Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak anyával?

Mit csináljak anyával?

Figyelt kérdés
Egyszerűen én más vagyok,mint a többi lány az osztályomban.Anya állandóan azzal jön,hogy "bezzeg a kislányok eljárnak a városba,bezzeg ők máshogy öltöznek bezzeg ők..." na és már kivagyok ettől teljesen.Én nem szeretem a divatot,baj,hogy nem öltözök divatosan és nem kenek magamra 1 kiló sminket?!Arról nem is beszélve,hogy ezek a csajok mind kettes-hármas tanulók,én meg ilyen négyes-ötös vagyok és néha azt hiszem,hogy anya jobban örülne annak,hogy ha ketteseket hoznák haza nap mint nap.Azzal is baja van,hogy csendes vagyok.Ilyen a stílusom,és ezt már milliószor elmondtam neki.Meg sok mindenben nem ért meg.Ügyvédet akar belőlem csinálni,de abszolút nem érdekel,én állatorvos akarok lenni,amiről anya hallani sem akar.Ezt nem értem.Hogy értessem meg vele,hogy én ilyen vagyok,és soha nem leszek más.Tíz év múlva sem úgy képzelem el magam,hogy megyek egy tárgyalásra egy kiló sminket magamra rakok,kis miniszoknya meg minden,hanem vagy egy rendelőm és kiskutyákat gyógyítok,meg macsekokat meg minden állatot.xD Amúgy 12 éves vagyok és lány,és 6.osztályos.
2010. jan. 10. 12:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád csak azt akarja,hogy legyenek barátaid,társaságod.
2010. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja éa a csendességgel meg cska az a baja,hogy egyszerűen nem jó ha valaki csendes. valahogy érvényesülni kell,aki sosem tudja kinyitni a száját magáért az sosem éri el a céljait. Amugy anyukád biztos nem akar rosszatt,a sulival kapcsolatban meg mire oda jutsz nem fog tudni beleszólni a döntésedbe,
2010. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim.Azért annyira csendes nem vagyok hogy egész nap egy szót sem szólok...
2010. jan. 10. 12:20
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg anyukád fél attól, hogy te más vagy, hogy eltérsz a tömegtől.. és így talán nehezebb lesz az életed is. Ügyvédet is azért akar beőled faragni, mert az egy tuti, jól kereső állás.

Igen, lehet, hogy könnyebben menne a dolgod, ha beilleszkednél ebbe a trutymó világba, de éppen ettől leszel te erős meg egyedi gondolkodású, ha nem akarsz azonosulni egy olyan stílussal meg felfogással, amire nem tudsz és nem akarsz ráállni. Én anyud helyében örülnék, hogy ilyen szuper lányom van, akire nem hat a trend meg egy csomó sz@r és bűnös dolog. Szóval örülj, hogy ilyen vagy, és ne akarj más lenni. Anyukáddal valószínűleg nem tudsz mit csinálni, de azért megemlíthetnéd neki, hogy örüljön, hogy nem egy ostoba liba vagy, aki csak a szülei pénzét tudja szórni.


22L

2010. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy ne akarj más lenni, örülj neki hogy ilyen vagy. Az egyéniségekre sokkal előbb felfigyel mindenki, mint egy beolvadt sablon akárkire... Én 19 vagyok... Tudnád hányszor leszóltak már osztálytársak is, hogy olyan szép vagyok, miért sportcipőben meg farmerban mászkálok? Kit érdekel?? Ez az én egyéniségem, és ha magassarkúban tipegnék vagy vakolnám magam nap mint nap, akkor nem érezném magamat jól, úgy érezném próbálok valaki másnak a bőrébe bújni, aki nem én vagyok!

Bármit is mond anyukád, szerintem maradj meg ilyennek. Lehet kicsit elmentetek egymás mellett, és úgyérzi te így nem élsz teljes életet. Ha ez feljön, akkor mond el neki, hogy jó tanuló vagy, vannak barátaid, úgyérzed mindened megvan azok nélkül is, amit ő próbál rád erőltetni. A továbbtanuláson egyelőre ne vitázzatok, még odébb van. (Amúgy nem értem hogy akar ügyvédet faragni belőled, ha kettes szintet vár el tőled... szerinte így hány egyetemre fognak felvenni?) Tanulj sokat, legyél a barátaiddal, öltözködj úgy ahogy neked tetszik, és ne úgy ahogy másoknak... értékeld a belsődet, és így sokkal de sokkal kitűnőbb egyéniség leszel mint bármelyik sablonba illeszkedő divat p*csa.

2010. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tarts ki! Több leszel tőle, mint ha beállnál a sorba.
2010. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, de ha olyan okos vagy, mint mondod, akkor nem "ketteseket hoznÁk haza", hanem hoznÉk.
2010. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok!Utálom a divatot, szerintem az egy teljes személyiségrombolás és gyenge, sablonos az az ember, aki azt követi.Én is 12 vok (leszek nemsoká) xĐ no meg hatodikos is.Ja, én is négyes-ötös vagyok, de apámnak még ez sem elég jó...:S.

Tehát a lényeg:Ne foglalkoztasson az anyukád véleménye ezzel az üggyel kapcsolatban!Ő csak örüljön neki h nem egy szánalmas üresfejű divatp*csa a lánya, hanem egy normális egyéniség, saját véleménnyel!És annak is örüljön h jó tanuló vagy és nem egy olyan, aki az "éppencsak nem bukott meg" szintet üti!Becsülje meg h egy okos, értelmes, egyedi lánnyal ajándékozta meg a sors!Am meg azt én sem értem h ha kettes átlagot vár tőled, akk hogy akar belőled ügyvédet faragni...csak mert annak minimum 4,5 átlaggal kell rendelkeznie...

2010. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem az egészségi állapotom miatt nem lehet gyerekem, de ha olyan gyerekem lehetne, mint Te, én lennék a legboldogabb ember a világon!!!! Anyukádat nem értem, miért nem örül annak, hogy ilyen csodálatos kislánya van!!!
2010. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Talán egy kicsit félreértettetek... Anya azt nem mondta, hogy inkább kettes legyek,csak néha ezt így érzem,mert nem nagyon dícsér meg,hogy ügyes vagyok meg miden,ha meg néhányszor viszek haza pl.egy hármast egyből elkezdi,hogy miért hármasom van meg minden.Ezért mondom,hogy ha kettest vinnék haza,akkor legalább fűzne hozzá valamit,nem engedi el a füle melett,mint pl.az ötösöket vagy négyeseket.Szal erről ennyi.És az utolsó válaszadónak:Sajnálom,hogy nem lehet gyereked,de azért nem én vagyok a "minta gyerek".Azokat én ki nem állhatom,mert gazdag p*csák akik a szüleiknek állandóan nyaliznak és a szülők mindent megadnak nekik ... :s
2010. jan. 11. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!