Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, akik azt mondják,...

Szülők, akik azt mondják, hogy ha az ő fia berúgna, így meg úgy elverné, komolyan gondolják?

Figyelt kérdés
Nem egyszer hallottam már, hogy akár itt is írja valaki, hogy ő bizony elverné, ha berugna. Mégis hogy gondolja az apuka-anyuka, a 15-18 éves gyerek majd pont hagyja magát? Nem találkoztam még olyannal, aki tényleg kapott volna. De amúgy is, ha 16 évesen valaki iszik, ez ma már természetes. Ebbe már nincs kivetnivaló. És amúgy se igen ér el sokat a szülő azzal, hogy hú de elverni, még ha hagyja is magát, mert ezzel a kapcsolatuk is megromlik, meg ugye a szülők is kapnának, ha kiderülne. Nem egy szülőtől hallottam már, tényleg komolyan gondolják? Vagy csak fenyegetés?
2013. nov. 28. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Engem sosem vertek meg ilyenért, nem is használ. Egy nagyondurva hányós buli óta nem iszom, megtanultam magamtól, hogy erre nincs szükségem.
2013. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem vertek meg mikor először berúgtam ( 2éve, akkor voltam 18).


Viszont levetettem a cipőmet és gyorsan besurrantam a szobába utána egy szót nem mertem szólni mikor felkeltem csak reménykedtem, hogy nem veszik észre. De végül is úgyse bántottak volna érte, csak azért nekem rossz volt így haza menni mikor egyik szülőmet se láttam még részegen.

2013. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fenyegetés.

Én speciel még egyszer sem hallottam ilyet szülőktől.

Egy kis pia senkinek nem árt, viszont ha a gyerek úgy érkezik haza, hogy borítja a jukkát és telibe hányja a perzsaszőnyeget na meg a macskát a pirkadat álmatag óráiban. Akkor csöppet megérdemli azt a jól irányzott atyai pofont.

2013. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Még ugyan kicsi a gyerekem, de ha annyi idős lesz, biztosan nem fogom ilyennel fenyegetni. 14-15 évesen semmi keresnivalója ilyen bulikban, maximum ha néhány osztálytársával összejönnek, amit támogatok is, mert barátok kellenek!

Igenis el fogom engedni bulizni nyugodt szívvel, de 17 éves kora körül. Viszont egy szabály lesz, mit az egyik ismerősömnél: részeg ember a házba nem teszi be a lábát. (a részeg nem azt jelenti, hogy ivott pár pohár bort vagy pezsgőt...). Az ő gyereke is kiröhögte, de egyszer zárva találta az ajtót, amikor hajnalban alig talált haza. A poén kedvéért a kutya nézett vele szembe a házból, mondván, hogy szegény állatnak ne kelljen ilyet látni odakint :) A srác azóta tudja hol a határ, pedig minden héten elmegy valahova-és szerintem ez így jó..


Most örülök igazán, hogy van még majdnem 10 évem addig...

2013. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyanról hallottam már, hogy valaki kapot egy-két pofont, mert a ( abban a helyzetben tényleg ésszerű) tilalom ellenére berúgott, de azt veszem észre, hogy a szülők leginkább csak mosolyognak egyet a dolgon, vagy rosszallják, de hagyják, hogy a gyerek magától rájöjjön, hol a határ.
2013. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

párszor elmentem inni haverokkal (mindig szigorúan csak 2-3 sör maximum).. már 2 éve eljárogatok.. egyszer buktam le anyám előtt, hogy ittam.. úgy tudta, hogy csak 2-3 kortyot..

előtte fél évvel vagy egy évvel közölte, hogy inni ne merjek egy kortyot se, semmit vagy agyonüt..

nos... akkor sikerült leöntenem magam és megérezte a szagát.. két akkora pofont kaptam, hogy a tenyere és ujjai nyoma még több, mint 1,5 órán át látszott.. a fülem meg bedugult és sípolt..

válaszul szépen tartottam megint az arcomat, hogy "légyszíves.. még párat.. hátha kórházba is kerülök vagy meghalok és megszabadulok tőled.."

tudom, hogy ez köcsögség volt..

de nagyon rossz a kapcsolatunk.. (múlt héten leordított 1 rosszabb jegy miatt, hogy ˇég miattad a pofámon a bőr.. kösd föl magad.. most, itt, előttem"... és ez megy már vagy 8 éve..)

16L

2013. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat, aki tényleg megcsinálta, bár ő alapból így nevelte a gyerekeit...
2013. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem alapból nincs pofám részegen, vagy akár becsiccsentve hazajönni.. Az én szüleim sosem isznak, még 1 pohár pezsgőt sem.

Mindig kijózanodok gyorsan, amikor belépek a házba..

2013. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!