Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen büntetés adnátok 12...

Milyen büntetés adnátok 12 évesnek egy aláhamisíttot ellenőrzőért?

Figyelt kérdés

Van 3 db egyese, amit nem akart, hoy kiderüljön, így aláírta magának az apja nevében. Nem jól sikerült a hamisítás, a tanár rájött, adott neki osztályfőnökit, erre azt is aláírta.

Mivel nem először fordul elő, szeretnék valami olyat, hogy jól a szájában maradjon az íze. Számítógép annyira nem érdekli, zsebpénzt nem kap, házimunkából amúgy is kiveszi a részét. Mit kezdjek vele?


2015. jan. 21. 20:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
98%
én is csináltam ezt ötödikes koromban, aztán én is szépen lebuktam... azért csináltam az egészet, mert anyám idegbeteg maximalista volt és a 4-es sem volt jó neki, nem hogy rosszabb jegy... én voltam a legjobb tanuló általánosban, aztán gimiben a szigor eredményeképpen szépen megbuktam 5 tárgyból :)
2015. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Na figyelj. Ha a szüleimben felmerülne az ötlet,hogy egy kis időre csukjuk már be a gyereket a börtönbe,hátha akkor nem hamisít többet,hát lehet én is kétszer megfontolnám,hogy megmutatom-e azokat az egyeseket.


Egy 12 éves gyereket is ki lehet kérdezni és le lehet ellenőrzni. Amíg ezt nem teszed meg és nincs minden rendben addig nem megy szórakozni. Aztán ahogy telik az idő és fejlődik úgy lehet fokozatosan enyhülni.

2015. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Talán leülnél beszélgetni azzal a gyerekkel. Pl elmondanád neki, kisgyerekes dolog volt, amit csinált. . Ő most olyasmit csinált, mint a 2 éves. Aki, ha eltakarja a szemét, azt hiszi, nem látják őt.

És hivatkozz a korára, hogy egy 12 évesnek már tudnia illene, az ilyen dolgok kiderülnek. Tehát nem ússza meg. És ezt hívják felelősség vállalásnak .

2015. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%
35 éves a férjem és tanul. Néha kikérdezem tőle. Pedig nem kicsi már.
2015. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem megválaszoltad a saját kérdésedet. Ha azért nem mondja el a rossz jegyet, mert majd nem engeded el videójátékozni, akkor ott a megoldás.

Nem engeded el videójátékozni, amíg nem javít.


Egyébként meg simán ki lehet kérdezni egy 12 évest. Előveszed az órarendjét, megnézed, milyen órája lesz a következő nap, és végigmondatod vele, hogy mi volt feladva. Nagyon egyszerű.

Ezen felül végigkérdezed a magántanárait, hogy fejlődik-e, készül-e az órákra a gyerek.


Az meg, hogy de jó, majd becsukatom félórára a gyereket a börtönbe, ne haragudj, de nevetséges. Nem is tudom, hogy juthat valakinek ilyesmi az eszébe.

2015. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Sok tökéletes de nekiállt itt okoskodni.


A beszélgetésen már túlvagyunk, nem egyszer mondtam már el neki, hogy ezt ne csinálja, nem old meg vele semmit, max még annyi szabadságot sem hagyok neki, amennyi volt.


Tavaly is csinált már ilyet. Akkor is nagyon komolyan elbeszélgettem vele, látszólag értette, ment a szánom - bánom, aztán most megint itt tartunk.


A tanárai szerint ott rendesen dolgozik, ezért is nem értem, mi a fene baja van. Állítólag nem egyedül ő kapott egyest, de az meg engem nem érdekel, mindig ezt kapom, hogy nem csak én.


Nem vagyok maximalista vadállat, ha hármast hoz, hármast hoz, van kettese is, azért sem szólok be neki komolyan, de egyest nem nagyon tűrök. Azért legalább a minimális erőfeszítést lássak.


És el sem zárkózom előle, amiben tudok, segítek neki, csak az PONT nem a matek, miért nem lehet felfogni, hogy többet ártanék vele, mint amennyit a kikérdezés esetleg használna? Úgysem értem mit adtak fel neki, akkor hogy segítsek neki? Ti mindenből tökéletesek voltatok, és csípőből megoldjátok a gyereketek matek - fizika- kémia házijait 12. évfolyamig, örülök neki.


Én nem vagyok ilyen szerencsés.

2015. jan. 22. 19:20
 17/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem megcsinálnod kell a gyerek leckéjét, hanem ellenőrizni. Kész van-e? Tanult-e a következő napra? Az elsősnek sem a szülő csinálja meg a leckéjét. Max segít neki.
2015. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Kész van neki, de nem arra kap egyest, hanem dolgozatra. Most ennél többet mit csináljak vele? Ezért nem is értem, hogy a patvarba kap egyest és nem is az egyes miatt haragszom, hanem a hazug sunyiságáért.
2015. jan. 22. 21:10
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállás mellett nem csodálkozom,hogy aláhamisította.Nagy gondok vannak a fejedben ha az jut eszedbe,hogy fenyítésként be kéne valahova csukatni.Tudod erre azt tudom mondani,ha nem tetszik a gyerek viselkedése akkor magadra vess,mert te nevelted.És igenis,gond az ha félt bevallani az egyeseket.

Nekem idén négy egyesem volt matekból (hozzátenném hármasra lettem lezárva:)))))) pedig járok tanárhoz is,de ha az adott téma akkor se tud a fejembe menni ha megszakadok akkor az egyes és kész.

4.0 az átlagom,de jó pár egyes becsúszott már életem során,csak tudod nekem sose volt gond,hogy otthon elmondjam.Mert ez a legnagyobb gond itt,hogy félt elmondani így hazudott és ezért még alá is hamisított.Minden a te és a férjed nevelésén múlik-és ezért ne haragudj meg,de így van.

Szerintem egyértelműen hibás a te hozzáállásod is,főleg a kommentjeid alapján,de megpróbálok választ adni a kérdésedre.

A gyereket ha meg akarod nevelni és elmagyarázni valamiről,hogy amit tett az rossz,sose szabad ráförmedni,kedvesen de határozottan kell hozzáállni.(ezt tudod gondolom)Amit tanácsolni tudok és úgy gondolom be is válhat az az,hogy megmutatod neki milyen szerencsés,hogy te/ti a feneke alá teszitek a magántanárokat és örülnie kéne,hogy neki ez megadatik mert más mindenkinek nem feltétlen:)Meg kell neki mutatni,hogy elvárjátok a tiszteletet,ami nem az,hogy hazudik nektek.Hogy hogyan?Szépen leülsz mellé amikor tanul és megkéred magyarázza el neked a matekot.Ha nem tudja,több külön matekóra.Amíg a fejébe nem lesz verve.Elkezdtek vele úgy beszélni ahogy elvárnátok,tisztelettel,sokat használva azt,hogy köszönöm szépen,kérem szépen,ilyen uriasan.Illetve felnőttként kezelni.Had tudja meg,nem könnyű a felnőtteknek és örülnie kéne,hogy most még csak tanulnia kell.Plusz,bizalmi viszony kialakítása,hogy elhiggye bízhat bennetek és bármit elmondhat nektek.

-Egy gimnazista

2015. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Kedves gimnazista. Köszönöm szépen, nagyon okos vagy, kérlek alássan. Ezeken már túlvagyunk, abban pedig maradjunk meg, hogy nem én neveltem ilyennek, még csak nem is vagyok az anyja.

Próbálok vele jófej lenni, amennyire lehet, nyalom a hátsóját, de nincs szabadjára engedve. Kívncsi leszek, milyen okos leszel a saját gyerekeddel, mert elméletben könnyű ám észt osztani.

2015. jan. 23. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!