Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért engedik meg a szülök a...

Miért engedik meg a szülök a gyermekeiknek, hogy bulizni járjanak? Nem féltik őket?

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad milyen korú gyerekről van szó.

Nem mindegy, hogy 12, vagy 17.

2013. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Mi jobb:


tiltani,hogy ne merjen semmit elmondani,szökjön,hazudjon,mert úgyis el akar menni


vagy engedni,tudni hova megy,kikkel megy,érte menni,érezni hogy megbizik bennem annyira hogy elmondja mikor mit akar,stb,stb?

2013. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazándiból szerintem mindegy..úgy értem én 18 éves korig nem igazán engednem hogy minden nap bulizzon.. szóval bármely korosztályra szívesen olvasok választ:)
2013. jún. 18. 14:17
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Nyáron miért ne bulizhatna minden nap?

Mikor ha nem tizenévesen?


2-es voltam

2013. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
mondjuk huszonévesen..?
2013. jún. 18. 15:02
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Engem engedted elég sokat! Még ha 14 éves is... kedve van megbízható mondd neki, hogy elmehet akár minden nap... csak ésszel bulizzon ne részegedjen le stb... Jöjjön időre vagy ne későn. Ne szabj nagy korlátokat mert azt ugy is megszegi. Ha pénztárca engedi adj neki zsebpénzt. ha nem akarod elengedni akkor csináljatok házi bulit... ha kicsit engedékenyebb vagy inkább otthon igyanak felügyekettel annyi ami nem árt meg, mint valahol egy parkban találják meg őket hányásba fulladva. Lehet hihetetlen de de már a mai 12-13 évesek is isznak és hasonlók... Engedj- de okosan- fogj-de okosan- valamiből ki kell alakítani a bizalmat. Ha hülyeséget csinál beszéld meg vele ne rögtön megbüntesd hanem szabj feltételt h ha még lezs ilyen akkor vége a jónapoknak!remélem tudtam segíteni. nálam ez vált be apukám nevelt.
2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
előző vagyok ha nem is bulizni akkor közösségbe... alakítsd úgí h jó legyen eleinte hivdd meg pizzázni vagy vidd el haverokkal esetleg boling vagy valami progi. oda ugy is szivesebben engednéd. :) aztán mehessen egyedül haverokkal. szép lassan egyre többet engedj neki. Még a bizalom áll.
2013. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

A kor és a buli stílusa sem mindegy. Mert lehet buli egy szalonnasütés néhány sörrel vagy lehet buli a diszkóban való vonaglás.

Az elsőt szerintem lazán meglehet engedni, akár minden másnap.

A másik heti egyszer pedig ugyanígy elnézhető, ha a bulizó személy tud mértéket tartani (magyarul:anyunak nem azon kell aggódnia, hogy a gyerekét reggel a detoxban találja meg)


Én nem élek a bulizás lehetőségével, csak nagyon ritkán, de tartom,hogy normális. Amúgy a szülő tuti félti valamennyire, de ez is ugyanúgy normális,ösztön,soha nem fog elmúlni.


Aki akar az nyugodtan bulizzon, de tartson valamennyi mértéket és vigyázzon magára, már csak önös érdekekből is.A szülőknek tiltás helyett beszélgetni kéne a gyerekkel, mert ha a kölcsönös bizalom megvan, anyu sem fog azon aggódni, hogy a kislánya valami oltári nagy marhaságot csinál a szalagavató éjszakáján.

2013. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Az sem jobb, ha nem engedik társasági életet élni, és sehova nem járhat.

Egy kis szabadság mindenkinek jár, és ki-ki maga dönti el, hogy a saját szabadságát hogyan tölti el.

Ha valakinek az esik jól, hogy egy fárasztó sulis hét után pénteken, szombaton jól kibulizza magát, az miért rossz szerinted?

Attól még, hogy eljár valaki szórakozni, nem biztos, hogy iszik, cigizik, drogozik, egy éjszaka alatt 10 fiú keresztül megy rajta, stb...

Ha pedig taxival megy haza, akkor nem értem, mi veszély érhetné.

2013. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

17 éves kortól szerintem belefér,pláne nyáron,16 évesen suliidőben max 2-3szor engedném el,de csak normális helyre normális emberekkel,nyáron sem minden héten.16 alatt meg abszolút nem,csak pizsipartira szülinapi buliba ahol van szülői felügyelet csak olyan kisebb buliba.

Normális kapcsolat van szülő és gyerek között meg van a bizalom akkor nem lesz ebből probléma egy 14-15 évesnek semmi helye komolyabb buliban.Felelőtlenség h a szülők csak úgy elengedik pláne éjjel,még 16 évesen is legkésőbb 11kor illik haza menni.

2013. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!