Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok, ha lenne 1 millió...

Fiatalok, ha lenne 1 millió forintotok, ti mihez kezdenétek vele?

Figyelt kérdés

Légy szíves olyan írjon, aki tud rá normálisan válaszolni, ilyen, hogy honnan tudjam, meg aki nem tudja az ne írjon.

Ilyesmi érdekel, hogy mire költenétek, mennyit, és terveznétek-e belőle a jövőben és milyen formában


2014. ápr. 22. 14:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
A kocsitémát teljesen átlátod kedves kèrdező! Akár minden pènzed odaveszhet.A tőzsdét próbáltuk, nagy bukta volt.Ha ért hozzá az ember akkor is egyik pillanatról a másikra mindent elveszthet az ember.A bank, semmit nem hoz, van hogy a kezelési költség több mint a kamatozás.AKártyával úgyszintén ugyan ez.Nem könnyű a kérdés!
2014. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem költeném el. Betenném a bankba, kamatozni, vannak kül. lekötések, kamatozna. Ennyi. És élném az életem, ahogy eddig. Ha pedig gyűlik valamennyi, talán még jó lesz valamikor egy komolyabb dologra, és most nem kocsira gondolok, szerintem az egyáltalán nem létszükséglet, hanem lakáshoz, vagy gyerekneveléshez.
2014. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért rakná mindenki a bankba 1 millió nem valami hű de nagy pénz házat biztos nem tudsz belőle venni. Én Vennék 1 kocsit belőle.
2014. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

# 2/13


1 millió még önerőnek is kevés, meg mire adnának hitelt ha fiatal nincs állandó munkahelye sem.


Én beteném a bankba, jobb helye van ott mint otthon ahol mindig lecsípnék belőle. Aztán ha kell nyelvvizsgára, jogsira vagy egyetemre majd kivenném.

Sok pénz 1 millió de önmagában annyira nem.

2014. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Bár már nem vagyok olyan fiatal (27), de én a helyedben nem bankba tenném (kamat = a 0-val). A lakáskasszának nézz picit utána, ha esetleg a későbbiekben lakást szeretnél. - Hosszútávon


Vagy tedd félre a továbbtanulásodra.


Esetleg (ha nem tervezed a fősulit / egyetemet) ebből már lehet finanszírozni a lakhatást - albérlet pl. majd, ha elkezdesz dolgozni egy másik városban.


az mindig jól jön, ha van az embernek félretett pénze. Semmiképpen ne költsd el hülyeségekre!!


Inkább maradjon meg évekig akár úgy, hogy hozzá sem nyúlsz - esetleg le lehet kötni pár évre a pénzt.

2014. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok (27): csak kieg. infó rólam, hogy pénzügyi fősulit végeztem, plusz mérlegképes képesítésem van, és jelenleg könyvelőként dolgozom. Valamilyen rálátásom van a pénzügyekre.
2014. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Bankba raknám. Lehet, hogy nem kamatozik, de ha otthon maradna, tuti elkölteném, ismerem magamat.

Sok költség merül fel az életben, egyetem, saját lakás (ahhoz persze az 1 millió semmi), kocsi+jogsi.

Ha mindezek már meglennének (ami kizárt, kivéve, ha nyerek a lottón:-D) , akkor a felét elutazgatnám, a másik felét meg megtartanám tartaléknak.

16/L

2014. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok egy kocsi fent tartásával. Egy Suzuki Swift 1.3-as pedig bőven belefér 500forintba átírással mindennel együtt. Fogyasztani se fogyaszt sokat. És igen tényleg olyan fontos,ha nem lenne az akkor nem mennék nyáron külföldre dolgozni,hogy megtudjam venni.

Nagybátyám pedig autószerelő így kevésbé lesz költséges ha bármi baja lesz és apáék is tudnak segíteni,csak azt nem akarom,hogy ők vegyék meg nekem az autót. Tankolni pedig lesz annyi pénzem,hogy betudjak járni a városba ahol tanulok,de a kérdés nem az volt,hogy ha lenne 1 millióm mire költeném,erre.

A másik meg,hogy ha nem amortizálom le,vigyázok rá és karban tartom akkor majd annyiért amennyiért vettem elfogom tudni adni,de ha annyiért nem is óriásit akkor sem bukhatok rajta.

2014. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
25%

Ku*vákat futtatnék Svájcba. Kivinném a lány ismerőseimet ennyi alaptőkéből, és 10 milliót csinálnék belőle.


14f/petike

2014. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
48%
Hát de pont hogy kocsin rohadsz sokat buksz ha eladod nagyon ritka hogy nem sokkal olcsóbban tudod eladni a kocsid mint amennyiért vetted+ ráköltötél
2014. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!