Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolják ezt rólam a...

Miért gondolják ezt rólam a korombeliek? 15/L

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, augusztusban töltöm a 16. életévem. Soha nem próbáltam még a cigit, sem az alkoholt, ugyanis nem vonzz engem egyáltalán. Nem is támogatom az ilyesmit, sőt. Ezt hangoztatni is szoktam.

Barátom még nem volt, nem is csókolóztam. Leginkább azért, mert csak egy-kettő viszonzatlan szerelmem volt.

Sokat tanulok, és legnagyobb célom, hogy okos legyek.

Strébernek, valamint jókislánynak neveznek a fenti okok miatt. Miért? Szerintem teljesen normális minden amit teszek.



2015. ápr. 25. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert ilyen az egész fiatalság. Menő ha iszol, cigizel és nem tanulsz. Te neked saját döntésed hogy nem akarod ezt a "menő" életet. Ezért majd még cseszegetned de ha idősebb leszel látod majd hogy akik most ezt mondják irigyek lesznek rád egyre jobban. Mert te valamit elérsz ők meg nem. Mert te el fogsz érni valamit ők meg nem. Inkább legyél büszke arra hogy ilyen vagy!
2015. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen normális. Nem kell megfelelni a tömegnek. Magadnak felelj meg, és kész. Nem csak az a fontos, hogy mit mond, hanem az is, hogy ki mondja! Mindig azt nézd, hogy aki kritizál, annak a véleménye számodra releváns-e vagy sem. Aki szerint 15 évesen a cigi, alkohol és pasizás a normális, annak a véleménye nem mérvadó, az biztos.
2015. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"Nem is támogatom az ilyesmit, sőt. Ezt hangoztatni is szoktam."


Valószínűleg inkább a viselkedésed miatt neveznek így. Legyél egy kicsit normálisabb

2015. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

mert streber vagy es jokislany :)


nincs ebben semmi serto szvsz.


hivhatnanak mondjuk pedálgépnek is, vagy okoskának mint engem anno :)

2015. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Engem ugyanezek miatt "apácának" is neveztek a stréber és jókislány mellé. Most 17 évesen még mindig az egyik legjobb tanuló vagyok, az osztályból a kevesek közé tartozom, akik tudják mit szeretnének kezdeni az életükkel. Barátom is lett, inni is ittam (sosem részegedtem le, max 1-2 cider), nem cigizek. Mostmár egyre inkább irigyelnek azok, akik régen csúfolódtak. Szerintem teljesen jól csinálod a dolgokat. 15 évesen sajnos sokan átesnek a ló túloldalára, aztán siránkoznak, hogy nem tudják hogyan tovább.
2015. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Én is "ilyen" vagyok,de nem tanulok sokat,kb.négyes tanuló vagyok. Nem hajtok a tanároknál,kérdeznek válaszolok, de nem erőltetem meg magam. (nem fogok kiesni a padból őrült nagy jelentkezés közben,ez a szerep másnak lett kiosztva az osztályban).

Nálunk okosnak lenni divat,nem szégyen.😃

Ne hangoztasd nagyon, hogy te nem vagy olyan,mint a mai fiatalok,mert képmutató,nagyképű hp-nak fognak gondolni. Ha a véleményed kérdezik akkor persze mondd el, de nem kell felvágni azzal,hogy te "jobb" vagy náluk.

18/L

2015. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is azzal van a baj, aki emiatt cseszeget, de azért te se ess át a ló túloldalára. A legintelligensebb emberek közül is sokan szoktak néha bulizni, tombolni kicsit, lehet emellett tanulni is. Persze nem kell zülleni, de azért tényleg ne legyél el elkötelezett apáca 15 évesen, néha engedd el magad, próbálj ki új dolgokat, stb.
2015. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Te is tudod, hogy ez a "normális", és csak megerősítést akarsz abban, hogy te így vagy jó.

Nem kell apácának lenned, de néha hidd el, hogy jól esik kiengedni a gőzt, bulizni és inni egy keveset. Attól nem leszel se rosszabb, se jobb ember, mint ahogy attól sem, hogy elítéled azokat, akik ezt teszik.

2015. ápr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

15 évesen nem kell "inni egy keveset", a törvény tiltja is nem véletlenül. Érezd jól magad a bőrödben, nem kell beszállni a "bulizásba" csak azért hogy megfelelj másoknak. A jelenlegi "korodbeliekkel" még egy két évig leszel együtt aztán többségükkel soha többet nem találkozol, nem kell az ő értékrendjükhöz igazodnod, főleg ha úgy érzed a tiéd helyes.


Ha elmúlsz 18, és továbbtanulsz vagy munkába állsz, és kezd tényleg körvonalazódni az életed, lesznek körülötted emberek akiket sokra tartasz és követni akarsz, akiknek az értékrendje hasonlít a tiédhez. Ha akkor még mindig úgy érzed kilógsz a sorból, még mindig bőven ráérsz változtatni. A lényeg hogy mindig önmagadért tedd, ne a többiek véleménye kedvéért.

2015. ápr. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem, ha vannak barátaid, akikkel szoktál találkozni és néha lazítasz, akkor ez nem baj. Nem azt mondom, hogy rossz, amit csinálsz mert egyáltalán nem, de szerintem mindenkinek kell egy kis lazítás. Nem feltétlenül rossz ember az, aki cigizik vagy iszik még ennyi idősen sem. Régebben én is elítéltem azt, aki ilyen, de a jelenlegi osztályomban többen is vannak, akik el szoktak menni együtt kocsmázni meg ilyenek és ettől függetlenül ők halál normális, jófej emberek és megjegyzem, hogy semmilyen problémájuk nincs a tanulással. Többen kitűnőek is közülük. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne legyél előítéletes velük szemben. Ha kedveled őket, jól kijössz velük, akkor te is elmehetsz velük szórakozni csak megmondod, hogy te nem iszol alkoholt és nem cigizel, ennyi, de ettől te ugyanúgy ott lehetsz velük és ugyanúgy barátkozhatsz velük. A tanulás valóban fontos és azzal semmi probléma nincsen ha valaki sokat tanul mert okos akar lenni. Én is fontosnak tartom és szerintem ez a normális, ha valakit érdekel a jövője. Viszont az én szememben is léteznek stréberek. Nem azt tartom strébernek, aki okos, ügyes és mindent megtesz a tudásért, hanem azt, aki csak a jó jegyekkel foglalkozik, rágörcsöl erre és csak ez érdekli őt. Volt egy osztálytársam, aki hisztizett és sírógörcsöt kapott mert kapott egy négyest....ez szerintem egyáltalán nem normális és nem volt a háttérben semmilyen szülői nyomás, hogy neki csak ötösöket kellene szereznie... A csókolózás meg a pasizás meg olyan nem kötelező dolog, mármint ha majd lesz valaki, akit szeretsz és ő is viszonozza akkor majd megtörténik. Azt meg szánalmasnak tartom mikor valaki azért jön össze valakivel, hogy elmondhassa, hogy neki már van barátja. Ennek semmi jelentősége nincsen, ez nem valami verseny. Szerelmes voltam többször is, most is, de barátom nem volt még egy sem és a jelenlegi kilátásaimat tekintve nem is lesz egy jó darabig, de nem gondolom, hogy ez baj lenne.
2015. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!