Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Hogyan tudnám elérni, hogy a kamasz fiam betartsa a saját ígéreteit? Ti hogyan értétek el, milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Próbálok megállapodásokat kötni vele, kompromisszumos megoldásokba is belemegyek, megígéri Pl. hogy este 11-re hazajön, és hajnalban jön haza.Nem látja be, hogy az ígéret kötelez.

2015. máj. 3. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem úgy kéne felfogni, hogy "ígéretet tesz", hanem úgy, hogy ez egy "feltétel". Ha nem tartja be a feltételeket, legközelebb nem mehet el. Ilyen egyszerű. Egyébként jó lenne tudni azt is, hány éves.


Amúgy az is egy megoldás, ha te is ugyanígy csinálod egy ideig. Pl. megbeszélitek, hogy értemész valahová x időre, és órákkal később jelensz meg. Esetleg közben a telefont sem vagy hajlandó felvenni (gondolom őt sem lehet elérni, amikor hajnalig bulizik). Vagy ha megkér valamire, hogy segíts neki, intézd el, egyszerűen mondj nemet.

2015. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Varga Kriszta válasza:
Menyi idős a fiad?Hol van és kikkel amikor elmegy otthonról?
2015. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Húha. én most vagyok 21 éves, de nemrég volt nálam ez...

Velem azt csinálták apuék, hogyha késtem akkor a legközelebbi alkalomkor 2 órával hamarabb kellett hazajönnöm. Zsebpénzt is keveset kaptam büntetésből amikor kimozdultam. Volt, hogy az összes 5 ft-s aprójukat kaptam meg amikor legközelebb bulizni szerettem volna.


De azt, hogy mivel érték el, hogy tényleg féljek a büntetéstől talán azzal érték el, hogy apa nem szólt hozzám utána... De nem sokszor fordult ez elő, mert tiszteltem őket. Amikor előforudlt olyan, hogy tovább szerettem volna maradni, akkor telefonáltam nekik és megkérdeztem, hogy mennyit maradhatok még. 18- 19 éves koromban már engedékenyebbek voltak. Már megfelelt nekik az a válasz a kérdésükre, hogy mikor jövök, hogy "Majd." "Későn".

2015. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
csináljátok ugyan azt.. ígérjétek meg hogy elmehet a kedvenc programjára, és mikor ott az idő akkor bocs mégsem. ha háborog el lehet neki magyarázni hogy ő is ugyan ezt csinálja. ha nem válik be akkor nem elengedni, vagy nem adni neki pénzt.
2015. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A fiam 17 éves múlt, de nem tudom visszatartani, ha valamit a fejébe vesz. Pl. elmegy a barátaival találkozni, akkor is, hanem engedem el.Megígértetem vele, hogy 11-re hazajön, de nem jön, csak hajnali 5-kor. Próbálom feltételhez kötni a barátokkal való találkozást, pl. takarítsa ki a szobáját, vagy vásároljon 10 db tartós tejet. - "Jó majd holnap" mondja, de másnap meg a bulizást piheni ki, akkor azért nem megy.Egyszerűen nem veszi komolyan, amit kérek tőle.Bosszant, hogy nincs eszközöm hozzá, levegőnek néz.Az anyák napját is elfelejtette...
2015. máj. 3. 22:22
 6/15 anonim ***** válasza:

Hm. Szerintem nem értékeli azt, hogy vagy neki, nem fogja fel, hogy mennyire fontos vagy az ő életében.

Kíváncsi lennék arra, hogy mit vesz fel bulizni, ha az anyja esetleg "nem mosna, vasalna rá"... :)

2015. máj. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne adj neki pénzt. Ne főzz neki. Ne mosd ki a ruháit. Mond meg neki hogyha penzt akar Menjen el dolgozni, ha Ennyire nagy legény.
2015. máj. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam ilyesmikre. Zsebpénzt szűken adok neki, általában valami ház körüli segítséget kérek tőle cserébe, mert különben sose segítene. A ruháit kimosom, mert így is olyan trehány, sokszor gyűrött a nadrágja inge ( mert az ágyra dobja, aztán meg ráfekszik..) - nem szeretném, ha a suliba a tanárok rosszat gondolnának rólam, mint anyáról...Valahogy nem ilyen gyereket akartam... Én nem ilyen voltam.
2015. máj. 4. 12:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne adj neki zsebpénzt, tiltsd le az internetről, ha van mobilnete, azt is szüntesd meg. Ne fizesd a telefonszámláját, és ne segíts neki semmiben, ha hozzád fordul. Néhány nap, esegleg 1-2 hét, és kisangyal lesz.
2015. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A gyerek felnőttként is olykor gyerek, főleg tiniként feszegeti a határait. Változtass hozzáállást, és ne essen meg rajta a szíved! Egyik házbelink (férfi) a párja fiát is így nevelte meg, nem fogadott szót neki, semmi gond, bement a szobájába, kikapcsolta a tévét, kihúzta a dugót és elzárta. Ugyanígy tett a számítógéppel is. A mobiltelefonjának a töltőit és vésztöltőit is begyűjtötte, és ezt közölte is vele. Betelt a pohár bő egy hétig vissza se vitte. Nem szidta meg, de a 3. figyelmeztetésre már cselekedett. Természetesen zsebpénzt sem kapott. A gyerek egyszer utána igen tiszteletlenül viselkedett az anyjával, a nevelőapa ezt ő megtudta, és normális stílusban tisztázta, hányadán van a gyerek, és hányadán kellene lennie. Az is tisztázva lett, hogyha a tiltás ellenére titokban mégis megtalálja a módját a tiltott cselekvéseknek, akkor a gyerek tévéje ki lesz dobva végleg, így a számítógép is és a telefonja egy nagyon alap mobiltelefon lesz. Mondani se kell, hatott a dolog, mert a fiúgyerek már 3-4 nap múlva elkezdett változtatni a hozzáállásán, és sokkal több tisztelettel viseltetett a szülei iránt, így az egy hét múlva visszakapta a tévét, egy hérte rá meg minden mást is, és azóta sincs baj. Ezt így ahogy most leírtam mesélte el nekem az apuka.

Elég igazságos szülők, a közös lányukat is így nevelik, de vele nemigen van baj, mintagyerek és élsportoló, igaz ezért a szülei rengeteget tesznek.


Fontos kihangsúlyozni, hogy a gyerek ilyenkor elkezdhet bizalmaskodni a szülővel, manipulálni is megpróbálhatja, lelkiismeret-furdalást is kelthet benne, de ezt könnyen lehet csak azért teszi, hogy kizökkentse határozottságából, és enyhüljön, hogy megint ő irányítson. Ez egy nagyon nehéz ügy egy érzelmes, labilis, könnyen befolyásolható szülőnek, éppen ezért bele lehet menni a bizalmaskodásba, de változtatni ne változtass a már meghozott döntéseden!

Ne próbálj megállapodásokat kötni vele, mert persze, hogy nem sikerül. Pont ezért nem, mert csak próbálkozol nem pedig eltökélsz valamit, amihez tartod magad, így a gyerek persze, kihasználja ezt!


Kíváncsi vagyok, hol van ilyenkor a gyerek apja!?

2015. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!