Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek 14 éves lányom...

Szerintetek 14 éves lányom fog örülni ha testvére születik?

Figyelt kérdés
lányom 14 éves,én 32 és most párommal szeretnénk gyereket,nem tudom hogy milyen hatással lesz lányomra,azt mondja örülne neki,de nagy lesz köztük a korkülömbség,és lehet hogy féltékeny is lesz rá.
2013. aug. 9. 10:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha "jól csináljátok", nem lesz féltékeny, sőt, odáig lesz a piciért!
2013. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
14 évesen már elég nagy, és másféle odafigyelést igényel, mint a kicsi. Szerintem örülni fog neki. Egy hibát ne kövess el: ne hidd azt, hogy a 14 évest ingyen bébiszitternek lehet használni, csak mert elég nagy ahhoz, hogy segítsen. Ez igaz, de a gyereket magadnak szülöd, nem neki. Ha ezt meg tudod tenni, és a nagyra is jut időd (beszélgeni stb.), akkor szuper lesz, hidd el.
2013. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Én személy szerint nem örülnék. Velem eddig sem foglalkoztak csak a nővéremmel. Mindig ő volt a "sztár" én meg csak a másik gyerek. Ő már felnőtt, de még mindig ő a kedvenc. Rólam alig vesznek tudomást. Nagyon mérges voltam, ideges, feszült és féltékeny miatta és el is hittem, hogy én senki vagyok. Anyám óvónő nevezhetjük szakmai ártalomnak, hogy imádja a kisgyerekeket. Még azokkal is szebben beszél és foglalkozik mint velem akiket nem is ismer. Én azért nem örülnék neki mert bevallom féltékeny lennék rá és még rosszabb lenne mint most. Velem még kevesebbet foglalkoznának, bár eddig sem vitték túlzásba. Viszont, ha feltételezem minden rendben van és "jól kezelitek" a dolgot, akkor nem lesz baj szerintem. Ő is azt mondta, hogy örülne neki, akkor pláne.
2013. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Én is 14 voltam,amikor lett egy öcsém.

Ha hamarabb születik,akkor valószinű nehezebben dolgozom fel,de 14 évesen már elég nagy voltam,hogy eszembe se jutott féltékenynek lenni.Rengeteget babáztam,rengeteget vigyáztam rá,etettem,fürdettem,altattam,stb.

Inkább pótanyja mint testvére vagyok.

2013. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
majdnem 13 év a korkülönbség a két gyerkőcöm közt. A nagy lány, a kicsi fiú. Soha nem erőltettem rá semmit, ha segíteni szeretett volna, engedtem, de nem "akasztottam a nyakába". Nagyon várta, rengeteget segít magától is, pelenkázza,játszanak, tanítgatja a kicsit. Sokszor kéri, hogy ő altassa el, ő fürdesse (már másfél éves a kicsi, de ott vagyok kellő távolságra, hiába bízom benne). Mióta megszületett az öccse, sokkal felelősségteljesebb lett, komolyabb, érettebb, a kicsi meg csüng rajta, imádják egymást. Sokszor megköszöni, hogy van egy öcsikéje.
2013. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak te tudhatod. Én a világból is kimenekültem volna, ha 14 évesen született volna egy testvérem.
2013. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A lányod személyiségétől függ, én szerintem megőrültem volna, ha ezelőtt két évvel tesóm született volna.:) 16/L
2013. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
hát persze :) hisz ki nem örülne egy aranyos kistesónak :) 16 éves lány vagyok, én és a tesóm között 12 év van, és nincs gond.. sőt, anyum inkább örül, hogy van kire hagyni a kicsit, ha éppen dolga akad, vagy egy egyszerűen csak pihenni szeretne :) a kis és nagy korkülönbségnek is megvannak az előnyei és hátrányai is,, persze köztünk is vannak "néha" viták, de sebaj :D sokan mondták már hogy én vagyok a második anyja a tesómnak :)
2013. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
jaj.. előző válaszoló vagyok, azt még kihagytam, hogy sokszor én is féltékeny vagyok a tesómra, de ilyen semmiségekért, hogy pl hamarabb kezdett el beszélni mint én, vagy hogy gyorsabban nől.. vagy, rólam néha tudomást se vesznek, mindig a kicsi körül volt mindenki, és ez annyira idegesítő!! -_-
2013. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt olyan ismerősöm, aki nem nagyon örült neki. Bár igaz, hogy itt is inkább a körülményekkel volt a baj, mint a tesóval. Figyelni kell arra, hogy legyen elszeparált része a picinek, mert egy 14 éves vagy most fog felvételizni, vagy most kezdi a gimit és egyiket sem könnyű (gyereksírás, stb miatt) eltűrni, ha tanulni vagy csak elvonulni szeretne. A másik, hogy egy 14 éves nem szülő, hiába "nagy" (persze ezt sosem értem ezt az oldalon...egyesek szerint 14 évesen már vigyázzon a testvérére, de 17-8-9 évesen még ne legyen párkapcsolata). Egy kisbaba óriási felelőség, és sok szülő is bizonytalan néha. Féltékeny csak akkor lesz, ha őt elhanyagoljátok, de ha továbbra is rendesen foglalkoztok vele, akkor minden oké. A párod az ő apukája? Ha nem, akkor jó a kapcsolatuk?

Amúgy, ha normálisan történik minden, biztos fog örülni, hogy van egy pici tesója:)

2013. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!