Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányom rossz társaságb...

14 éves lányom rossz társaságba került hogy tudnám a jó irány felé terelgetni?

Figyelt kérdés
aminap átnéztem a táskáját és meglepő dolgokat találtam benne 1 fél doboz cigi és 2db óvszer valószínű hogy már túl lenne az első szex-en mindig későn ér haza hiába mondom hogy siessen és már titokban piercinget is rakatott a köldökébe
2013. júl. 30. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
legalább védekezik :) kérdezd meg barátságosan, hogy ki volt az, magyarázd el neki, hogy ne alkalmi kapcsolatok legyenek stb. A cigire meg nem tudok mit mondani, én is cigizek.
2013. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ne engedd meg neki h későn menjen haza "vedd rövidebbre a pórázt".Mondd meg neki h szobafogság vagy nincs net egy hétig,hónapig... és vond kérdőre h mi az a piercing a köldökében.
2013. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ne engedd el egy ideig napközben sehova, hátha tanulna belőle.
2013. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Először is te vagy a szülő,ő a gyerek még hozzá még elég kicsi a késői hazamenetelekhez, a gyereket nevelni is kéne büntesd meg,vetesd ki a piercinget,ültesd le beszélj vele,ha továbbra sem ért a szóból akkor egy-két pofon belefér.
2013. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is tini vagyok. Nem rég belekeveredtem egy picit rosszabb társaságba. Elmentem velük egy házibuliba és hát...berúgtam de eszméletlenül(egy kezemen bőven megtudom számolni, hogy hányszor rúgtam be..inni sem igazán szoktam:S). Lényeg a lényeg, hogy először és utoljára állítottam haza részegen..1 hónap szobafogság(bár ez le lett rövidítve..), ezen kívül majdnem ugrott a nyaralás, a bünti első hetében se net, se telefon, se tv,bulizni nem mehetek még egy jó darabig, jaa és max este 10re haza kell érnem. Szerintem ez elég lecke volt nekem és meg is érdemeltem(ez csak a rövid változata annak az estének:/). Azért írtam ilyen részletesen, hogy lásd igenis lehet szorosabban fogni a gyereket (pláne egy 14éves kislányt) úgy, hogy az építő jelleggel legyen számára. Vond kérdőre, legyen szobafogság egy kis időre(vagy limit hogy meddig lehet kint..ha meg késik akkor esetleg nincs netezés vagy vmi). Én sem szeretnék egy hű de szigorú anya lenni, de ez az a kor ahol határokat kell húzni a szülőnek(még ha ez a gyereknek nem is tetszik olykor-olykor).Persze ez csak az én véleményem:)

16/L

2013. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez megnyugtató, a piercingen kívül (nekem nem tetszik) mindegyik megtalálható volt a táskámban 14 (de már inkább 15) évesen. Akkor még úgy vettünk cigit, hogy barátnőimmel elég volt 1 doboz 1-2 hétig, szívtuk, mert azt gondoltuk menő. Azóta a barátnőim közül szinte senki sem cigizik, én maradtam egyedül bagós (volt okom rá, de nem ide tartozik). Óvszert is mindig vettünk, szereztünk egymástól, egyik barátnőmnek volt rendszeres partnere, ő szokott nekünk adni néha. Meg tartottam magamnál csak a biztonság kedvéért mindig, hátha egyszer, véletlen megtörténik a dolog...

A későn ér aza alatt nem tudom mit értesz, én anno maradtam max. 1-2 órát vásárolni, vagy pletykálni a lányokkal, anyám sokáig dolgozott nem vette észre.

Na de a kérdésre válaszolva, beszélgess vele először. Ne mondd el, hogy kutakodtál a táskájában, mert nem fog megbízni benned innétől. Anyám elkövette azt a hibát párszor, hogy átnézte a táskámat, kivette és darabokra tépte a cigimet, annyit ért el vele, hogy azontúl máshová rejtettem. Tehát ezt megemlítheted neki úgy, hogy: miért van cigiszaga a ruhádnak? például. Valószínűleg nem fogja bevallani, de beszélgess el vele, hogy a cigi miért káros meg mennyi minden mást tudna venni abból a pénzből. Ha rá van szokva már megpróbálkozhatsz a pénzmegvonással, de meg fogja szerezni hidd el.

A gumit se hozd szóba konkrétan ugyanezen ok miatt. Ha van olyan kapcsolatotok, akkor beszélgess vele nyíltan a szexről, nem kell leülni vele, lehet főzés közben is, vagy akármi. Kezdd el valahogy lazán, magyarázd el, hogy miért nem ajánlatos mindenkinek beadnia magát. Aztán biztosítsd, hogy bármi ilyen jellegű kérdése van, bátran forduljon hozzád. Végül ha van olyan kapcsolatotok megkérdezheted, hogy meg volt-e már neki az első. Korai, de nem tudsz már vele mit csinálni, ne szidd, ne mondd el mindennek.

A késői hazajövetelre (tényleg ne engedd neki, tanuljon rendet (: )a megoldás, hog mondasz neki egy időpontot, amikorra otthon kell lennie, ha nincs akkor büntetés: szobafogság, net, tv, teló elvonás.

Piercinget én nem engedném 14 évesen (tiniként beszélhetek), de tényleg erős. Viszont amíg emellé magassarkú, p*csa gatya, erős smink, meg platina haj nem társul, addig talán okés.

Jó irány felé mindenképp úgy tudod terelgetni, ha jó és bizalmas kapcsolatot építesz ki vele. Nem nyomozol utána, nem szólsz bele a magánéletébe, inkább biztosítod, hogy mindent elmondhat neked, nem neveted ki, vagy szidod le. Inkább kerestek közösen megoldást. Beszélgess vele komolyabb témákról is, hogy lássa felnőttként kezeled már valamennyire, vond be a családi dolgokba, bízz rá valamit, amiért felelősnek érezheti magát (napi munka pl.).

És ezeket még most sürgősen tedd meg, mert 1-2 év múlva már teljesen késő lesz...

2013. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

beszélgess vele, ne lekiabálva, hanem csak úgy mindenről, hamarabb meg fog nyílni

szervezzetek közös programokat, kapjon zsebpénz megvonást ha késik, illetve másnap ne engedd el.

örülj hogy védekezik. a cigiről meg próbáld meg leszokatni, bár ma ez a menő hogy cigizik mindenki orrba szájba

2013. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, kedves szülő, de itt korábban rontottál el valamit...

Mi az, hogy a 14 éves lányod későn ér haza? én 18 éves vagyok, amíg be nem töltöttem ezt, egy percet sem késhettem az előre megbeszélt "ekkor fogok hazaérni" időponthoz képest, ha mégis így volt, annak egyértelműen szankciói voltak - teljesen jogosan.

Ha titokban csináltatott piercinget, bizonyára semmi bizalom nincsen közöttetek, ezt rohadt nehéz lesz valaha is visszaállítani... Előbb kellett volna gondolkodni, hogy jól neveld a lányt, nem akkor, amikor már rossz úton van. De azért sok sikert.

2013. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat valamit szankcionálni fogok az üggyel kapcsolatban és 8.-as 2-éve olyan helyen dolgozom ahol éjszaka is mennem kell dolgozni így néha hazatelefonáltam és nem vette fel a telefont így gondoltam hogy nem ment haza amikorra mondtam de így hogy én sem voltam otthon nehezen vonhattam volna felelőségre
2013. júl. 31. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!