Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ti a nyaron milyen...

Kamaszok! Ti a nyaron milyen idokozonkent szoktatok takaritani?

Figyelt kérdés

Nagytakaritast mikor csinaltok? Mit foglal ez magaban?

A sulibol visszamaradt felesleges cuccaitokat mikor dobjatok ki?

Bocsi a sok kerdesert,csak kivancsi vagyok. :)


2013. jún. 22. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor zavar a kosz, úgy 2 hónap.
2013. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én az utolsó tanítási nap végén, már hazafelé dobáltam ki a sulis cuccokat :D :D
2013. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a nyár nem változtat a takarítási szokásokon :D

Heti 1x. Porszívózás, portörlés, felmosás, ágynemű mosás (3 hetente), viráglocsolás, bútorápolás, kb. ennyi. Rendetlenség nincs, erre folyamatosan figyelek, így nem megerőltető.

Suliból visszamaradt cuccok, nem tudom pontosan mire gondolsz, de tankönyveket pl. már szünet első napján szívesen lehajítom a garázsba :)

2013. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat. Johetnek meg. :)

Suliból visszamaradt cuccok: nekem spec 3 fiokom tele van mindenfele kacattal, elhasznalt tollak, rengeteg dolgozat, piszkozat. Ki se lehet oket nyitni.

2013. jún. 22. 11:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alap takarítás heti egyszeri nálam, amikor porszívózás, portörlés és felmosás van, egyébként meg a nyár első szombatját (ami nekem pont ma van) áldozom arra, hogy mindent, ami suli, elpakoljak a fiókjaimba, hogy ne kísértsen még a tanulás gondolata sem.:DD

15/l

2013. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanúgy hetente kitakarítom a szobám, mint pl. suliidőben.De általában nálam ez csak a porszívózást takarja:D A portalanításhoz lusta vagyok ezért azt csak 2-max 3 hetente szoktam:D Ezen kívül persze sokat segítek anyukámnak(mosogatás, teregetés, virág locsolás):)

"A sulibol visszamaradt felesleges cuccaitokat mikor dobjatok ki? "-háááát...általában már csak akkor amikor vesszük az új tanévre a cuccokat, vagyis augusztus vége fele:D Jelenleg félek kinyitni az íróasztal szekrényt mert ahogy vége volt a sulinak mindent behajigáltam....:D

2013. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom, suliidőben szinte semmit nem takarítottam magamtól, csak ha anyu nagy ritkán megkért valamire... :/

De anyu nagyon sokat dolgozik, én meg egész nyáron itthon leszek, úgyhogy szépen kialakítok majd egy takarítási rendszert, amit iskolaidőben is folytatni szeretnék.

Jövő héttől kezdeném, mert ezt a hetet még az érettségi utáni pihenésnek szánom... Minden napra tervezek minimum 1-2 óra takarítást, mivel senkinek nincs ideje rá, és ezért nagy koszok uralkodnak. Ha lehet így mondani, át szeretném venni mostantól a háztartás vezetését, hogy anyunak semmi dolga ne legyen, csak pihenni, miután hazaér. Remélem sikerül. :)

17L

2013. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi nyár végén a sulis rajzaimat, dolgozataimat stb kidobjuk, és csinálunk helyett a tankönyveknek, füzeteknek, ceruzáknak, tollaknak...
2013. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedden volt évzáróm, addig nem pakoltam el a könyveimet, füzeteimet, mert kétesélyes volt a töri. Mivel átmentem, már kedden, évzáró után elpakoltam a sulis dolgaimat.


Takarítani pedig... Ahogy jön. Amikor látom, hogy a szőnyegem 'piszkos', sok benne a hajszál, morzsa, stb, akkor felporszívózok. Sajnos olyan ramaty a szőnyegem, hogy 2 naponta porszívózhatnék. Így szombatonként felporszívózok, aztán felmosok, szellőztetek. Ágyneműt akkor húzok, amikor jön, de általában 3 hét után. Port törölgetni is általában szombatonként szoktam, vagy, amikor úgy látom, hogy koszos az asztalom.


Nem viszem túlzásba.

2013. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Változó. Néha ha unatkozok és rámjön akkor akár 1-2 naponta is átrendezem az egész szobám, ez felér egy nagytakarítással. Ilyenkor újra átnézem minden cuccomat és papíromat, összeszedem az összes ottmaradt szennyest és szemetet, evőeszközöket, porolok, porszívózok néha dekorálok.

A sulis cuccaimat hm... utolsó hétre már mindent kidobok ami nem kell majd a következő évekre.

2013. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!