Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálja ezt velem?

Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 4es tanuló. De amikor hazaérek a suliból pihenek 1 órát és utána 3-4 órát tanulok. Közben leszedem a ruhákat amiket kimostam, felporszívózok. Este felhozom a kutyát (mert ittfenn eszik, be van csukva napközben mert nincs kerítésünk) ami fenn van 2órán keresztül és ha nem foglalkozok vele egyből leordítják a fejemet. Akkor leviszem 9kor megetetem a nyulam és megyek aludni. Ebből áll a hétköznapom a hétvégém meg az hogy szombaton az egész 2emeletes házunkat kitakarítom (rendet rakok, felporszívózok, felmosok, port törlök, súrolok) egyszóval mindent megcsinálok, karácsony előtt is 5! órán keresztül takarítottam megállás nélkül. Nem mosogattam el és anyukám leordította a fejemet. :( Meg se köszöni ha takarítok, észre sem veszi, sőt elvárja. Vasárnap pedig tanulok, nem mehetek ki még az utcánkba sem sétálni. Anyukám pedig 40 éves, hazajön 4kor a munkából és lefekszik, olvas vagy Tv-t néz. A mamám főz tehát azt sem kell neki. Jóformán semmit nem csinál itthon és állandóan ordítozik velem hogy takarítsak ki meg csináljak meg mindent. Nagyon rossz ez így szerintetek neki van igaza? :S
2009. dec. 29. 10:22
 1/9 dóriyyi ***** válasza:

Dehogyis! Nyugi. Nem neki van igaza! Biztos nagyon stresszes a munkálya ezt is meglehet érteni, DE: ez nem elfogadható. Mit szól hozzá a mamád? Beszéljétek meg együtt, hogy ez nem mehet így tovább!!

Én magamtól takarítok, de meg is köszön anyu mindent!

2009. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A munkája sem hiszem hogy annyira stresszes, papírokat kell kitöltenie nagyrészt meg gépelni. Ha megemlítem neki még én vagyok a 'gonosz' hogy mégis miért mondom ezt. Nem is tudom mit csinálna ha egyszer elmondanám neki ezeket. Biztosan megsértődne vagy kiabálna. :(
2009. dec. 29. 19:19
 3/9 dóriyyi ***** válasza:

És tényleg a mamád meg apud uhyanezt gondolja???

Lehet előbb velük kéne megbeszélni és utána együtt anyuddal. Istenem ne haragudj, hogy ezt mondom, de szörnyű lehet egy ilye emberrel együtt élni!

2009. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, a mamám és apukám is tudja hogy ő nem csinál itthon semmit. De nem tesznek ellene semmit sem. Egyébként szeretem őt de elég rossz amit csinál. :S
2009. dec. 29. 23:17
 5/9 dóriyyi ***** válasza:
Nem mondtam, hogy ne szeresd. Meg ez persze így természetes szeresd is úgyse tudsz semmit se tenni ellene. Apukáddal beszélj erről, hogy te segítesz meg minden, de anyukád nem nagyon értékeli. Ha belátják az már fél siker. Biztos nem lehet könnyű! Légy kitartó. Ha mégse jönne be nézdd az előnyeit. Biztos jó háziasszony lesz belőledxD!
2009. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj de anyukád egy lusta.Nekem pl. csak a saját szobámat kell kitakarítani. Mondjuk anyukám azzal dolgozik itthon h két tizenéves kamaszt nevel.De nem anyukádnak van igaza. Kamasz vagy. neked is jár az h elmehess a haverjaiddal lógni.
2009. dec. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég rossz anyád van,már bocs!
2010. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez azért eléggé szar lehet :/

Engem már azértis megdicsérnak ha csak felmosok vagy valami :D

3-4 ÓRÁT TANULSZ??!!??:o Uramisten..hogybirod??:SS én jó hogyha 10 percet tabulok hetente :O és ígyis 4 5 vagyok mindenből/ bár a puska is néha rásegít:$/

MOST VAGY GYEREK...ÉLVEZD KI !!:S

Velem aza baj hogy én már túl hamar kiprobáltam mindent... Lehet hogy Én rosszul élek..de legalább élek :S

2010. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem vagy egyedül! Amikor otthon éltem a családommal, évekig ugyanezt csináltatták velem. 11 éves voltam, amikor kistesóim születtek, és akkor volt már egy nagyobb húgom is. 11 évesen éjszaka nekem kellett felkelnem a húgaimhoz, suli időben. Kitűnő tanuló voltam, jártam zongorázni, énekelni, rajzolni, nyelvórákra, számtalan versenyre, és amikor hazaértem, rám várt a mosás, a mosogatás, a kutyákról való gondoskodás, plusz hétvégenként én főztem. Mindezt persze fokozatosan "pakolták rám". Aztán apámnak elege lett abból, hogy anyám nem csinál semmit, míg ő 3 műszakozik, és hogy a családunk már régen széthullóban volt. Elköltözött, de engem és a tesóimat nap mint nap meglátogatott, vagy elhívott magához, szóval az apai szerepét igenis tökéletesen ellátta, most is így van. Én közben elköltöztem otthonról, hogy egyetemre járjak. Anyámnak egyik pillanatról a másikra fel kellett ébrednie. Lefogyott 40, azaz negyven kg-t, a lakás csillog, minden tiszta. Nagy pofont kapott az élettől, de mindenkinek megérte. A tesómék már nem fogják végigjárni azt az utat, amit én. Hidd el, minden meg fog változni, csak kell valami, ami kirángatja őket ebből. Beszélni tapasztalataim szerint felesleges erről, mert úgyis minden meg tudnak magyarázni, hogy ez miért van így rendjén. Nincs rendjén, de ha ők erről nem akarnak tudomást venni erről, akkor nem is fognak. A nagymamád vagy apukád tényleg tudna esetleg segíteni, tegyél egy próbát! Hozz meg egy döntést, és állj ki emellett! Kitartás!


r

2010. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!