Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessem meg a szülőkke...

Hogyan értessem meg a szülőkkel, hogy már szeretnék menni bulizni?

Figyelt kérdés
15/L
2010. jan. 4. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

kérezkedj el tőlük szépen, illedelmesen, ha nem engednek, ne csapj hisztit, hanem kérd meg, mondják el, miért nem mehetsz.

próbáld megnyugtatni őket (pl. xy-nal megyek, őt ismeritek, tudjátok h rendes), vagy ha az aggasztja, hogy jössz haza, akkor egyezz bele, hogy érted menjenek, és ha ezért korábban el kell jönnöd, akkor törődj bele. most az a legfontosabb, hogy először elengedjenek, ha mindig betartod a szabályokat és nem késel el otthonról, akkor egyre jobban fognak benned bízni ;)

és a legfontosabb h ne gyere olyanokkal h dehát xyz szülei is elengedik őt, pedig ő még csak 13, ezt nem szeretik a szülők :D plusz a másik nagyon fontos h télleg higgadtan beszélj velük, ezzel is bizonyítod h elég felnőtt vagy már ehhez. a hisztiseket még kislányoknak tartják

L.20

2010. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
60%
Ezt én sem tudtam volna jobban megfogalmazni,mint 19:26 ! Én 40/f két lány apukája.
2010. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
hogyan értessék meg veled a felnőttek, hogy még gyerek vagy és a bulikat a felnőtteknek találták ki? persze, ha egy barátnődhöz akarsz átmenni pizsipartira vagy szülinapibulira pia nélkül, akkor bocs, félreértettelek
2010. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
20.18: a buli nemcsak a felnőtteknek való, ha a gyerekek tudják azt ésszel csinálni. 15 éves koromban én már 2havonta 1x azért elmentem ide-oda, nem vittem túlzásba, az utolsó busszal (22.40) mentem haza, de igazából a fokozatosság a lelke mindennek. és mivel a mai fiatalok 98%a jár bulizni (most mindegy h csak pizsiparti vagy berúgós buli, de járnak), akkor a szülőnek is engednie kell vmilyen szinten, mert ha abszolút, minden szinten tilt, annak az lesz a vége, h a gyereke hazudni fog neki és titokban jár el.
2010. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
sztem meg véletlenül sem mindegy, h egy 15 éves GYEREK berúgós buliba megy e vagy pizsipartira.... de minden nevelés kérdése, te pl ne csodálkozz rajta, ha 16 évesen nagyi leszel...
2010. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
mármint ha 16 éves lesz a lányod
2010. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Én csak tanácsot szeretnék adni,arra az esetre ha elengednek.

Mindig mondd meg,hogy hova mész,hogy ha baj érne,tudják hol vagy,hol keressenek.Hidd el,ha baj van,nem azt fogják nézni,hogy hogyan vagy felöltözve,vagy hogy mennyit ittál,hanem örülni fognak,hogy őszintén elmondat hova mész,és ott is találtak,amikor szükséged volt rájuk.Ez nagyon fontos.Ezzel elnyered a bizalmukat,és máskor is bátran elengednek,hisz tudják,hogy biztosan a megbeszélt helyen vagy.


23/l

2010. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én azzal értek együtt, akit jól lepontoztak az idióták. ha nem engednek, ne erőlködj, 15 évesen még bőven gyerek vagy és nem maradsz le semmiről, ha vársz 1-2 évet. persze az a mai világban már "cikinek" számít.
2010. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld azt amit az első válaszoló mond és ha azzal a feltétellel engednek csak el, hogy milyen ruhát viselsz majd és nem iszol alkoholt, korán hazajössz akkor nincs gáz. Persze nem kell földig érő köpenyben buliznod. Csak tartsd be a szabályt: VAGY magassarkú csizma VAGY top VAGY miniszoknya. Akkor mindenképp mehetsz.
2010. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

20:58-asnak: Honnan veszed hogy gyerek még,ha tud AKÁR felnőtt fejjel is gondolkodni ha akar,ami már csak rajta múlik..te nem ismered,és én sem ismerem,ezért nem szólok bele hogy mit szeretne csinálni a buliban.Az már az ő dolga.

ÉS különben is honnan veszed hogy azért megy hogy részegre igya magát,és hogy "16 éves korára már nagyi lehessen"??!

Csak egy kis szabadság kell mindenkinek..a buli meg nem azt jelenti hogy szex,meg pia.A 15--..évesek is akár ugyanúgy mehetnek discoba,csak felelősségteljesen!Viszont te azt nem tudhatod,hogy a kérdező az-e,ezért ne feltételezz róla semmit..!!23/L

2010. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!