Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nincsen sok órátok?...

Kamaszok, nincsen sok órátok? Egy 6-7 éves elsősnek hogyan lehet heti 28 órája?

Figyelt kérdés

[link] "Mindennap ilyen sok órád lesz? Azt hiszem, pénteken csak öt. (Édesanyja pontosít: „Hétfőn, kedden és szerdán hat, csütörtökön és pénteken öt órája van, ezekből minden nap az egyik a testnevelés.")"


Csak úgy kíváncsiságból megnéztem a régi sulim lapját, ott egy elsősnek 2009-ben heti 23 órája volt (csak régi órarendet találtam), de még egy hatodikosnak is csak heti 26. Csak tudnám honnan ez a sok óra, mindenkiből Puskás lesz? Neumann vagy Teller biztosan nem lesz, mert a fizika és info órák száma minimumra csökkentek.


2013. szept. 5. 21:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk anno általános iskolába, 6.-g nem volt senkinek se 6 órája, illetve még aki tagozatra járt, annak se. Most az unokahúgom 5.osztályos, és egész héten 6 órája van, ami nagyon leterheli őt, főleg ha még jól is tanul, már a harmadik nap, sírva fakadt, hogy nem bírja tovább.


Én ezt a mindennapi testnevelés órát nem tartom jó ötletnek, mivel az oktatási minisztériumnak, nem azzal kéne törődnie, hogy a gyerek hogyan néz ki, hanem azzal, hogyan tudná fejleszteni az oktatást, az iskolákat. Ha valaki öt testnevelés órára akarja járatni a gyerekét, írassa be sportszakköre, vagy még jobb! Sportra szakosodott iskolába, mivel amibe most az unokahúgom jár, nem az, ott tanulásra koncentrálnak/kéne koncentrálniuk, de hogy tudnának, ha lefáradnak a testnevelés órától?

2013. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem a gimit. Egy héten összesen 35 órám, ha jól számoltam. Általánosban német nemzetiségi tagozatra jártam. Lényegesen több óránk volt mint a "simásoknak". Egy héten 3 nap legalább volt hat óránk. Naponta több német, honismeret. Akkor alsóban még némettánc. Tehát, szerintem is, ha tagozatos osztályba ját több órát kell órára kell számítani. Ha azt is vesszük, hogy nekünk különböző projektek, fellépések voltak, órák után kellett felkészülni, de ez nem mindennapos volt persze, csak alkalomadtán.
2013. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
8.osztályos vagyok,heti 34 órám van.3-szor 7,kétszer 6.
2013. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
7. osztályba járok, mindennap 6 órám van, így 30 óra egy héten. Tavaly volt négy, meg öt is.:/
2013. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

# 13

3x7=21

2x6=12

Ez 33 lesz.:) (Bocsi, nem kötekedésből, gondolom elírtad.)

2013. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Igazad van,na,csak megint 7 órám volt.Tesi,föci,kémia,fizika,matek,rajz,angol.Így szépen egymás után.:P
2013. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

# 16


Ohh fizika, kémia, matek egymás után fincsi... Nekem ma fizika, kémia, matek, matek orientáció, fizika orientáció, föci... (A többi nem volt ilyen 'jó', de ettől rendesen kivagyok már...:D)

2013. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy,utolsó?:D
2013. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Kilencedikes.:) Angol+franciát tanulok szimultán, heti 42 órám van. #6-os vagyok.
2013. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

11.-es vagyok.

Nekem egy héten 34 órám van (a heti 2 tesis rendszerben!), nincs se infó, se rajz, énekből is csak heti egy.

Ehhez jönnek még a szakköreim. (heti 2x2 óra)


Szerintem egy elsősnek nem sok ennyi óra, hiszen minden nap van tesi, és a legtöbb tárgy olyan, amire szívesen megy be, kicsit játékosabbak, mint a felsős/gimis száraz órák. :)

2013. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!