Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen meddig engednek el...

17 évesen meddig engednek el a szüleitek? Hogyan vegyem rá őket, hogy tovább szeretnék maradni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok.Kb 15-16 évesen kezdtem el járni bulikba (inkább koncertek).Lassan 18 vagyok.Ha hétvégente el szeretnék menni a barátaimmal pl kocsmába (igényes),általában 10-11ig engednek el.Szeretnék tovább maradni.Elég cikinek érzem,hogy mikor megérkezik a baráti társaságom,nekem haza kell mennem.Általában haza szoktak kísérni,és ezt tudják is!Mikor lesz az a "majd jövök" pont?Hogyan tudom rávenni őket? (Mellesleg 4-es tanuló meg vagyok,tudom,hol a határ,szoktam itthon segíteni,nem vagyok tiszteletlen). 17/L

2013. jún. 11. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Én is eddig mehettem el ennyi idősen. Teljesen normálisak a szüleid (hogy másoké nem, hát ilyen a világ). A "majd jövök" pont nálam akkor jött el, amikor egyetemre mentem másik városba és már nem kellett elszámolnom az időmmel. Olyan 20 év körül lettem ilyen szempontból felnőtt, hogy nem engedélyt kértem tőlük dolgokra, hanem meséltem, hogy milyen döntéseket hoztam.
2013. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

ej

15 éves vagyok és éjfélig elengednek..

szerintem higgadtan beszélj velük hogy szerinted vagy annyira felelősségteljes, hogy tovább maradj.

2013. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekem már a majd jövök volt, annyi hogy nekem már komoly kapcsolatom volt ennyi idősen 4 éve és általában vele voltam. Annyi volt a kikötés h tudják hogy mikor hol vagyok és kivel.
2013. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

engem 17 évesen kettőig engedtek

szerintem ülj le velük,hogy anya,apa szeretnék tovább maradni

legyen mondjuk egy próba-buli és ha ott nem veszted el a bizalmukat,akkor szerintem látni fogják hogy rendes vagy :)

2013. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem elengedtek nagyjából akármeddig, de SOHA nem volt a "majd jövök" pont.


Szerintem az a lényeg, hogy tudják hol vagy és meddig, illetve legyél biztonságban és "nagyjából" elérhető (nyilván egy koncerten/diszkóban úgyse hallod, ha szól a mobilod, de azért ne legyél teljesen eltűnve).


Nálunk ezek voltak a szabályok, hisz nyilván féltenek és nem akarják hajnali 7ig bámulni az órát, hogy mikor érek már haza... de úgy, hogy ezeket betartottam, mindig addig maradhattam, ameddig akartam. Próbálj beszélni velük!

2013. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
mond neki hogy ebednek kiboritod a szuleid levese't es akkor vege a csaladi ebednek majd ha nem engednek el sokaig
2013. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem ülj le velük és beszéld meg,hogy legalább éjfélig engedjenek el.Nem vagy már kislány..jó én nem akarok itt okoskodni 15 évesen de engem nyáron,meg hétvégente éjfélig kiszoktak engedni a barátaimmal,ha meg bulizni megyek addig maradhatok amíg vége nincs a bulinak és van hogy apu jön értem mert pl télen hajnalba még sötét volt,de nem járok sokat bulizni havonta 1x max..szóval szerintem ezt simán megbeszélheted a szüleiddel..
2013. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

17 éves koromtól engedtek el addig, ameddig jólesett.

Előtte csak 11-ig. Beszélj velük!

2013. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem már 15 évesen majd jövök volt... hát mit mondjak, lehet nem így csinálnám a saját lányommal.

Csak egy módon tudsz a helyzeteden változtatni: ha beszél velük erről, mindig őszinte vagy, és tudod, mikor van a bulizás ideje (pl. nem vizsga előtt egy nappal :) ).

Szerintem ülj le velük, mondd el ezeket, mint nekünk.

2013. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 annamari69 ***** válasza:
3 gyerekem van, a legnagyobb lány, 18 lesz ő is nemsokára, bevallom, izgulok érte, és elvárom, hogy otthon legyen ő is 11 óra felé. Van, amikor az apukája megy érte kocsival, mert a vasútállomás sem biztonságos különösen, vonat óránként jár, és vannak azért ott is részegek, meg fazonok, akik simán kikezdenének vele.(Sajnos ez velem is előfordult már többször is, amikor hazafelé jöttem, a koromnál 10 évvel fiatalabbnak nézek ki, és elég kislányos a külsőm, felnőttként is fel kellett kötnöm a gatyát, hogy lekoptassak egy 180 cm magas 80 kilós huszonévest,aki ittas volt, és épp az anyjával akart flörtölni). Ha valaki megtámadna, meg tudnád magad védeni? Elég lenne, ha megkergetne, vagy megijesztene, nem kellene bármi komolyabbat csináljon veled. Szerintem aki azt válaszolta, hogy normálisak a szüleid, teljesen igaza volt. Van egy 8. osztályos kislány (férjem tanítványa), a szüleit az sem zavarja, ha 3 napig nem megy haza, ezt ne kívánd! Mennyire szerethetik, vagy hiányozhat otthon? Egyébként 16 évesen én sem tudtam elképzelni, mitől félt az anyukám, mondjuk akkoriban nem volt ilyen veszélyes az éjszaka (1986), de csak akkor értettem meg, mennyire lehet aggódni egy gyerekért,amikor nekem is megszülettek. Ha majd szülő leszel, biztosan jó anyuka leszel, hiszen a szüleidtől jó példát, és rengeteg értéket kaptál :-)
2013. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!