Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom terhes! Mit tegyek?

Lányom terhes! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 19 éves főiskolás lányom ma bejelentette hogy terhes, a barátjától. Azt mondta hogy mélységesen ellenzi az abortuszt, és szeretné megtartani a gyereket. Viszont tudja, hogy anyagilag egyenlőre nem képes ellátni magát, így szüksége van a támogatásomra. Természetesen mindenben mellette állok, ugyanakkor nem tudom mit javasoljak neki. Érzelmileg, értelmileg elég felnőttnek érzem az anyasághoz (tanulmányaiból kifolyólag napi 4-5 órát tölt mozgássérült kisgyerekekkel tehát etetés-itatás-pelenkázás is a kisujjában van) viszont tudom hogy karriert akart, utazni, világot látni, illetve 19 évesen még nagyon korai lekötnie magát. Meséltem neki a különböző örökbeadási lehetőségekről is. Jobb lenne neki? Ha viszont úgy dönt hogy felnevelik a babát milyen mértékű segítséget nyújtsak ebben? Nem akarom hogy ne érezze egy gyerek anyagi súlyát, viszont mindenképp szeretném ha befejezné a tanulmányait. Mit finanszírozzak? Mennyit vállaljak be? Mi legyen az "önrésze" a dologból? Mit várjak el tőle?
2013. aug. 20. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Mióta van együtt a pártjával ő is hasonlóan komoly gondolkodású mint a lanyod?én magamra emlékszem mennyire féltem 19 évesen még a terherbe
2013. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Tervezték a babát?
2013. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Esés gondolatától is de most 24 vagyok van egy megbízható partnerem jó anyagi helyzet így most már más nagyon szeretnénk egy kisbabát:-) csak még várat magára.nehéz dolga lesz biztos.
2013. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, nagyon fontos kérdés, hogy a párja mennyire komoly gondolkodású, illetve anyagilag hogy tudná a részét kivenni a gyermekvállalásból. Hol laknának? Mert ha van saját lakás, akkor azért könnyebb a helyzet. Ha az én lányomról lenne szó, és teszem azt nálam laknának, akkor annyit vállalnék be, hogy a háztartásba nem kellene beadni, amíg segítenek. Ha nem kell rezsire meg kajára költeni, akkor az hatalmas segítség szerintem. Ha nem nálam laknának, akkor is ezekbe a dolgokba szállnék be inkább, hogy érezzék, mennyibe is kerül egy baba.
2013. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Barátja vele egykorú,szintén tanuló, jó barátok voltak egy évig, de csak pár hónapja vannak kapcsolatban. A fiú azt mondta, mindenképp a lányom mellett marad. Közben leültünk beszélgetni az ő édesanyjával, aki felajánlotta, hogy amennyiben problémát okoz nekünk a pénz, finanszírozza a babát, míg a fiatalok elvégzik az iskoláikat. ( Szerencsére jó anyagi körülmények között élnek, de természetesen nem fogadtam el ezt a felajánlást ilyen formában.) A fiú jó neveltetést kapott, intelligens, felelősségteljes. Ennek ellenére az a pár hónap kevés egymás teljes megismeréséhez. Külön lakás nincs, de nálunk illetve a fiú szüleinél is elférnek.
2013. aug. 20. 16:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem tervezték a babát, lányom gyógyszert szed 2-3 éve.
2013. aug. 20. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Segíts be neki a tanulmányaiba is meg a gyerekbe is.Fizess vizsgálatokat,meg vegyél a kisgyereknek alap dolgokat(ágy,ruhák),aztán mond meg,hogy viszont álljon neki dolgozni,és a havi pelenkát meg később minden más cuccot ők álljanak,vagy csak a lányod.Ez így már lehetséges!
2013. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a szülők is felelősségteljesek,és értelmesek a szavaid alapján.Én mindenben támogatnám,és megbeszélném a fiú anyjával,hogy felesben segítsünk a fiataloknak anyagiakban is.Azt várd el,hogy ne hagyja abba a sulit,nyilván amint végez keres munkát dolgozni is fog.
2013. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

En 19 eves vagyok a parom 21 lesz es 19 hetes kismama vagyok. Nem igy terveztuk,de igy alakult. Erettsegim jol sikerult a tovabb tanulast pedig jovore kezdem. Az en szuleimnel elunk,mert itt kenyelmesen elferunk. A szuleim avval tamogatnak,hogy nem kell adnunk a rezsibe,vett mar par cuccot az unokajuknak,szobafelujitast kaptunk es jovo szeptemberben,hogyha fizetosre vesznek fel,akkor ok alljak es vigyaznak a picire ha az apukaja epp dolgozik akkor :) A parom szuleitol anyagi tamogatast nem kapunk,de ok is kuldenek ezt azt nekunk.

Nekem kellemetlen ez a sok segitseg,de abban biztos vagyok,hogy mindent meghalalok nekik,ahogy csak tudom. Egyenlore abban segitunk,hogy hazimunkat vegzunk,es megfozok ha anya epp nem er ra.

Az egy haztartasba kerules elott le kell szogezni a felteteleket es betartani :)

2013. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!