Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak vele? Nem...

Mit csináljak vele? Nem szeretném hogy valami hülyeséget csináljon magával! 13/L

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy van egy nagyon jó barátnőm, osztálytársam. Azt mondta volt egy barátja, nem jártak sokáig mert a lány szakított vele. Azt mondta azért, mert ő csak barátként szereti. És ez az állítólagos fiú, aki senki szerint nem létezett, mert semmit nem lehet tudni róla csak a keresztnevét, nagyon megbántotta, ezért a lány emóskodni kezdett. Tegnap a suliban egész nap mellette voltam, mindig eltoltam ha hülyeséget akart csinálni. A hülyeséget értjük itt azalatt, hogy az udvarról felszedett üvegdarabokkal akarta magát vagdosni. Igaz 7 órám volt, de hazakísértem , az úton végig le kellett fognom mert az árokból akarta kiszedni a koszös üvegeket és vagdosni magát. A házuk előtt álltam még legalább fél órát amíg hajlandó volt bemenni aztán hazamentem. Délután voltam vele könyvtárba, már érdekes semmi baja nem volt, röhögtünk egy csomót. Ma suliba 4en voltunk vele végig mert 5 percenként felszedett valami koszos üveget és csikargatta vele a kezét de mindig elvettük tőle. Mondtam hogy én most nem tudom hazakísérni a másik irányba mentem, mert nekem erre sokkal rövidebb. De kiderült hogy az egyik nagyon hülye osztálytársam nem hitte el neki hogy megvágja magát, adott neki egy sáros üvegdarabot és a lány 2 helyen megvágta a kezét ami aztán eléggé vérzett... a szülei semmit nem tudnak róla, gondolkozom hogy elmondom nekik, mert ez nem normális amit csinál a csajszi. És tényleg ha csak egy picit mélyebben vágja meg magát kitudja mi baja lehetett volna, alig van húsa tiszta csont és bőr a gyerek alig van 40 kg és 162 centi körül van... mit tehetnék hogy ne csináljon magával semmit? nem érti meg hogy ezzel nem megy semmire.
2010. márc. 4. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp szólj a szüleinek ÉS az osztályfőnökének is. Amit ez a lány csinál, abból később akár "sikeres" öngyilkossági kísérlet is lehet. Most még "csak" a figyelmet próbálja felhívni magára. Biztos, hogy van mögötte valami komoly probléma, ami a te leírásodból nem derül ki. Nem véletlenül csontsovány.
2010. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Jól látdo a helyzeted, most ö ezzel akarja kihßivni a figyelmet. Ö áll a középpontban. gondolom aki adta neki az üveget, is ezt gondolta.


Esetleg azt mondhatod neki, hogy ezzel nagyoskodni akar csak és a központba kerülni, pedig ha ilyeneket csinál mindenki csak hülyének nézi, és a hátamögött arról beszélnek mekkora barom hogy vágdossa magát.


Aztán ha gondolod szolj a szüleinek de utána nem fog veled többet szóba állni.

2010. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azt mondta osztálytársam, hogy látta osztályfőnök mert jár hozzá matekra, de csak a felét mutatta meg neki a lány...és a családi háttere pedig nem a legjobb. nem tudom, hogy 6. vagy 5. félévbe amikor 3asra állt valamiből, az anyjáék úgy megverték fakanállal, hogy reggel elkésve és sírva jött be a második órára. Az anyjáékat nem igazán érdekli hogy mi van vele, csak a 4 éves kistestvérére figyelnek.

De köszi, én is úgy gondoltam hogy holnap elmegyek a szüleihez.

2010. márc. 4. 19:36
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként sose voltam jóba a csajjal, régebben mindig engem oltogatott, de amióta elment az osztályból a barátnője, aki kihozta belőle ezt az egyik rossz énjét azóta vagyunk jóba. Tudom, hogyha szólok a szüleinek meg fog utálni de én ezt már nem bírom nézni hogy mit csinál.
2010. márc. 4. 19:37
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelmű,hogy szólnod kell a szüleinek,ne is várj vele sokat..ha megvan bármilyen telefonszámuk,akár hnap délután is hívhatod őket,a csaj anyját,vagy bárkijét..mondd el,hogy mit csinál..mert fontos,hogyha a barátnője vagy,bármitől megvédd..
2010. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
13 évesen elég gyanús, hogy csak teszi a nagy érett szerelmi bánatban fetrengő lányt. Hisz akkor nem röhögcsélt volna veled, amikor szarul van.
2010. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó válaszoló azt mondja, hogy nincs semmi baja. Nem értek vele egyet. Én a szerelmemet 3 hónapja nem láttam és más barátnője van (reménytelen szerelem). Szomorú vagyok miatta, de szoktam nevetni. Igaz, hogy nem vagyok olyan mint régen, de ettől függetlenül szoktam nevetni, ha olyan van.

Szerintem ne szólj a szüleinek. Magyarázd meg neki, hogy ettől nem lesz neki jobb és nem fogja vissza kapni a barátját. Ülj le vele beszélgetni, tereld el a gondolatait és állj mellette.

Én is vágtam már meg magam nem is egyszer és a legjobb barátnőim (akik tudták) nem mondták el a szüleimnek mert tudták, hogy nekem attól még rosszabb lesz. Mellém álltak, segítettek nekem, elterelték a gondolataim a fiúról és elmondták, hogy ez semmire nem megoldás. Mostanra már én is beláttam, hogy nagyon nagy hülyeséget csináltam. Igaz néha megfordul a fejemben, hogy megint megteszem, de eszembe jutnak a barátaim. Akik mondták, hogy ne csináljam mert nem lesz jobb tőle. És igazuk van. Nem lett jobb tőle, csak magamnak okoztam fájdalmat.

Szóval ülj le és beszéld meg vele. Sok sikert.


14/L

2010. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

21:53-as vagyok.

Én nem ettem, nem jártam iskolába, sorolhatnám. 1 évig voltam vele, ők meg rövid ideig. Ezek gyermeteg dolgok.

2010. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen kitalált egy nemlétező fiút, akit elhagy. Majd utána rögtön emós lesz. Feltünési viszketegsége van + divatmajom is. Az emósok közül is a hülyébbik, hogy vagdossa a kezét. A nemlétező fiú csak egy indok volt, hogy emós legyen.
2010. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

mond el a szüleinek.. ennyi

adnék neki 2pofont meg elbeszélgetnék vele hogy mi a szart akar 13évesen egy fiúval.. már komoly kapcsolatot akar meg gyerekeket meg munkát?? nem úgy néz ki mert elég gyerekesen viselkedik.. megtépném az ilyen kis nyomott lányokat komolyan mondom akiknek feltűnési viszketettségük van és csak sajnáltatni akarják magukat meg azt akarják hogy legyen egy kis hírnevük hogy héjj te a mariska megvágta magát .. pontozz le nyugodtan.. mert ugyis a neveletlen barátnődnek adsz igazat.."puszcsih"

2010. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!