Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Nem unjátok, hogy a...

Kamaszok! Nem unjátok, hogy a felnőttek lenéznek titeket?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar, és úton-útfélen tapasztalom! Boltban, baráti összejöveteleken stb. Lehet a külső lehet az oka? Vagy csak egyszerűen gyereknek=ostobának, tapasztalatlannak tekintenek?
2013. aug. 12. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen az oldalon fokozottan megfigyelhető ez a hozzáállás!


Érdekes "téma" ez egyébként. Mert ugye mikor nem hallani a felnőtteket arról áradozni, hogy milyen jó gyereknek lenni, hogy a középiskolás évek a legszebbek, ésatöbbiésatöbbi...

Más témában meg előjön a fent említett "taknyosozás", és, hogy 0 élettapasztalattal ne pofázzunk bele a dolgokba...

Szerintem valamilyen szinten irigyek, hogy ők már sosem lesznek fiatalok. :) (még akkor is, ha ők ezt még maguknak sem vallják be)


Azt én sem szeretem, ha bemegyek egy drágább üzletbe egyedül/barátnőkkel, és le se sz.rnak, vagy csúnyán méregetnek, ha pedig szülővel/felnőttel vagyok bent, akkor meg körbeny.lják a s.ggemet.

Mintha nem tudnék egyedül vásárolni, vagy a szüleim nem mernének nagyobb összeget rám bízni.

Bár én szerencsére most már egyre többször találkozom olyan eladókkal, akik normálisan tudnak hozzám viszonyulni, függetlenül attól, hogy fiatal vagyok. :)



Iskolában, és családi körben ritkán tapasztalom, hogy a korom miatt lenéznének, ha egyébként a mondandóm értelmes.

Hiszen a tanároknak az a dolga, hogy velünk foglalkozzon, a családnak pedig, hogy támogasson, biztasson - úgyhogy szomorú szerintem ha valaki ezekben a körökben lenézéssel találkozik.

2013. aug. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

De, unom. Legfőképp az olyan eseteket, amelyekben véka alá sincs rejtve, mennyire egyedülálló oka ez a véleményem elbagatellizálásának. Gondolok most arra, mikor minden elképzelhető érvet felvált a "te még csak egy tapasztalatlan kölyök vagy, én már többet megéltem, ezért igazam van", más kártyát nem dobnak be, meg sem próbálják érdemben kifejteni, mi a pontos problémájuk a mondandómmal. Mintha a zsenge korom már önmagában bizonyítaná a szavam értéktelenségét; szeretik ennyivel lezárni a vitát, hogy véletlenül se szenvedjen csorbát az egójuk. Bezzeg érdekes módon ahol teljes anonimitás mögé rejtőzhetek, több helyeselőt tudhatok magam mellett, és az ellentábor is megtisztel annyival, hogy értelmesen ütközteti az álláspontját az enyémmel, nemcsak a szokásos felszínes indokkal int le. Persze hogy ezt biztosra kijelenthessem, ahhoz feltételezni kell, hogy a beszédpartnereim legtöbbje nem ugyanolyan életéveinek számát eltitkoló kamasz, mint én.:D

15/L

2013. aug. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Uhh. Látom tényleg nem csak nekem van ebből elegem! De nem is gondoltam volna, hogy ennyien tapasztaljátok azt, amit én is..

Ahogy itt írta valamelyik kommentelő, a "szőke nős" dologgal kapcsolatban, azzal méginkább egyetértek! Ugyanis tényleg, a szebb lányokról mindenki azt gondolja hogy ostobák és "apuci eltartja őket". Nem tudom miért nehéz elfogadni, hogy egy lány/nő lehet szép és okos is egyszerre. De sebaj, majd meglepődnek mikor kiderül az ellenkezője! ;)

2013. aug. 13. 17:01
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Én ezt eddig még valamiért nem tapasztaltam. Nem öltözök feltűnően, teljesen átlagos a kinézetem, ezért alapból nem is néznek meg különösebben.

Csak annyi jótanácsot tudok adni: legyél határozott, ha valamit intézni kell, ne szétszórt, merj kérdezni, ne legyél megijedve. Felnőttek közt beszélgess értelmesen, ne kotyogj bele mindenbe, ne vihogj és ne mesélj olyan sztorikat, amik úgy sem érdekelnek senkit. A kisugárzásod pedig legyen magabiztos, de nem beképzelt. :)

2013. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszi szépen! :)) Megfogadom a tanácsaidat!
2013. aug. 13. 21:04
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

csak azt tiszteld aki tisztel téged

15f

2013. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ott a pont! :)
2013. aug. 15. 22:40
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

szerintem az emberek imádják egymást oltogatni

és erre mindig találnak okot

ha fiatalabb akkor taknyos

ha idősebb akkor vén trotty

egyébként is tökhülye

de ugyanezt csinálja a 16 éves a 13 évessel is

ezen mindig szoktam vidulni, amikor lekisgyerekezi mert nála 2 évvel fiatalabb.

szal szerintem nincs ebben semmi. mindig kell valami érv, hogy a te véleményeed miért hülyeség és tök mindegy hány éves vagy csak más miatt vagy hülye.

2013. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

De.

Hamar fel kellet nőnöm, szerintem egyeltalán nem gyerekesek a nézeteim, és mégis megkapom a szokásos csitítgatást.

Sőt! Ki is használnak. Ha egy Orwell regény a téma, akkor kussoljak, mert hiába olvastam, biztosan rosszul értelmeztem, viszont ha számítógépet kell szerelni, mindjárt kedvesek velem.


11 éves korom óta a lehető legtöbb oldalon teljes anonimitásban "élek", mint 22 éves egyetemista.

4 év alatt senki se gyanakodott, csak akkor néztek ferdén, mikor az 5. skype hanghívást utasítottam el valamilyen ürüggyel. A vékony hang átka! :)

2013. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!