Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hogyan változtassa...

Szerintetek hogyan változtassam meg a 15 éves fiam viselkedését?

Figyelt kérdés

Gimis. Úgy indított, hogy mindenkinek meg akart felelni, mondhatnám feltűnési viszketegségben szenved. Addig menőzőtt, amíg az osztálytársai már nem állnak szóba vele, magyarán nem írt rá senki az őszi szünet elejétől, akkor is csak tudtára adták a fiúk, hogy túl nagy a pofája.

Van egy lány aki nagyon kedveli, állandóan cseteltek, tegnap talizott vele, de a hülye fiam állítólag megmondta neki, hogy barátok és kész.

Szerintem megsértette a kicsi lányt, mert azóta nem is írtak.

Annyira sajnálom, mert nagyon cuki lány, és szerintem jó hatással lett volna a fiamra.

Most már egyetlen barátja sincs, és attól félek, hogy depis lesz.



2014. okt. 30. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vívhatod meg a saját harcait helyette...
2014. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Menj vissza az időben és ne cseszd el a nevelését.
2014. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már saját magától is észre kellett volna vennie, hogy az osztálytársai nem vevők a viselkedésére és ez alapján kicsit vissza vehetett volna az arcából.

Próbálj vele beszélgetni, hogy miért ilyen.

2014. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd rá, előbb-utóbb rendeződnek a dolgai. Én 15 évesen nagyon kiakadtam volna, ha anyukám ennyire bele akart volna szólni az életembe. Szerintem meg majd rájön, hogy szerezzen barátokat. A lány (aki mellesleg nem kislány már :D) pedig lehet, hogy csak nem tetszik neki. Én sem jönnék össze valakivel, aki nem tetszik, csak azért, mert a szüleim szerint "cuki".
2014. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A fiam is nagyon kedves gyerkőc volt, csak most kezd megváltózni. Azt hiszi, ha beszól mindenkinek az menő.

Sajnálnám, ha emiatt 5 évig, a gimiben nem lennének barátai az osztályban.

2014. okt. 30. 19:57
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, mindenki változik. Ő már nem gyerek. A barátkozást nem tudod te megtenni helyette, majd rájön ő, hogy mit csinált rosszul. De ne akarj ennyire beleszólni, mert (sajnos tapasztalatból mondom) meg fog utálni, ha azt látja, hogy még mindig 5 évesnek hiszed.
2014. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pont, hogy beszélgetni próbálunk vele, de senkit nem tolerál.

Nincsenek emiatt barátai.

2014. okt. 30. 20:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Ösztönözd cselekvésre, teljesitményre nálatok, és dicsérd. De csak akkor ha tényleg a teljesitménye alapján jár neki. Fokozatosan bízz rá feladatot, és sok beszélgess vele. Meg egy szombat, vagy vasárnap menj el vele csavarogni kicsit, és közben szépen kibontod a tüskéi alől és mutatod neki a helyes irányt, és hogy hogy tegye jóvá a hibáit:)
2014. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az apáknak amúgy is könnyebb dolguk van, mert akár fiú akár lány a gyerek, akkor is csüng az adott szülőn, és amit mond az a tuti:)


Ilyenkor az anyák általában háttérbe húzódnak és a férfi veszi át ebben az időszakban a gyerekkel kapcsolatos dolgot. Ha a férfi nem boldogul, akkor az anya lép ismét szinre, és rendezi a dolgokat a gyerekben.


Ez páros játék-a kisemberért:)

2014. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard megváltoztatni, kezeld inkább barátként mint gyerekként, fogadd el hogy ő más mint te, egy másik ember aki másként reagál ugyanarra a dologra mint te. Kinövi ezt a korszakát, engedd hogy megélje ezt is a saját módján, hogy azzá válhasson aki lenni akar. Ha pedig ez alatt a pár év alatt nem lesznek barátai, akkor nem lesznek. Ez majd segít neki abban, hogy a jövőben másként bánjon az emberekkel.
2014. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!