Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kétéves kicsit megvisel,...

Egy kétéves kicsit megvisel, ha testvére születik? Ti hogy tudtátok megoldani, hogy ne legyen hanyagolva az idősebb bébi?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

22 hó a különbség a fiam és a lányom közt. az első 3 hónap még viszonylag nyugis volt a lányom inkább csak megfigyelt, aztán kezdődött a féltékenykedős korszak. ez kb 1 évig tartott. aztán meg úgy kezdett viselkedni, mint a nagyok. ezt nem szabad-azt nem szabad, ne nyújj hozzá...anyúúú a Máté megint rossz/bánt...

nem mondom h könnyű, de gyorsan belejön az ember. kicsit nyüzsgős és pörgős a mindennapunk, de nem cserélnék semmi pénzért.

nekem segítségem is van/volt. anyumék és anyósék és ezt ki is használom hetente. de sok embernek ez nem adatik meg, őnekik a kitartást tudom csak ajánlani. higgyétek el, annyira összenőnek, h a nagy akár segít is a felügyeletben. mert ugye lefoglalja a kicsit míg mi intézzük a dolgainkat, mégha megszakításokkal is.

amit ajánlok: mindennap mondjátok el nekik, milyen jó, h vannak nektek és h mennyire szeretitek őket.

2010. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egytértek, hogy a szeretet éreztetése a legfontosabb. Nálunk 21 hó a különbség és én is örülök nki, hogy így alakult!

Már a terhesség altt gyakoroltunk tesó-babával és sajnos mivel feküdni kellett érezte már a hátrányát is....Amint megszülettet imádta és várta haza. A kórház után volt egy kis harag velem a naggyal, de szerintem nem az öcsi miatt, hanem azért, mert távol voltam. Most is szereti pedig már négy hónapos, de nagyon sok figyelmet kap, mert nekem is van segítségem, segítség nélkül nem menne ilyen flottul.

2010. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!