Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen büntetés adnátok 12...

Milyen büntetés adnátok 12 évesnek egy aláhamisíttot ellenőrzőért?

Figyelt kérdés

Van 3 db egyese, amit nem akart, hoy kiderüljön, így aláírta magának az apja nevében. Nem jól sikerült a hamisítás, a tanár rájött, adott neki osztályfőnökit, erre azt is aláírta.

Mivel nem először fordul elő, szeretnék valami olyat, hogy jól a szájában maradjon az íze. Számítógép annyira nem érdekli, zsebpénzt nem kap, házimunkából amúgy is kiveszi a részét. Mit kezdjek vele?


2015. jan. 21. 20:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%

Ismét a gimnazista vagyok.

Fontos információ lett volna elmondani,hogy te nem az anyuka vagy (gondolom akkor apjának a nője vagy bánom is én) De a stílusodon még akkor is lenne mit javítani.

Alapjáraton úgy gondolom,hogy nem pusztán észt osztok tekintve,hogy sok féle gyereknevelési módszert láttam már,illetve saját szüleimét is tapasztaltam már,viszont volt szerencsém a legkülönfélébbekbe is betekintést nyerni,de amit leírtam az legtöbbjüknél bevált...

De visszatérve arra kije vagy te neki,ha nincs felügyeleti jogod felette,akkor igazából a büntetésén is fölösleges agyalnod,majd apuka intézi.

És a gyerek is jobban jár ha nem te bünteted a lekezelő parasztos stílusoddal.

Már elnézést-én világ életemben tiszteletet tanultam és nem a nagyképű beszédstílust,szomorúan tapasztalom ha valaki felnőttként egy anonim fórumon erre sem hajlandó legalább,hogy alapvető tiszteletet megadjon.

Segítséget kértél,itt legalább hat ember ugrott segíteni sok hasznos tanáccsal,te mindegyiket leugattad.Gratulálni tudok csak.

2015. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked fél tőled, inkább csinál baromságokat minthogy megbeszélje, szembenézzen veled. Ez márpedig nagyrészt a te hibád. Hiszen te nevelted. Okés hogy szülő vagy de egyben a gyereked barátjának is kéne lenned, akihez odamehet bármilyen problémájával, vagy azzal hogy "egyest kaptam", és tudja hogy nem ordítják le a fejét, nem büntetik meg érte (mivel ezeknek semmi értelme nincs is), hanem normálisan megbeszélhetitek, hogy mi a baj.
2015. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is alapvetően veled, és a helyzettel van a baj.

Szerintem a gyerkőc nem a magántanárt igényli hanem a törődést a részedről (részetekről).

2015. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Kedves drága gimnazista!


Hadd emlékeztesselek, hogy te kezdtél lekezelően beszélni velem, s nem fordítva, valamint oly kinyilatkoztatásokat tettél, mint maga Jézus, a megfellebbezhetetlen, erre jött részemről az irónia, mit voltál szíves parasztos stílusnak nevezni. Sebaj, lehet azt még nem tanultátok. Irodalomórán majd, ha lehet, ne ugorj a a tanárodnak a példamondatok miatt.

Ugatni felénk a kutya szokott, de köszönöm ismételt kioktatásodat, valamint hogy megtudhattam, hány gyereket sikerült már felnevelned tizenpár évesen, ezzel a rengeteg tapasztalattal.

Magázódjunk, csússzam hason, vagy megengedtetik nekem, hogy Kiválóságoddal egy oldalon maradhassak?


(Viccen kívül, vegyél már kicsit vissza az arcodból)

2015. jan. 28. 13:11
 25/28 anonim ***** válasza:

Kedves,valószínű igen,hogy 12.-ben még nem vettük ezt az anyagot,szerintem is...

Nem csak arra gondoltam velem milyen hangnemben beszéltél,hanem egyáltalán a többi válaszolóval.

Az ember segítene neked de hát ha nem hát nem,nem igazán érdekel.

2015. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy vetétek, csak hiányoztl. Ekőfordul. :) Miért, mit mondtam a többieknek? Azt, hogy a történet teljes ismerete nélkül nem engem kellene lehordani a sárga földig, és szidni, mint a bokrot, megvádolni azzal, hogy terrorban tartom szegény kis hazudóst, akinek olyan rossz itt...

Pont ez az, hogy nem segítetek, mert nem arra válaszoltok, amit kérdeztem, hanem osszátok az észt, te is, tizennyolc-tizenkilenc évesen a hatvan felnevelt gyerekeddel.

2015. febr. 7. 08:09
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem 18-19 éves vagyok, és 4 iskolást nevelek.

Szóval: 12 évesen "szórakozni" járni? videojátékok a haverokkal? Ez most komoly? Biztos, ez kell egy 12 évesnek?

Járathatod akárhány magántanárhoz, a szülői hátteret, felügyeletet semmi sem pótolja. Ha minőségileg nem, mennyiségileg akkor is meg tudod nézni a leckéit! Történelmet, természetismeretet, verset, idegen nyelvből a szavakat stb. ki lehet kérdezni, csak olvasni kell hozzá tudni. Hidd el, ha azt érzi, törődsz azzal, hogy tanult-e másnapra, ellenőrzöd stb. fog javulni a dolog. Persze NEM egyik napról a másikra! kitartást!

2015. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ez a magántanárhoz való járatás tipikus esete a "mindent megtettem a gyerekért, fizetek amennyit csak kell, csak ne nekem kelljen kicserélni a pelenkáját".

Le kéne ülni a gyerekkel és foglalkozni vele. Nem hiszem el, hogy érettségin 2-sel átmentél, de egy 12 évesnek nem tudsz segíteni a matekban. Mégis hogy a fenébe jutottál el érettségiig?

Egy 12 évesnek még nincs olyan eget verően nehéz matek feladata. Vegyél olyan gyakorló könyvet, amiben benne vannak a megoldások. Ezeket te átnézed, készülsz a feladatra és megoldatod a gyerekkel, ha nem sikerül, kicsit segíted, együtt megoldjátok.

Lehet, hogy egyszerűen csak vizsgadrukk van benne, ezért nem sikerülnek a dolgozatai. Ezen kicsit lehet javítani, ha gyakorolja, milyen nyomás alatt lenni. Csináljatok otthon is teszteket. Gyakoroljátok az időre megoldott feladatokat. Lehet, meg tudná oldani, csak kevés az idő.

Jó lenne ha biológiai szülei vennék kezükbe főleg az irányítást és ezeket elsősorban ők lépnék meg. Te pedig mélyítsd el a kapcsolatot vele. De ne matekozással kezd, mert túlságosan meg fog szeretni érte.

Nem videó játékozni kéne, hanem játékosan bevezetni a matematika szépségeibe, esetleg valamilyen jutalmat elé állítani, ha javít a suliban, vagy az otthon megoldott feladatokat hibátlan megcsinálja.

Ha te magad is azt vallod, hogy nem vagy egy matekzseni, az agytorna neked se fog megártani.

A bűnti pedig egyértelmű: megvonás. Megvonni tőle a kedvenc idő töltését. Kihangsúlyozni, hogy nem azért kapja, mert egyest kapott, hanem azért, mert hazudott, hamisított. Az egyesért ne bűntesd, mert annál jobban fog ilyeneket csinálni. Az egyes után leültök, megkérded, hogy miért lett egyes, mi volt a baj, nem volt elég idő? Megvan a feladatsor, üljünk le és oldjuk meg együtt. Ha nem megy, bemegyünk és megkérdezzük a tanárt, hogy segítsen. A tanár készséggel fog segíteni. Megkérdezheted tőle, hogy ő milyen feladatokat ajánl, milyen gyakorló könyvet ajánl.

2015. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!