Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Nem unjátok, hogy a...

Kamaszok! Nem unjátok, hogy a felnőttek lenéznek titeket?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar, és úton-útfélen tapasztalom! Boltban, baráti összejöveteleken stb. Lehet a külső lehet az oka? Vagy csak egyszerűen gyereknek=ostobának, tapasztalatlannak tekintenek?
2013. aug. 12. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

hm, nem tudom, én szerencsére intelligensebb, avagy fejlettebb szociális/emocionális készségekkel rendelkezőkkel találkozom. Persze a közel százéves nagyim nem tartozik ide meg a szomszéd bácsika se, de akikkel érdemben értekezem, azok igen. Engem nem szoktak lenézni, vagy ha elsőre mégis, hamar megváltozik a hozzá(m)állásuk.

Nem tudom a külső mennyire befolyásolja ezt, inkább a kisugárzásnak lehet hozzá köze azt hiszem.

2013. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a külső az oka, bár ez attól függ, hogy néz ki az illető.

Én inkább sajnálom azokat a fiatalokat, akik valamilyen szélsőséges csoporthoz tartoznak (pl. 200 Ft-os nagyságú lyuk van egy srác fülén, majd műttetheti magét, ha top manager lesz belőle...) De ez csak egy példa.



Amúgy egy "átlagos kamaszt", sosem jutna eszembe lenézni.

2013. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Persze, az emos, punk stb. kamaszokról egy másik vele egykorúnak is megvan a véleménye... De most nem erre gondoltam, hanem mondjuk, hogy egy szebb lányt, lenézhet egy felnőtt nő, nem?

De pl. én ha bemegyek egy drágább boltba az áruházban, akkor látom a megvető pillantásokat, az eladók arcára kiül a tipikus "mit keres itt ez a taknyos kölyök?" pillantás.

Vagy ha hozzáakarok szólni egy felnőttesebb témához, vagy van egy véleményem, azt nem mindig hallgatják meg a felnőttek. Holott többször jobb ötleteim vannak mint egy idősebb embernek..

2013. aug. 12. 22:55
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Engem lenéznek a kinézetemért és az anyukámat is, mert megenged nekem bármilyen hajszínt, goth ruhákat hordok, néha cybergoth-ot együtt varrjuk meg ezeket nekem. Mindenki lenéz minket emiatt, de szerintem csak magukat minősítik ezzel az előítéletességgel. Egy érett felnőtt nem a külső, hanem a belső alapján ítélkezik.
2013. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na ez az! Akkor ki a gyerekes?
2013. aug. 12. 22:59
 6/19 anonim ***** válasza:

Engem az zavar amikor ey felnőtt annyira odavan magáért.


Én értem ,hogy van érettségije , meg nyelvvizsgái , de ő is csak egy ember. Miért kezel egy felnőtt egy gyereket törlőrongyként.


Félreértés ne essék tisztelem a felnőtteket , de én is egy ugyanolyan rangú ember vagyok ahogy ő is. És ők is voltak tinik.


Sajnos többször tapasztaltam ezt " Mit képzelsz te csak egy taknyos vagy".


Csak ,hogy mindenki volt ilyen taknyos és attól még a kamasz is ember.

+ a felnőttnek sincs mindig igaza.

2013. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a felnőttek sokszor egymást is lenézik, Szóval ez nem biztos hogy a "tiniségnek" szól, hanem úgy általában.

A nők irtó irigyek tudnak lenni egymásra, ha "szebbet, feszesebbet, csinosabbat" látnak. Gondolom ilyesmi lehet, amikor "megjelensz valahol". :)

Az intellektus meg hát van akinek megadatik, van akinek nem. Ez sem igazán kor-függő. Aki hozzád hasonló intellektussal rendelkezik, fel fogja ismerni az értékeidet, és felnéz Rád, függetlenül az életkorodtól.


De vigyázz, ha nagyon csinos vagy, akkor meg kell majd küzdened a sztereotípiákkal, (pl. "szőke nő" stb).


az élet ilyen. Talán épp ezzel nem nagyon találkoztál még, mivel fiatal vagy.

Majd bele jössz!

Sok boldogságot az életben!


második

2013. aug. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
A legjobb barátnőm anyukőája egyszer megsértődött, mert azt mondtam, hogy tisztelem őket, mert szegény körülmények között élnek, és ő mindent m,egtesz, hogy rendesen éljenek és a legtöbbet sikerül kihoznia ebből. Szóval ő ezért bevágta a hisztit, nem találkozhattam a lányával. Engem elhordott mindennek, hát én hagytam is a fenébe, nem érdekelt csak az, hogy láthassam végre a barátnőmet, így írtam neki egy bocsánatkérő levelet, az egész egy hatalmas talpnyalás, amit nem szeretek amúgy de kénytelen voltam. Így meg megbocsátott. Ráadásul én neki vettem mindenféle tollat meg matricát, hogy a férjének tudjon minél szebb leveleket írni, de ezek eszébe sem jutottak neki :) DE ő tudja :)
2013. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Én jóval idösebbnek nézek ki, mint amennyi vagyok, ezért általában úgy állnak hozzám, hogy 15-16 éves vagyok. Pedig csak 13 (talán mert festem a hajam, elég szigorú szüleim vannak, de ezt megengedik).

Amikor megmondom, mennyi vagyok, jön a "taknyos kölök", "kis pisis" meg ilyen tekintet, de amint kinyitom a számat, rögtön elfelejtik, mennyi vagyok. :D (nem lett a s.ggem alá tolva minden, mert van egy magatehetetlen húgom, aki 10 évesen nem tud levágni egy szeelet kenyeret sem, így fel kellett nönöm)

Ha meg lenéznének, hát nem foglalkozom velük. :)

2013. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Engem a családom bizonyos tagjai és az idegenek sem tudnak komolyan venni. Ha utánanézek egy témának, és talán nekem lenne igazam, akkor jönnek a megvető tekintetek meg a "te ezt még nem tudhatod" és " pisis" meg "csitri" jelzők:-D ( példa: anyum el akart küldeni szolizni, én nem mentem, mert mondtam, hogy szerintem nem jó a bőrnek, pláne nem az enyémnek, mert falfehér vagyok, erre kicsapta a hisztit, hogy de ő jobban tudja meg stb. Végeredmény: mivel ő kb 10-15 éve folyamatosan szolizik, és most elment anyajegyeket ellenőriztetni, kiderült, hogy nekem lesz igazam, persze ez nem boldogít). Ezt a történetet csak azért írtam le, hogy kiderüljön, hogy nem az élet nagy kérdéseiről vagy atomfizikáról/filozófiáról, stb volt szó..

A másik téma a boltok. Tudom, hogy sok tini lop meg nem mindenki viselkedik etikusan pl a drogériákban/drágább ruhaboltokban, stb, de sok biztonsági őr egyszerűen bosszantóan bámul... A bankok kb a legrosszabbak.. .Bemegyek, el akarok intézni egy kb 3 perces befizetést, de a legtöbb helyen olyan tekintettel és szókinccsel fogadnak az alkalmazottak. Attól, hogy 16 éves vagyok, igenis képes vagyok kitölteni 2 papírt ha vmelyik szülőm beteg és fontos az utalás. Persze tisztelet a kivételnek, vannak nagyon rendes alkalmazottak, csak néha kifogunk 1-1 rosszabbat.

Ja, és aki a külső miatt aggódna : nincs tetkóm/fültágítóm/pcm, alig van rajtam smink ( alapozó, púder, néha szempillaspirál és rúzs ízléses mértékben), nem hordok mikrominit és szakadt farmert, a hajam festetlen, de ez hamarosan változni fog, de nem hiszem, hogy egy festett haj miatt el kéne ítélni bárkit. 16/L

2013. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!