Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Baj, hogy még nem menstruál a...

Baj, hogy még nem menstruál a lányom?

Figyelt kérdés
Ha humorosan akarnám megközelíteni, azt mondanám, hogy minél később, annál jobb, de komolyan. A helyzet az, hogy már elmúlt a nyáron 14 éves és még nem jött meg neki a vérzése. Teszem hozzá, ez nagyjából jellemző a család nő tagjaira, hiszen nekem magamnak is majdnem 15 éves koromban jött meg, és a nagyobb lányom is elmúlt már 14, mikor nagylány lett. Mégis zavarja a dolog, és nem igazán vagyon biztos benne, hogy mi az a korhatár, amikor esetleg már érdemes egy orvost tanácsadásért felkeresni.
2013. szept. 12. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
16 éves koráig nyugodtan várjatok. Ha addig sem menstruál, akkor tényleg érdemes lenne orvoshoz vinni,
2013. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hogy áll a fejlődéssel?

Mert amikor a mellbimbói kiemelkedtek, onnantól számított másfél-két éven belül jön meg neki, ha már dombocska is van, akkor hamarosan.

Nem értem miért aggódsz, hiszen ez családi vonás.


Amúgy megértem őt, én is vártam, 14,5 éves elmúltam, amikor megjött először. Siettetni ezt lehetetlen, szóval biztasd, hogy milyen ügyes-okos, és hogy minden rendben van vele.

2013. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is elmúltam 15 éves amikor először menstruáltam. Én is kétségbe voltam esve h mikor leszek már nagylány :D Szeptemberben töltöttem a 15. évemet és novemberben jött meg először. Már középiskolás voltam. Olyan cikinek éreztem. Húgom 2 évvel fiatalabb de ő már akkor több mint 1 éve menstruált. Ez genetika kérdése. Most még zavarja a dolog eltelik pár év és azt fogja mondani h minek is várta ezt annyira. :)
2013. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, igazából nem mondhatnám, hogy nagyon aggódnék emiatt még, inkább őt izgatja a dolog, de magam is azt mondtam neki, hogy még semmi ok a türelmetlenségre.
2013. szept. 12. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Amennyiben az anyukája vagy el lehet vinni nőgyógyászhoz, általános vizsgálatra már csak azért is hogy szokja, hogy időnként érdemes elmenni, ott rá lehet kérdezni erre is.
2013. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
14 évesen ha nem muszáj teljesen felesleges nőgyógyászhoz vinni majd megszokja pár év múlva. Minek nyúlkáljanak még neki ha nem muszáj? Szerintem hülye ötlet.
2013. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még a normális kategóriába tartozik, hisz magad is mondtad, ez családi vonás.

Igazából a "minnél később annál jobb" dolog valahol igaz. Nekem 11 évesen jött meg elősször, és baromi kellemetlen volt. Szerettem futkosni, játszani, nyáron strandolni, hasonlók, és mivel már akkor erős vérzésem és néha erős görcseim voltak, szinte lehetetlen volt.

2013. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
jaaaj még eszedbe ne jusson nőgyógyászhoz vinni! az egy felesleges teher ennyi idősen. az egyik barátnőmet elvitte az anyukája, mert a családban folyamatosan azt hallgatta hogy megjött-e már neki és zavarta. majdnem 16 éves volt amikor megjött neki. hozzá tenném, hogy későn kezdett a cicije is nőni, pattanásai is későn lettek. (egy szóval későn kezdett kamaszodni). szerencsés az a lány, akinek 14-15 éves korában jön meg először. én 11 voltam és még nem voltam rá kész
2013. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukámnak 16 éves korában jött meg.

Nekem a 13. szülinapom előtt 1 hónappal. Emlékszem, nagyon vártam már én is, most nagyon utálom:)

15/l

2016. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!