Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolják ezt rólam a...

Miért gondolják ezt rólam a korombeliek? 15/L

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, augusztusban töltöm a 16. életévem. Soha nem próbáltam még a cigit, sem az alkoholt, ugyanis nem vonzz engem egyáltalán. Nem is támogatom az ilyesmit, sőt. Ezt hangoztatni is szoktam.

Barátom még nem volt, nem is csókolóztam. Leginkább azért, mert csak egy-kettő viszonzatlan szerelmem volt.

Sokat tanulok, és legnagyobb célom, hogy okos legyek.

Strébernek, valamint jókislánynak neveznek a fenti okok miatt. Miért? Szerintem teljesen normális minden amit teszek.



2015. ápr. 25. 17:59
1 2
 11/14 Gyémántlány ***** válasza:

Mert még fiatalok, tapasztalatlanok (és sokan eléggé unintelligensek is sajnos) és nem tudják, mibe szólnak bele jogosan, és mibe nem. A legtöbb embernek meg kell tanulnia a mások életével kapcsolatos diszkrét viselkedést, és ez időbe telik. Náluk még ez nem alakult ki, így tehát mindenkibe belekötnek, aki nem a saját "falkájukhoz" tartozik.

Neked meg azt kell megtanulnod, hogy aki esetleg más, mint a többiek, azt másképp is fogják kezelni. A társadalmak ezen az elven működnek, legalábbis fiatal korban. Később jobb lesz, kevésbé feltűnően fognak furán nézni rád. Na, de hát ez a különbözőséggel jár :)

2015. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is ilyen voltam 15 évesen. "Én soha nem fogok inni, cigizni, este kimaradni, késni otthonról, hazudni arról hogy hol és kivel vagyok, nem fogok bulizni és a pasizás is várhat még pár évig, inkább tanulok és olvasok mert az hasznosabb". Aztán eltelt majdnem két év, és majdnem mindenről megváltozott a véleményem köszönhetően annak hogy rengeteg új barátot szereztem gimiben. Igen, iszom néha, van amikor többet is mint kéne, igen, néha egy-egy szál cigi is elfogy. Van hogy nem pont azokkal és azt csinálom amit otthon mondtam, mert egyszerűbb így, és van hogy a bkv-ra fogom hogy negyed órával később indulok haza.


Nincs abban semmi rossz ha időnként beülsz egy kocsmába a barátaiddal beszélgetni vagy egyszer-egyszer elmész egy házibuliba. Nem ettől leszel "rossz" "drogos kva" vagy "züllött". Mindezek mellett lehetnek céljai az embernek és tanulhat jól. Nekem és a haverjaimnak is van értelmes elképzelésünk a jövőnkről, nyelveket tanulunk, külföldre szeretnénk menni egyetemre és mindenki a saját fontos, továbbtanuláshoz szükséges tárgyait komolyan veszi.


Ne értsd félre, nincs azzal semmi gond ahogy te látod most a dolgokat, de egyrészt ez még változhat. Majd 2 év múlva olvasd vissza ezt a kérdést, és gondold végig hogy még mindig egyetértesz-e magaddal. Másrészt azért mert neked ez a véleményed, ne nézd le azokat akik máshogy gondolják. "Nem is támogatom az ilyesmit, sőt. Ezt hangoztatni is szoktam." Ha ezt olyan stílusban teszed, az igenis lehet ellenszenves. Attól még nem leszek rosszabb véleménnyel valakiről hogy nem iszik. Attól már igen ha lekezelően beszél velem és kevesebbre tart magánál mert én igen. Gondold végig hogy a többieknek nem ez-e a baja. 17/L

2015. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen normális, ha 15 évesen így gondolkododik, és emiatt senkinek sem kellene őt piszkálnia (viszont neki sem azokat, akik másképp gondolkodnak), de azért emberek, olyanokat mondani, hogy majd irigykedni fognak rá emiatt? :DDD Viccesek vagytok. Nekem is van ilyen osztálytársam (bár ő nem hangoztatja ezt, és valószínűleg nem is önszántából ilyen, hanem a szülei miatt), és bár jó tanuló (4.8 volt körül), de nem irigykedik rá senki.

Tudom, hogy le fogtok pontozni, de bevallom, hogy 14 éves korom óta alkalomadtán berúgok (mondjuk olyan többször van, hogy csak kulturáltan fogyasztok alkoholt), cigizek (eleinte kevesebbet, majd egyre többet, de most sem tartom magam nagy dohányosnak).

Nem hinném, hogy ebből rögtön arra lehetne következtetni, hogy hülye vagyok, örülök, ha megvan mindenből a kettes, és majd egy gyárban fogok robotolni egész életemben kettes érettségivel.

Kitűnő tanuló vagyok, orvosi vagy jogi egyetemre szeretnék menni. Ja, és nem 15 éves vagyok, hanem 18, szóval nincs túl messze, nem valószínű, hogy addig még jobban elzüllök :D Úgyhogy nem hinném, hogy van okom irigykedni olyanra, aki szintén okos/jó tanuló, viszont emellett egyáltalán nem tud szórakozni.

Az osztályomban egyébként 6 (vagy 5?) kitűnő van, és a többiek sem folytatnak olyan életmódot, mint a kérdező.

2015. ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A viselkedéseddel van a baj. A fenti okoktól függetlenül még lehetnének barátaid...

Úgyhogy inkább ne bennük keresd a hibát, hanem barátkozz.

Vagy lehet még nem találtad a megfelelő baráti társaságot.

2015. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!