáltam megbeszélni ezt velük hogy a többi gyereket is vonják be a házimunkába de csak leüvöltik a fejemet hogy ez nem rám tartozik és , hogy én se segítek otthon.Pedig nagyon is.:S Lehet hogy ezzel nem segítettem sokat.Sőt eggyáltalán nem csak gondolom jobban érzed azért magad hogy én is kb igy vagyok! 12/l
2010. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
58%
Én is 13 éves lány vagyok. Szintén kitűnő tanuló, és a leírtak alapján a szüleid nagyon hasonlítanak az enyéimre. Múlt héten kaptam meg életem első kettesét, leordították a fejem. Rájöttem ez azért van, mert szeretnek, és Ugyanakkor a saját hibáik alapján próbálnak minket jó úton nevelni. Sok mindenben igazuk van. Beszélgess velük sokat.
2010. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
első:igen,most gépezek.körülbelül kéthavonta fordul elő,hogy 1 órát gépezhetek.második:azért én köszönöm:)harmadik:sajnos nem tudok velük beszélgetni.apával még talán,de anyával nem valami jó a viszonyunk,azt se mondtam el neki hogy megjött,bár gondolom sejti.ami most érdekes is lesz,mert terhes lett,és ugye ilyenkor nem jön meg neki,szal nem vesz magának betétet,én meg nem tudom honnan szerzek...megadnak nekünk mindent,vagyis próbálnak,pl nekem is saját laptopom van,de nem tudom ez azért picit túlzás..és aki engem szeretne kritizálni,légyszíves ne írjon
2010. márc. 17. 15:46
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
A kérdésed és azok alapján amit leírtál neked adnék igazat. De most olvastam, hogy még mit írtál. Hát, örülnék ha saját laptomom lenne... Amúgy meg nyugodtan mondd el anyudnak, h. megjött, nyilván nem fogja leharapni a fejed...:)
2010. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Tudom milyen gáz,ha az anyuddal ilyen rosszul vagy,és sajnálom.Nehéz lehet,de mindennek vége lesz egyszer.Mondjuk verekedni nincs joga,ő is volt tini,tudhatja,hogy mire van szükséged,mert nem a pofonjaira.
2010. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

a szüleimmel én sem vagyok jóba naponta min.3-szor veszekedünk , sejtem mit érzel .

én igyekszek kerülni őket , ált. elvonulok szobámba v ha jobb idő van kimegyek . a tesóddal mien a viszonyod ? jóban vagy vele v nem ?

14/f

2010. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
bátyámmal jóban vagyunk.öcsémmel is fogjuk rá..de a szüleimmel nagyon rosszba
2010. márc. 17. 18:35
 9/14 anonim ***** válasza:

nem jó, hogy a szüleid rajtad vezetik le a napi feszültságeiket

csináld azt, ha anyukád valamiben megbánt ne beszélj vele, tekintsd levegőnek, ha valamit kérdez akkor pár szóban válaszolj, ha kiabál, semmiképpen ne kiabálj vissza, egyszerüen hagyd ott

a pofont ok nélkül ne tűrd el

az sem hogy a bátyádnak nem kell segítenie semmiben

(szerintem a bátáydról a szüleid lemondtak, és minden ambiciójukat beléd vetették)

öcsédnek milyen a helyzete, neki kell segítenie? ő hogy boldogul a suliban?

2010. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
öcsém jó tanuló,bár nem ez a kitünő kategória.olyan erős 4-es.és semmit nem segít otthon,hazajön suliból bemegy a szobájába becsukja az ajtót és tv-zik estig.
2010. márc. 19. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!