Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 hete iszonyú gerincfájdalmam...

1 hete iszonyú gerincfájdalmam van. Irány az orvos? (lent)

Figyelt kérdés

1 hete nagyon fáj a hátam főleg a nyakamtól a hátam közepéig végig a gerincem vonalán. A derekamig csak nagyon ritkán ér el a fájdalom, akkor viszont belenyilall. Anyukám próbálta masszírozni is és használt lóbalzsamot aztán egy Flector nevezetű krémet is, de érintésre még jobban fájt.Kiroppantgatni is próbáltuk, nem ment az sem, nyújtógyakorlatokkal sem. Tegnap a karomat sem tudtam megmozdítani, elkezdett a csuklóimba, a vállaimba is kisugározni a fájdalom. Képtelenség egyenesen tartanom magam. Kiskoromban gerincferdülésem(és lúdtalpam), később pedig elég rossz tartásom volt, ez a mai napig megvan. Diclofenac-ot szedtem rá. Ideig-óráig használ.

Hová kérjek beutalót? Reuma? Ortopédia?

Köszi előre is!



2012. okt. 14. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a háziorvosodhoz, és ő pontosan tudni fogja, hova kell beutalót adnia. Jobban ért hozzá, mint mi.
2012. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jolvan, mindenképpen elmegyek a héten! Esetleg valami "házi módszert" tudtok ajánlani addig is?
2012. okt. 14. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt írod, "érintésre jobban fáj"...látatlanban nehéz ugyan eldönteni, de figyeld, hogy nem "csak" a bőröd fáj-e? (szokott ilyet okozni a kialakulóban lévő övsömör is)A B-vitamin hasznos lehet a hasonló jellegű panaszokra, szerintem nem árt ha szedsz. A háziorvosod tudni fogja, hogy hová utaljon - ha úgy ítéli meg, hogy szükséges.
2012. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Régi gerinc ( derék) fájós vagyok. Sajnos kifigyeltem már, hogy az "ártalom" ( amitől majd megfájdul), meg a fájdalom nem egyszerre jelentkezik, hanem lehet csak másnap kezd el sajogni. Ez azért érdekes, mert azt mondogattam, hogy hiszen nem is csináltam semmit se, akkor mitől fáj? Idővel aztán rájöttem, hogy a tegnapi ( tegnapelőtti) hordómosástól, esetleg favágástól, gyerekcipeléstől stb ered. És nem a régi lúdtalptól, meg rossz tartástól. Ha kicsit visszább emlékszel, mit is csináltál napokkal a fájdalom előtt, akkor magad is rájössz. A háziorvos azért is jó, mert van olyan fájdalomcsillapító kenőcs+algopirin, amit csak receptre adnak.
2012. okt. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: azért a dokitól kérdezd meg, hogy meleg kell e rá, vagy épp nem szabad melegíteni, vagy masszírozható e, vagy azt sem szabad. Szal mindenképp doki!
2012. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, holnap megyek :D
2012. okt. 16. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!