Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy ilyen helyzetben ki a hibás?

Egy ilyen helyzetben ki a hibás?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam (nevezzük A-nak) ma hozzámvágott egy műanyagpalackot.Tudni kell A-ról hogy valami oknál fogva nem kedvel engem és előszeretettel piszkál (van sejtésem hogy miért, de nem biztos).Már hetek óta lenyelek mindent amit csinál, de most elborult az agyam és nekiestem a flakonnal.Felkapott egy cipősdobozt és hozzámvágta aztán felvette osztálytársam fém mankóját.Megpróbált oldalba ütni vele de elkaptam és eltartottam magamtól hogy ne tudjon elérni vele.Hozzávágtam a palackot és ott akartam hagyni, de ha elengedem a mankót akkor nekem esik vele.Kifordította a kezemet úgy hogy nem tudtam eltartani a mankót úgyhogy a másik felével elkezdte ütni a másik oldalamat.Kicsit ellöktem magamtól és odébbálltam.Kb fél perccel utána mutogatja hogy elferdült a mankó, majd kijelentette hogy ha újat kell venni, akkor felesben fizetjük.

Csinált már egyszer egy hasonlót.Mikor elkezdődött a tél, valami oknál fogva rohadt jó viccnek tartotta, hogy lenyúlja a sapkámat és berakja egy másik osztálytársam (B) táskájába.Mikor odamentem B-hez hogy elkérjem tőle a sapkámat mitadisten nem volt nála, sőt az egészről nem tudott semmit.Megmondtam A- nak hogy meg kell vennie a sapkámat mire azt mondta hogy az egyik felét fizeti ki, a másikat B-nek kell.A odaadta a felét, B-től viszont nem kértem el, mert nem tartom hibásnak A hülyesége miatt.Ahogy magamat sem azért mert nem hagytam hogy megalázzon és hogy megverjen egy mankóval.A mankót többé-kevésbé sikerült kiegyenesíteni és úgy nézett ki hogy a srác tudja is használni.Következő szünetben bocsánatot kértem tőle, habár nem hiszem hogy nekem kellett volna.

A kérdésem az lenne, hogy ebben a helyzetben ki a hibás?

A kérdést azért ide írtam, mert első sorban olyan szülők válaszára lennék kíváncsi akiknek kamasz gyeerke van, esetleg már történt velük hasonló.Valamint kamaszok válaszait is előszeretettel fogadom.

15/l



2013. máj. 28. 21:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia írj privit és beszélgetünk.. csak ide nem akarom kiírni túl sok lenne meg minden :D
2013. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!5-ös:Ha lány lenne akkor simán lenyomnám, de sajnos fiú és erősebb nálam.
2013. máj. 29. 18:10
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha fiú,ha lány,akkor is teljesen műveletlenek vagytok,te is,meg ő is..jobb dolgotok nincsen,mint verekedni?Hova süllyedtek már???Te is az ő szintjére,gratulálok.Inkább fenyítetted volna be valamivel.
2013. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Tudod te egyáltalán, mit jelen a műveletlen szó?Honnan tudsz te az én műveltségemről?És mégis mivel fenyítettem volna be?Ennek a srácnak van már egy pár intője, de szemmel láthatólag egyáltalán nem érdekli a dolog.És ha már itt tartunk:Neked nincsen jobb dolgod mint engem osztani?
2013. máj. 29. 21:43
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
jesszusom! nem azért mert nem láttam durva dolgot na de hogy valaki rátámadjon egy másik ember mankójával az osztálytársára?? :OOO Én a helyedben szóltam volna a szüleimnek és elcibáltam volna őket az igazgatóig. itt már az osztályfőnök nem nagyon tud mit tenni sztem... Ez nem baszogatás , ez testi bántalmazás .... L
2013. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 senior24 ***** válasza:

Engem speciel rohadtul nem érdekel h ki és utál és ki nem.Én akkor is kimondom amit gondolok és ha igazam van,akkor meg pláne.Az,hogy most engem az miatt megutálnak mert kimondom hangosan azt,hogy milyen az ember,hogy milyenek az emberek és h hogyan viselkednek,vagy azt amire mindnyájan gondolunk,meg h mi a jellemző és h mennyire szánalmas vagy sem,akkor nagyon tudom öket sajnálni,az ő lelki szegény bizonyitványuk.Az emberek ha meghallják a nagy büdös igazságot,vagy szembesiti öket valaki a saját sz'rjukkal vagy azzal h hogy hogyan viselkednek,1000 százalék biztos általában h az első reakció az a tagadás,meg az h megutálnak.Lesz'rom.Sok ember nem is mer nyiltan beszélni az ilyen témákban,(igazábol fogalmam sincs h miért,nem is értem egyébként)inkább elterelik a témát,vagy ugy tesznek mintha meg sem hallanák,vagy kiröhögnek,teszik a hülyét vagy elmondják, h xy-nak orvosra van szüksége,vagy agressziv lesz.És ilyenkor mindig eszembe jut a következő:


"Minél inkább eltávolodik a társadalom az igazságtól,annál inkább utálni fogja azokat,

akik kimondják azt"

George Orwell


Mondj igazat,és betörik a fejed vagy kiutálnak :D Nevetséges nem igaz?

2013. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyértelműen "A" a hibás. Hiszen ő kötekszik. Én a helyedben úgy megcsapnám, amikor senki sem látja, hogy a fal adja a másikat. Védd meg magad, légy határozott, mondd meg neki, ha még1x hozzád mer szólni, a szemét kikaparod, és lenyeleted vele! Lehet, hogy az erőszak nem megoldás, mindig ezzel jönnek! Pedig némelyik esetkben az! Adni kell neki párat, és megtanulja, hogy veled nem lehet packázni. Én is megcsináltam, és azóta hozzám sem mer szólni. Pedig nem vagyok egy nagyon erőszakos lány, de ami sok az sok! Ha ő el akart téged verni mankóval, te miér ne tennéd meg az öklöddel? Csapd le, és kész! És helyesen tetted, hogy nem kérted el "B"-től a pénzt, hisz ő nem is tehet róla!
2013. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17-es vagyok, most olvasom, hogy fiú! Akkor ha nem tudod megverni ( én egy fiút gyepáltam el, de nem lehet minden lány ilyen) akkor égesd be. Hogy azért piszkál, mert akar tőled valamit? Kérdezd meg mindenki előtt, égesd be rendesen! Ha beégeted tuti leszáll rólad.Sokkal nagyobb tőled, vagy mekkora az a fiú? Küldd hozzám, majd elintézem! :P
2013. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Nem azért mondom de milyen fiú az aki lányokat ver (és nem is csak poénból, hiszen egy vasmankóval oldalba vágni valakit...)

Szólj valami kopasz kigyúrt ismerősödnek / apádnak, hogy beszélgessen el a sráccal néhány csonttörés formájában.


Vagy a másik hogy próbálj meg rákenni valami nagyon durva dolgot amitől kirúgják. (pl. hogy ellopott tőled x ezer forintot stb). De nehogy lebukj!:D


Az ilyen kis g*ciket már ilyenkor meg kell nevelni.

2013. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tudod, kérdező, kifejezetten rühellem, amikor valaki a férfiak közismerten gyenge pontját támadja, de a te estedben ezt javaslom. Alapos tökönrúgást az ilyen szarjankónak.
2013. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!