Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy ilyen helyzetben ki a hibás?

Egy ilyen helyzetben ki a hibás?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam (nevezzük A-nak) ma hozzámvágott egy műanyagpalackot.Tudni kell A-ról hogy valami oknál fogva nem kedvel engem és előszeretettel piszkál (van sejtésem hogy miért, de nem biztos).Már hetek óta lenyelek mindent amit csinál, de most elborult az agyam és nekiestem a flakonnal.Felkapott egy cipősdobozt és hozzámvágta aztán felvette osztálytársam fém mankóját.Megpróbált oldalba ütni vele de elkaptam és eltartottam magamtól hogy ne tudjon elérni vele.Hozzávágtam a palackot és ott akartam hagyni, de ha elengedem a mankót akkor nekem esik vele.Kifordította a kezemet úgy hogy nem tudtam eltartani a mankót úgyhogy a másik felével elkezdte ütni a másik oldalamat.Kicsit ellöktem magamtól és odébbálltam.Kb fél perccel utána mutogatja hogy elferdült a mankó, majd kijelentette hogy ha újat kell venni, akkor felesben fizetjük.

Csinált már egyszer egy hasonlót.Mikor elkezdődött a tél, valami oknál fogva rohadt jó viccnek tartotta, hogy lenyúlja a sapkámat és berakja egy másik osztálytársam (B) táskájába.Mikor odamentem B-hez hogy elkérjem tőle a sapkámat mitadisten nem volt nála, sőt az egészről nem tudott semmit.Megmondtam A- nak hogy meg kell vennie a sapkámat mire azt mondta hogy az egyik felét fizeti ki, a másikat B-nek kell.A odaadta a felét, B-től viszont nem kértem el, mert nem tartom hibásnak A hülyesége miatt.Ahogy magamat sem azért mert nem hagytam hogy megalázzon és hogy megverjen egy mankóval.A mankót többé-kevésbé sikerült kiegyenesíteni és úgy nézett ki hogy a srác tudja is használni.Következő szünetben bocsánatot kértem tőle, habár nem hiszem hogy nekem kellett volna.

A kérdésem az lenne, hogy ebben a helyzetben ki a hibás?

A kérdést azért ide írtam, mert első sorban olyan szülők válaszára lennék kíváncsi akiknek kamasz gyeerke van, esetleg már történt velük hasonló.Valamint kamaszok válaszait is előszeretettel fogadom.

15/l



2013. máj. 28. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
teljesen véletlenül nem c*gány az illető? nem lennék meglepve...
2013. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem az.De ami a legdurvább, hogy elvileg egy elég jó hírű iskolába járunk.Az értékelésnél valószínűleg nem veszik figyelembe hogy 2 év alatt kikészítettek annyira hogy átmenjek egy másik suliba.
2013. máj. 28. 21:57
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Mindegyikőtök egy borzasztóan műveletlen,utolsó kis gyerekes senki!!Gondolkozzatok már az istenit neki!!


17/L

2013. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bocs de én valahogy nem tudom tolerálni ha valaki folyamatosan ok nélkül baszogat.Ettől lennék "műveletlen,utolsó kis gyerekes senki"?
2013. máj. 29. 06:31
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten lányok vagytok?
2013. máj. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 senior24 ***** válasza:
72%
Az ilyen kis patkányoknak vagy kuss van otthon vagy ellenkezőleg vagy annyira ki van nyalja a pi'ájuk hogy gondtalan naplopo semmirekellő jo dolgukban nem tudják h hová fektessék az energiájukat.És tudod,egyre több ilyen van!A helyzet az h ezek kiérdemelték és szándékosan incselkednek is vele h valaki felrugja öket mint a sz'rt,Megérdemelnék és jogos is lenne.De a törvények nem ugy vannak leirva h a joknak kedvezzenek vagy az ártatlanoknak.Ő csinálhatja ezt de ha te odamész és csinálod azt amit ő,akkor ő lesz a legjobban megsértődve és direkt azt sem fogja tudni h miért kapta.Beköp és te vagy a hibás.Ráadásul azért is csinálják mert MINDENKINEK kell a show!Direkt azt várta h te mikor esel neki h aztán elmondhassa h ö milyen apro kis törékeny ártatlan ember h te igy bántod.Az ilyent a kutyámnak sem adnám oda.Az ilyeneknek nem is állok félre az utcán vagy bárhol ha egymással szembe jövünk.És az emberi lény olyan,h addig csinál valamit,amig csak lehet,vagy mig be nem verik a képét.Érdekes és sohasem akarom megérteni h ha valaki nekem nem szimpi,akkor nem kezdem el b'szogatni,nem rakok neki keresztbe,nem gáncsolom ki,nem csinálok benne kárt stb.Akkor max nem foglalkozom vele vagy nem mutatom ki.De a legtöbb ilyen kis tini,és persze nem csak tinik,annyira INTELLIGENCIAHIÁNYOS ember h azt szavakkal nem lehet leirni.És ö nekik ott van a jolét,meg anyuci apuci meg a pénz a s'gge alá csusztatva stb.Aki meg nehéz helyzetben nő fel,azok meg full normálisak.Érdekes nemde?
2013. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 senior24 ***** válasza:
62%

Még elfelejtettem,azt hogy:

Az emberi természethez hozzátartozik az h ö ugy gondolja h kárt csinálhat a másikban,de ö vele ezt már nem csinálhatják meg,mert ö lesz a legjobban megsértődve.Tehát odafele müködjön a dolog,de visszafelé már nem!!Érdekes,sosem értettem,talán mert intelligenciában egy kicsit alattam vannak az ilyenek!!!

2013. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az a hibás, aki kezdi a balhét!
2013. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Minkettő hibás. A viszályhoz két ember kell, a veszekedéshez is, a verekedéshez is.

Régi tanítónénink elve szerint: "Tudom, úgy kezdődött, hogy visszaütött."

2013. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

OFF:

senior, azt ugye tudod, hogy szerintem a kamasz részlegből közel az összes kamasz utál már.:)

(Mert itt GYK-n, bár amúgy a világban is az emberek utálják, ha kimondod ugye amit gondolsz...)

2013. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!