Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nincsen sok órátok?...

Kamaszok, nincsen sok órátok? Egy 6-7 éves elsősnek hogyan lehet heti 28 órája?

Figyelt kérdés

[link] "Mindennap ilyen sok órád lesz? Azt hiszem, pénteken csak öt. (Édesanyja pontosít: „Hétfőn, kedden és szerdán hat, csütörtökön és pénteken öt órája van, ezekből minden nap az egyik a testnevelés.")"


Csak úgy kíváncsiságból megnéztem a régi sulim lapját, ott egy elsősnek 2009-ben heti 23 órája volt (csak régi órarendet találtam), de még egy hatodikosnak is csak heti 26. Csak tudnám honnan ez a sok óra, mindenkiből Puskás lesz? Neumann vagy Teller biztosan nem lesz, mert a fizika és info órák száma minimumra csökkentek.


2013. szept. 5. 21:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek sokat bír, én 1996-ban kezdtem a sulit, és nálunk egész alsó tagozatban minden nap 8 óránk volt, kivéve pénteken, amikor 6, ebből egy volt az ebédnek meghagyva. Plusz akinek a szülei úgy értek rá hazavinni a gyereket, 9. órában maradt napköziben, és 8. óra után voltak a sulis szakkörök is.

Csomó marhaságot tanultunk mi is, tehát ez nem újkeletű találmány. Úgysem ez váltja meg a világot, de azért próbálkozzanak. :D Inkább a szervezéssel van gond, hogy nincs tanár sok helyen pl, én nem a gyerekek miatt aggódok.

Emellett jártam még mindig 2-3 szakkörre, zeneórára, miegymásra is, és nem éreztem, hogy annyira le lennék terhelve.

A mindennapos mozgás meg hasznos szerintem. Az azért rájuk ragadhatna, mint jó szokás. A kisebbek még meg is szokják, akiknek eddig nem így volt, azoknak lesz nehezebb, és ha most lennék sulis, biztos utálnám, de legalább hasznát venném, nem úgy mint némelyik okos tárgynak.

Gimiben pedig csak napi 6-7 órám volt, mégis többnek éreztem, mert ugye ott az otthonra kiadott feladatok azért több időt felemésztettek.

De hát a magyar oktatási rendszerrel eddig is volt rengeteg probléma, alapjaiban vannak gondok sajnos, az egyénre nem figyelnek, a tehetségeket nem fejlesztik, és ha valaki pl teljesen be van oltva matek ellen, akkor addig szidják és sulykolják bele, hogy hülye, hogy maga is elhiszi. Volt ilyen osztálytársam, 17 évesen kiderült, hogy dyscalculiás...

2013. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Én is kevesebbre emlékszem. Nem is tudom volt-e napi 6 órám 4.-5. osztály előtt, de nem hiszem...


Nem sokallom, mert ez a napi 1 tesi óra szerintem jó döntés. Sok a túlsúlyos gyerek. De ha nem is túlsúlyosak akkor se valami sportosak, sőt...

2013. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Heti 28 ora. Abból öt testnevelés, van heti egy ének, egy technika es két hétre elosztva 3 rajzora, amit vegyünk csak egynek. 28-8 az 20, 20 osztva öttel az négy. Tehat napi négy olyan ora van, ami koncentrációt igényel. Ezt miért is nem lehet kibírni?
2013. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Nekem annó első osztályban 4-5 órám volt egy nap, 6 óra soha, szerintem sok egy gyereknek, és nem volt minden nap torna óra de minden nap sokat játszottunk, szaladgáltunk az udvaron, és ebéd után a tanító néni mesét olvasott nekünk pihenésképpen (közben a padban feküdtünk). Örülök, hogy nem most kell iskolába járnom...ehhez képest kész szanatórium volt :)
2013. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

ha már valamilyen tagozatra jár, akkor megvan annyi..

én zenetagozatos voltam, minden nap 6 óránk volt, kedden csütörtökön 7. plusz heti két énekkar délutánonként. Pedig nem tegnap voltam alsós :)

2013. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem idén heti 42 órám van.:) Szakkörökre nem is megyek emiatt. Hétfő 9 kedd 8 szerda 8 csütörtök 8 péntek 9. Ebből hétfőn, pénteken nulladikom van. Du fél négykor végzek minden nap. Eléggé utálom, de ez van... (Bár gimi első osztály... Azért annyira nem jó másik városból bejárni, négy után hazaérni, és tanulni...)
2013. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

nekem 6.ban volt először 6.órám, azelőtt soha, pedig nem 100 éve voltam alsós, most mentem 9.be!

15/L

2013. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nekem alsóban általában 4-5 órám volt, nem is emlékszem, volt e 6, talán 3.-ban és 4.-ben heti 1x.

5.-ben minden 4x 6 óra, 1x 7 óra (ill nekünk másképp volt beosztva, 3x6, 1x7, 1x5)

6.-ban 3x 6 óra 2x 7óra (nekünk szintén másképp osztották be, 2x6, 3x7, 1x5)

7.-ben 4x 7 óra, és 1x 6 óra (igen így, nem fordítva)

8.-ban pedig 3x 7 óra és 2x 6 óra


Tavaly voltam 9.-es, akkor hetente 1x volt 6 órám, a többi napon 7, de órarend szerint minden nap 7 kellett volna, hogy legyen, csak az infót a tanár általában nem tartotta meg. Most 10.-es vagyok, és minden nap 7 óram van/lesz.

Szóval de, sok óránk van nekünk is, de legalább 0.-ra vagy 8.-ra nem kell bemászni/ottmaradni.

2013. szept. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

ez durva. ahhoz képest, hogy én most vagyok VÉGZŐS, gimiben.

hétfő 7 óra

kedd 6 óra

szerda 5 óra

csütörtök 6 óra

péntek 5 óra

2013. szept. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Nekem 37 órám van, plusz még szakkörök meg edzés. Szerintem a heti öt tesi miatt jön ki ilyen sokra egy elsős kisgyerek óraszáma. Ami szerintem nem baj, mert azom a plusz tesin biztos labdáznak, játszanak, rohangálnak. Ez még jót is tesz nekik.
2013. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!