Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy éves határozott idejű...

Egy éves határozott idejű szerződésben hogy tudnék elmenni szülni, tgyásra és gyedre, hogy ezek mind járjanak?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de tudom, nem jók az esélyek hat.idejű szerz-nél.
2012. aug. 14. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ha még csak terv a baba, a szerződés meg csak 1 éves, akkor sietni kell

én úgy tudom, hogy a tgyás/gyed lényege, hogy előtte x napig dolgozzál, nem akarok hülyeségeket írni, mert az új szabályokban nem vagyok biztos, de talán 365 nap kell a jogosultsághoz, viszont 2 év munka kell ahhoz hogy 2 évig kapjad

ha ez megvan, és még él a szerződés, tehát még dolgozol, és onnan mész táppénzre, vagy tgyásra, akkor passzív táppénzt majd passzív gyedet kaphatsz ha jól tudom,

szóval ha megvan a megfelelő munkanapod a szülés előtt, akkor kaphatsz gyedet, csak mivel közben megszűnik a munkád, akkor majd nem lesz hova visszamenni

2012. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kíváncsicska ***** válasza:
Sajna nincs passzív táppénz tavaly óta.Mindkét esetben hogy járjon a szülés napján biztosítottnak kell lenned (a munkanélküli is az).A tgyáshoz 1 éven belül 180 ledolgozott munkanapnak kell lennie, a gyedhez 2 éven belül 365 napnak ha jól emlékszem.
2012. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tudtam, hogy a munkanélküli is biztosítási időnek minősül, de logikus, köszi.
2012. aug. 15. 08:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de muszáj kicsit helyesbítenem:


"de talán 365 nap kell a jogosultsághoz, viszont 2 év munka kell ahhoz hogy 2 évig kapjad

ha ez megvan, és még él a szerződés, tehát még dolgozol, és onnan mész táppénzre, vagy tgyásra, akkor passzív táppénzt majd passzív gyedet kaphatsz ha jól tudom"

Igen, valóban 365 nap kell, és valóban nincsen már passzív táppénz. Ahhoz, hogy 2 éves korig kapd a gyedet 562 nap kell, nem 2 év.



"Mindkét esetben hogy járjon a szülés napján biztosítottnak kell lenned (a munkanélküli is az).A tgyáshoz 1 éven belül 180 ledolgozott munkanapnak kell lennie, a gyedhez 2 éven belül 365 napnak ha jól emlékszem."

A tgyáshoz is 365 nap kell, nem 180, és a tgyáshoz nem kell a szülés napján biztosítottnak lenni, az akkor is jár, ha a biztosítottságod a szülés előtt 42 napon belül szűnik meg.



Kérdező, ha kb. a 4-5. hónapban esnél teherbe, akkor amikor lejár a határozott idő, elmehetsz egy hónap álláskeresési támogatásra, majd 28 nappal a szülés várható időpontja előtt igényelheted a tgyást. A tgyás lejárta után újra igényeled az álláskeresésit, és azalatt igényled a gyedet, akkor az is jár majd.


Ha korábban nem volt semmilyen munkaviszonyod, akkor neked nem járható út, hogy a határozott idő alatt szülj, mert akkor nem lesz meg a szükséges 365 napod.

2012. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!