Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szinte csak az anyák...

Miért szinte csak az anyák kérdeznek a nevelés témakörében? Apák nem kérdeznek?

Figyelt kérdés

Ahogy elnézem itt a kérdéseket, úgy látom, hogy ha valami baj van a gyerekkel, akkor majdnem mindig anyák kérnek ezen az oldalon segítséget, apák alig. Vagy rosszul látom?

Nyilvánvaló, hogy a babákról elsősorban az anyák kérdeznek, de a kamaszok nevelésében már az apák sokszor még intenzívebben részt vesznek, mint az anyák.

Ezért férfiként csodálkozom, hogy apákat itt nem látok kérdezni.


2010. febr. 1. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Az apa a belét kidolgozza, az anya meg azért kapja a gyest, gyedet, meg azért van otthon, hogy a gyereket nevelje. Csak nem gondolod, hogy a munka után este 7 órakor holt fáradtan még csucsujgassa a gyereket az apa?!
2010. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát ebben nincs igazad, főleg a mostani világban, amikor gyakran a feleség többet dolgozik, mint a férj!

A bátyámnak két lánya van, és ugyanúgy foglalkozott velük, amikor kisebbek voltak, mint a felesége. (Most már kevesebbet, mert nagyok.)

2010. febr. 1. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Muti azt az apát aki a belét kidolgozza. Az én férjem pl nem ez a kategória.
2010. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

az én férjem pedig "csucsujgatja" a babánkat.:)))

elvégre közös gyerek, nem?

utálom ezt a felfogást, hogy az apuka dolgozik, és nem várható el szegénytől, hogy foglalkozzon a gyerekével.

az én férjem MINDENBŐL kiveszi a részét: levágja a baba körmét, kiszívja az orrát mire észbekapok és minden nap ő fürdik vele. megeteti, tisztába teszi magától, stb.

szerintem ez természetes.

ugyan ő sem kérdezett még itt baba témában, viszont többször válaszolt már.

2010. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi köze ennek ahhoz, hogy ki foglalkozik többet a gyerekkel, egyszerűen az anyukák hamarabb kérnek segítséget a társaiktól, akár interneten is, az apukák meg próbálnak egyedül megoldást találni,mert meg akarják mutatni,hogy igenis megy segítség nélkül...ez csak a férfi büszkeség, ami sztem aranyos ilyen szempontból :) persze csak akkor, ha nincs nagyon nagy baj, mert akkor igenis segítséget kell kérni
2010. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a nők/anyák neteznek inkább csajosabb/anyukásabb témakörben, a pasik meg pasisabb témakörben. Mi fórumozunk esküvő, baba, nevelés, szülés, szépségápolás témakörben, a pasik meg mosógép, telefon, laptop, stb. témakörben.


Ennyi erővel számon lehet kérni a nőket, hogy ők miért nem kérdeznek mosógép szerelés témakörben annyit, hiszen a mosógép is közös.

2016. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Az apáknak a gyk nem szerepel a listán.
2016. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vannak olyanok, akiknek azért szerepel.
2016. márc. 28. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:
A férjem felnéz gyakra havonta 2x,de a gyerekvállalás kategóriát kihagyja,szerinte itt nőuralom van,nem neki való :D
2016. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdésben még a kamaszok nevelése is szerepel, kedves első, ilyenkor már nem jár a GYES, vagy még ezt sem tudod?

Szerintem azért, mert a férfiak nem csinálnak ebből akkora ügyet, ők csak legyintenek, majd kinövi, te aggódod túl. stb.

Az én lányom adhd-s. Itthon egy angyal, a suliban rosszul tanul, felesel, verekszik. Én vittem el kivizsgálásra, ott azonnal a gyógyszert javasolták, erre mind a ketten nemet mondtunk. Én aggódom, hordanám fejlesztésre, de a férjem szerint egy nagy marhaság az egész, és a gyereknek nincs semmi baja, majd kinövi. Több ilyen családot ismerek, az apák mindig tagadják, hogy bármi baj lenne. Amúgy lehet, hogy ők teszik jól, engem totál kikészít ez a helyzet, őt meg kicsit sem izgatja.

2016. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!