Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kéne csinálnunk?

Mit kéne csinálnunk?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok és van egy osztálytársam akivel egy óvodába jártunk. egészen 5.osztályig normális volt.Már 6-ban elkezdett bunkózni pár emberrel de velem nem és egész jóba lettünk.Egész évben[6.]mindenkit lecikizett,hogy milyen égő mert kínai ruhákat hord meg minden.6. végén mielőtt mentünk erdei iskolába megmondta neki az egész osztály,hogy nagyon bunkó és változtasson.A magaviselete sem volt jó ezért nem jöhetett velünk erdeibe aminek nem is kell mondanom nagyon örült mindenki.Most 7-ben az egyik brtnm aki neki is jó brtnője beszélt vele és megváltozott egy kicsit látszatra,de ugyanazt csinálja.Mindenkit lenéz kivéve azt a lányt aki beszélt vele mert rá irigy de nagyon.És most év közepe óta lóg.Úgy kezdődött az egész,hogy nem volt kedve tesizni és elment óráról mert az volt az utolsó.Ebből már rendszer lett és egyik utolsó tesire sem ment be.És most ezen a héten "beteg".De beszéltünk a testvérével aki azt mondta,hogy szépen ellógta a hetet mert elment a barátnőjéhez.Az ofő meg minket hibáztat,hogy kiközösítjük.Mit csináljunk vele ha nem hallgat ránk?
2010. márc. 13. 19:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akármit mondunk neki ezekról a lógásokról meg bunkózásokról megrántja a vállát és elmegy.:/
2010. márc. 13. 19:34
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket figyelembe se kell venni véleményem szerint. Ha elrontja az életét mert nem lesznek barátai nem tanul a suliban az az ő dolga.
2010. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ti megtettétek, amit lehet már, más nekem nem jut eszembe sajnos. A szülei hol vannak? Nekik nem tűnik fel? Nekik kéne nevelniük a gyereküket nem az osztálytársaknak. Az ofőtök meg inkább söprögessen a maga háza előtt; gondolja át mit tehet ő, ahelyett, hogy bűnbakokat keres.
2010. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ofő viselkedését én sem értem, neki, mint pedagógusnak észre kéne venni a dolgokat és felkeresni a szülőket.

Ti nagyon rendesek vagytok, hogy így törődtök a barátnőtökkel. Szerintem menjetek t hozzá, mondjátok el neki, hogy aggódtok érte, és ha ne is szereti a suli, már csak 1 évet kell kibírnia, és 8. után elballaghat. Addig meg segítsetek neki, a tanulásban, hogy felzárkózhasson, mert biztos le van maradva.

Nem lehet, hogy otthon megváltozott valami náluk? Esetleg rossz társaságba keveredett? Biztosítsd afelől, hogy amit neked elmondd az köztetek marad, és hogy te azért vagy ott neki, hogy segíts rajta. Vagy, ha van olyan tanár akiben megbíztok, vele is beszélhetnétek, hogy tud e megoldást.

Sok sikert:) Ügyes legyél:)

2010. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy azt kéne neki megmutatni, milyen ember lesz, ha ezt folytatja. Keress pár jól lepukkant felnőttet, részegeket, stb, és kérdezd meg tőle, hogy ilyen akar-e lenni?? Megélni nem lehet csak a büszkeségből és a lógásból. Hátha felfogja, hogy az ő érdeke a suli, nem a tanárok örülnek neki, hogy ő fárasztja őket napközben. Sok sikert!
2010. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Figy, 12-13 ébesen az ilyenek mind azt hiszik magukról, hogy ők az atyaúristen, nekik lehet mindent, mekkora királynak érzik magukat stb stb. Hát nagyon nem. Egy önző, bunkó kitudjamégmi nyomorult lesz felnőttkorában 0 emberi kapcsolattal, aki csak úgy ér el valamit, ha másokon átgázol. De ezt 12-13 évesen ha megszakadsz se fogja belátni, mert egy éretlen, buta kisgyerek még. Majd a gimnáziumban fogja mindenki utálni ezért, senki nem fog majd segíteni rajta, mert jajj szegényke, mert fogják ismerni és nem is akarják megismerni. Ne ti erőlködjetek azon, hogy megint normális legyen, mert nem fogja belátni tényleg, majd tanul a saját kárán. Vagy nem.
2010. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a szülei már bocsánat a kifejezésért de le se sz@rják,hogy hova megy mikor...próbáltunk neki segíteni de marhára nem érdekli...:S nem került rossz társaságba csak egy barátnője van aki ilyen mert a legtöbben az ismertségi köréből jótanulók...amugy neki "gáz" ha valaki 5-öst kap...én sem értem miért,de neki ez a trend,hogy rosszul tanul és végig puskázza a dolgozatokat.:/
2010. márc. 15. 19:17
 8/11 A kérdező kommentje:
hiába mutatnék neki csöveseket v lepukkantakat röhögne rajta és menne tovább...szerintem istenkomplexusa van.ő a legjobb számára,ő a tökély.:S
2010. márc. 15. 19:18
 9/11 A kérdező kommentje:
már majdnem minent megpróbáltunk,hogy segítsünk de nem érdekli.egyzserűen szónélkül elmegy...de már nagyon nem érdekel,mert tudom,hogy nincs értelme.olyan munkát akar amihez tanulnia kéne ehezz képest semmit sem tanul.ofőröl meg annyit,hogy mindent ugy értelmez ahogyéppen kedve van.
2010. márc. 15. 19:21
 10/11 anonim válasza:
én is 13-14 vagyok de mégse menősködök ott a többiekkel nem minthe lenne mire
2010. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!