Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok, ha lenne 1 millió...

Fiatalok, ha lenne 1 millió forintotok, ti mihez kezdenétek vele?

Figyelt kérdés

Légy szíves olyan írjon, aki tud rá normálisan válaszolni, ilyen, hogy honnan tudjam, meg aki nem tudja az ne írjon.

Ilyesmi érdekel, hogy mire költenétek, mennyit, és terveznétek-e belőle a jövőben és milyen formában


2014. ápr. 22. 14:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
32%
Meglátogatnám belőle néhány netes külföldi barátomat, akikhez sajnos csak repülővel és drága áron tudok eljutni. :)
2014. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
51%

Én kb. 800 000 Ft-ot valószínűleg átváltatnék egy olyan valutába ami stabilabb a forintnál, mondjuk svájci frankba, US dollárba vagy euróba és félretenném. Mindenesetre a jelenlegi gazdasági helyzetünkben biztos nem hagynám forintban, hosszú távon szerintem nem elég megbízható. Vagy így raknám be a bankba, vagy pedig befektetném valamibe ami értékálló (a nyereménybetét jó ötlet). Ehhez csak akkor nyúlnék amikor már van fix keresetem és valami nagyobb dolgot (lakás, autó-most nem vennék mert bár van jogsim és nagyon szeretnék saját kocsit, nem tudnám fenntartani) akarnék venni, vagy vészhelyzetben. A maradék 200 ezret pedig elkölteném utazásra, egy nyomtatóra (egyetemen hasznos :D )és pár ruhára. Olyan dolgokat vennék, amikre régóta vágyom és végre megengedhetem magamnak, ha már ennyi pénzt kapok szeretném egy kicsit "élvezni" is :) ERASMUS-szal egy szemesztert külföldön fogok tölteni, ahhoz is kell valamennyi extra pénz, és akkor nem a szüleim egészítenék ki az ösztöndíjat, hanem én.


19/l

2014. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ha lenne 1 millió forintom, először is kikérnem apa tanácsát, hogy mihez kedzjek vele. Ha ő azt mondaná megéri bankba tenni, akkor beraknám bankba hogy kamatozzon.

Ha nem raknám bankba, akkor se nyúlnék hozzá, ekkora pénz nagyon jó kiindulási alap bármihez. Pár év múlva felnőttéválásnál pl. egy albérlet kivételéhez, vagy kocsi vételhez, akármi..

De biztos megvennék egy nagyobb dolgot anyukámnak, amit ő nem engedhet meg magának, de vágyik rá. Van ilyen, és mivel mindent ránk költ, biztos megajándékoznám vele. :)

16L

2014. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Félre tennék jogsira kb. 180 ezret, vennék egy jó telefont(Lumia 930), egy normális biciklit(kb. 100 ezer), egy jobb gépet+laptopot(ezekre olyan 300 ezret szánnék), és egy SkyWatcher 200/1200 Flex Dobsont, hozzá mélyég,-hold,-bolygószűrővel, és pár darab Plössl okulárral(kb. 150 ezer, távcsővel), és már alig maradna :(
2014. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

14/F

Előző vagyok

2014. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Gépre és laptopra összesen szánnék 300 ezret
2014. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
a továbbtanulásomra fordítanám de a mai viszonyok között sajnos még ez is édeskevés
2014. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
65%
Miért lenne édeskevés, én tandíjat is fizetek mégsem került ennyibe az alapképzésem de még mesterrel együtt sem fog.
2014. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!