Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a gyermek felnőttkori viselkedését az állandósult szülői veszekedés?

Figyelt kérdés
Hogyan nyilvánul meg például?
2014. febr. 16. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint változó, kire mennyire hat. A volt párom pont olyan lett mint az apukája volt, az anyukájával szemben... Agresszív. De vannak olyan esetek is (én is így vagyok vele, és a férjem is) hogy negatív példa, és tudjuk, hogy nekünk nem így kellene tennünk, tudunk tanulni ebből, hisz ha átérzi az ember gyerekként a folyamatos veszekedéseket, akkor a saját bőrén tapasztalta, és később majd ha ő is szülő lesz ettől óvni szeretné gyermekét.
2014. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek, még annyival egészíteném ki, hogy a gyakorlatban én visszahúzódó lettem és ritkán nyilvánitok véleményt, mivel gyerekkoromban, ha megszólaltam, akkor stereoban jött az üvöltés.
2014. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez változó. Sokan például, akiket ismerek, inkább kedvesebbek, türelmesebbek, mert nem akarják elkövetni a szüleik hibáit.
2014. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én például minden hangos szóra összerezzenek, főleg attól ijedek meg, ha férfi ordít. Azért mindent én sem tűrök el, d azon az elven vagyok, ha nem muszáj, akkor nem hergelem a másikat egy rossz nap miatt. Ha meg kell beszélni, akkor állok elébe, de csak normális hangnemben. Ordítani, veszekedni nem akarok.
2014. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sajnos idegbeteg lettem. Agresszív vagyok, hamar felkapom a vizet, káromkodom ilyesmik. Évekig ment a vita, kiabálás meg rongálás (ha pl apu ivott és mérges volt vagy valami ratyi volt a munkahelyén összetört ezt-azt. Néha-néha ha olyat csináltam kaptam is, amit a mai napig nem értek, mert sztem normális ember elmondja mit, miért nem lehet vagy miért így kell csinálni nem verekedni. Nem csináltam olyat amiért megérdemeltem volna ennyiszer, nem loptam, nem bántottam soha senkit nem voltam pofátlan. Meg a tehetetlenségüket se rajtam kellett volna levezetni egyikőjüknek sem.

Türelmetlen, agresszív (nem verekszem csak hamar kiakadok és kiabálok, ordítozom, falhoz csapok valamit), ideges természetű lettem. Egyik ismerősöm vett a szárnyai alá szerinte türelmesebb lettem és sokkal kevesebbet káromkodom. Szóval néha állat vagyok. Sajnos.

25/N

2014. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyén függő,de biztos,hogy valamilyen szinten befolyásolja a gyerek későbbi életét. Általában két fő irány van. Vagy ez lesz a gyerek előtt a példa és akarva-akaratlanul is hasonlóvá válik, vagy pedig pont az ellentéte lesz,tudatoson törekszik majd arra,hogy ne olyan legyen,mint a szülei. Persze még sokféleképpen is kijöhet a régebbi veszekedések hatása, pl.: agresszívabb türelmetlenebb,idegesebb,figyelmetlen,szorongó lesz a gyerek ahogy egyre nő. Ezek a tünetek együtt,de külön is jelentkezhetnek.
2014. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én például gyakran olyan vagyok, mint anya. Igyekszem kontrollálni magam, de gyakran kis apróságokon is felhúzom magam. De gyakran sokkal türelmesebb is vagyok, mint az átlag. Változó.
2014. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam az van, hogy megijedek/félek, ha valaki(k) kiabálnak. Mégha nem is velem, vagy ha csak az utcán hallom.
2014. márc. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!