Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért intimebb az itteni...

Miért intimebb az itteni válaszolók szerint az együttalvás mint maga a szexuális aktus?

Figyelt kérdés

Az együttalvós kérdések kapcsán mindig azt olvasom itt, hogy nem a szex a baj egy tini esetében, hanem az együttalvás.

Pedig sokszor leírják, hogy sokkal később került szexre a sor, mint mióta együtt aludtak volna az illető párok.

És nem arra a szokásos demagóg mondatra vagyok kíváncsi, hogy "mert nem illik" vagy mert "nem való", hanem ezeknek a bővebb, kifejtett változataira, ok-okozatára esetleg, vagy valami érv/indokszerű dologra.



2015. ápr. 27. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
alapvetően nem gondolom intimebbnek, inkább úgy érthetik, hogy amikor már együtt alszotok (nem csak a sex miatt), átbeszélgettek egy éjszakát, együtt töltitek a napokat sokkal komolyabb kapcsolatot takar, mint amikor csak suli után összejártok dugni titokban..
2015. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem egy 16-18 évesek közti kapcsolatban inkább legyenek átbeszélgetett éjszakák :D

A titokban összejárni dugni sokkal elítélendőbb szerintem, mert nem tűnik valami érzelemdúsnak.

2015. ápr. 27. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért lenne baj, ami intim? Szerintem természetes dolog a kamaszoknál az együttalvás is és a szex különböző formái.
2015. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy te így látod:)

De itt rengetegen írják a következőket "az együttalvás felnőtt imitálás, nem való tinikapcsolatba, oldják meg a szexet máshol"

És erre keresem a választ, mert érvekkel sosem támasztják alá.

Pszichésen meg nyilván jobb az embernek, ha egy elmélyült kapcsolatban, egy meghitt szituációban él nemi életet, hisz a kapkodva, elsietve történt aktusok rossz hatással lehetnek a nemi életre későbbiekben. Főleg a lányoknak, hisz nekik különösen meghatározó az első szexuális aktus, és az első komoly párkapcsolat

2015. ápr. 27. 17:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, kérdező! Én a gyermekemnek meg fogom adni a nyugodt körülményeket a szerelmi-szexuális élete kibontakoztatásához. Ez az élet egyik legfontosabb területe és a szülők sokszor épp ezt gátolják. (3-as vagyok)
2015. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki aki értelmesen gondolkozik :D Nem tudom felfogni, hogy sok szülő lelke miért nyugodtabb, ha a kislányát a suli wc-jében dugják meg :/

Valaki azt írta egy másik kérdésnél, hogy azért, mert az együtt alvás elmélyíti a kapcsolatot, márpedig egy tini kapcsolat nem tartós dolog. Nem értem, hát persze hogy nem tartós, ha nem engedik elmélyíteni nekik. :D

2015. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Érdekes, mikor érvekre vagyok kíváncsi, a nevelés és erkölcs magasztos koronái nem jelennek meg :D
2015. ápr. 27. 22:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Erről a kérdésről az jut eszembe, amikor a fiam 17 éves volt, és rendszeresen bemászott a barátnője ablakán, ott aludt, majd reggel, mielőtt keltek a szülők, kimászott és hazajött. Mondogattam is neki, hogy egyszer észreveszi a kislány apukája, és a golyóid nélkül jössz haza...:)

Meggyőződésem, hogy az esetek 90%-ban nem történt köztük semmi, nem ezért ment, azt tudták volna intézni itt nálunk is, hiszen suli után mindig ide jöttek.


Már 20 évesek, még mindig együtt vannak...

2015. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Vagy lehet csak annyia szülők baja igazából, hogy korán reggel, álmosan, gyűrötten, pizsamában nem egy idegent akarnak még kerülgetni.
2015. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Intimebb, méylebb kapcsolatot feltételez, ami szuper, és felőlem estig együtt lehetnek, azt nem tiltom.


De a gyerekemnél SEM aludhat ott a párja, mégpedig, mert reggel NEM akarok kerülgetni egy idegent. Álmos, nyűgös vagyok, nincs kedvem jópofizni a barát/nőnek.

2015. ápr. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!