Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nincsen sok órátok?...

Kamaszok, nincsen sok órátok? Egy 6-7 éves elsősnek hogyan lehet heti 28 órája?

Figyelt kérdés

[link] "Mindennap ilyen sok órád lesz? Azt hiszem, pénteken csak öt. (Édesanyja pontosít: „Hétfőn, kedden és szerdán hat, csütörtökön és pénteken öt órája van, ezekből minden nap az egyik a testnevelés.")"


Csak úgy kíváncsiságból megnéztem a régi sulim lapját, ott egy elsősnek 2009-ben heti 23 órája volt (csak régi órarendet találtam), de még egy hatodikosnak is csak heti 26. Csak tudnám honnan ez a sok óra, mindenkiből Puskás lesz? Neumann vagy Teller biztosan nem lesz, mert a fizika és info órák száma minimumra csökkentek.


2013. szept. 5. 21:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nekem hatodikban heti 30 órán van. Ebből heti egy nyelvvizsga felkészítő (kötelező) és 5 tesi.

12/L

2013. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem egészséges a kisgyerekeknek. Oviban nem terhelik le őket, ez olyan,. mintha egy kis erőnléttel próbálnál egyik mnaőpról a másikra mondjuk 80 kilót cipelni, de ha ezt FOKOZATOSAN csinálja valaki, akkor sikerül neki... Így kéne szerintem a kicsiknek kevés óra, max minden nap 5, a napi tesi meg felesleges. 8.-os vagyok, jövőre lesz minden nap "szerencsém" ehhez, kiskorom óta utálom a sportot, nem is fogja velem megszeretni senki :D Ez így van, mégsem vagyok túlsúlyos, figyelek a testemre csak nem a sporttal, hanem keveset eszek, így pénzt is takarítok meg (kapok napi 500-at, amiből veszek egy májas szendvicset salátával, ami 11m Ft, 6-ig teljesen elvagyok vele, inkább csapvizet iszok) Szóval akinek fontos, hogy milyen a testsúlya, az úgyis figyel rá, esetleg külön megy sportolni, ha szereti, vagy úgy eszik, hogy ne hízzon, ezzel a dologgal nem igazánlehet megszeretettni sajnos a mozgást valakivel. Mondok egy példát: Mondjuk XY bevezeti, hogy minden nap futnod kell megállás nélkül, mondjuk 5 km-t (nekünk ezt ebben az évben kell majd időre) na egy idő után mindenkinek tele lenne vele a töke, kivéve annak, akit érdekel ez a dolog, de az nagy valkószínűséggel csinálja máshol is. Persze abban az esetben jó lenne a tesióra, ha játszanánk, azt szeretem, ott én is lelkesen részt veszek, ott is mozgok, csak nem veszem észre, mert a játékra koncentrálok. Viszont nekünk ebben a heti 2 tesiben is annyi van, hogy 3-4 kör a suli körül, futóiskola és utána megint futás, esetleg gimnasztika, talajgyakorlatok, korlátozás (nem értem minek kell nekünk ötödik óta, miközben majd 12.-ben kéne osztályoznia) nagyon ritkán játszunk. A tesit senki sem várja, van egy osztálytársam, aki SZÁNDÉKOSAN mindig valamilyen balesetet szenved. Addig vágja magát a földhöz, amíg nem lesz valami baja. Más osztálytársam az szülei írását hamisítja meg, én meg nem hozok felszerelést. Nem is csoda amúgy, mert a tanár is elég beteg. Rettenetesen flegma, nem szeretjük, szigorú és a viselkedésével biztos nem fogja megszerettetni a tesit senkivel sem. Szóval ezt normálisan kéne megszervezni és nem ilyen nagy mértékben, állambácsiék sem tesiztek minden nap, valószínűleg nekik sem tetszett volna gyerekként. A kicsiket amúgy sem sabad terhelni, mert nem túl biztató, ha a sok terhelés miatt már alsós korában megutálja az iskolát. Ráér az felsősként. Pontozzatok le, pofázzatok, hogy én 13 évesen nem tudhatok semmit, egy éretlen h:lyegyerek vagyok, de jobban vissza tudok emlékezni 6-7 éves koromra és a reakcióimra és perssze a korosztályom reakcióira, mint ti :) Én biztos beteget színleltem volna kiskoromban. 5.-ben pl gyakran csináltam, bár nem tesi miatt....
2013. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Összeszámoltam a kedvedért,hogy hány órám van egy héten.

16 éves vagyok másodikos szakközepes és egy héten 41 órám van :)

2013. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
#23! Húhh az durva. Részvétem.
2013. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
100%
10.-es vagyok és 41 órám van egy héten 4x8 és 1x9
2013. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 The IT Guy válasza:
100%
Sajnállak titeket! :S Nekem egyetemen 24 órám van egy héten, és pénteken nem kell bemennem.
2013. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első osztályban minden nap 4 órám volt, ebből is heti 3 testnevelés, heti 2 óra rajz... És ennyi tökéletesen elég is volt, évről-évre fokozatosan emelték az órák számát.

Nekem most 11. osztályban van egy héten négy nap 6 órám és egy nap 8 órám. Engem szerencsére pont nem érint a mindennapos testnevelés óra. (ettől függetlenül minden nap szoktam 1-1,5 órát mozogni, nem azzal van a bajom, csak nem akarok plusz órákat tölteni az iskolában)

2013. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszem hogy ilyen sok órám lett volna...Talán napi 4-5.


Nekem ötödikben heti 2x6,2x5 és 1x4 órám volt, hatodikban minden nap öt, most meg 3x6 és 2x 5. És még örülhetek. :/

2013. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Ez a mindennapos tesi óra miatt van. hogyha elveszed belőle azt a napi egy órát akkor sokkal érthetőbb. Nem azért van ennyi tesi óra, mert Puskásnak készülnek, hanem azért, hogy meg legyen a rendszeres mozgás.

Nekem heti 30 órám van(hetedik, általános), plusz még szakkörök, és edzések este

2014. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nekem egy héten 35 órám van, és 7. osztályos vagyok.
2014. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!