Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben most ki a hibás?

Ilyen helyzetben most ki a hibás?

Figyelt kérdés
Névreszólóan kaptam egy utalványt amit a postás bedobott a postaládámba... elmentem a városba felvenni a pénzt, odaadtam az utalványt és a lakcímkártyámat,személyigazolványomat. Kiadták a pénzt (17 ezer Ft),rá 3 napra jön a postás,hogy fizessem vissza a pénzt,mert megbüntetik azt aki kiadta nekem a pénzt,mert nekem engem illet az a pénz,hanem a NÉVROKONOMAT EGY MÁSIK UTCÁBAN. Megfenyegetett a postás.. ha nem fizetem vissza akkor bíróságra adják,kirendelnek egy írás szakértőt és megbüntetnek 50 ezer Forinttal. Elmondása szerint aki kiadta a pénzt a postán arra való hivatkozással,hogy nagyon sokan voltak NEM volt rajtunk kívül senki! Nem tudott egyszerűen odafigyelni,de ezt már persze nem vallja be. Természetesen tisztában vagyok vele,hogy vissza kell fizetnem a pénzt,de úgy érzem,hogy én vagyok a károsult,mert a felelősség nem engem terhel..hanem aki nem figyelt oda... Őket nem éri büntetés ? Nem veszítik el az állásukat ??? Megérdemelnék!! Holnap reggel jön a postás,mit mondjak neki? Mivel úgy érzem ő felettem áll,miközben ő a legnagyobb hibás,hogy rossz helyre hozta az utalványt.
2012. máj. 16. 14:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat,elírtam.

"Nem engem illet a pénzt....."

2012. máj. 16. 14:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is, az a hibás, aki rossz helyre kézbesített.

Másodszor, illene visszaadnod a pénzt, ami nem téged illet, bár kétségkívül bosszantó, hogy jön valami váratlan lóvé, örülsz neki, elköltöd, aztán szólnak, hogy upsz, vissza az egészet...

Harmadszor, a postás ne fenyegetőzzön. Nem vagy köteles visszafizetni semmit, csak a becsület úgy diktálja. Gondolom, miután kiderült a hiba, akkor szóltak a postásnak, hogy ő cseszte el, ezért tőle lesz levonva, hacsak nem tudja valahogy visszaszerezni tőled. De mennyivel szimpatikusabb lenne, ha odaállna eléd azzal, hogy elnézést, hibáztam, kérem adja vissza, mint hogy fenyegetőzik.


Bírósági ûgy nem lenne belőle, te egyértelműen jóhiszeműen jártál el, itt csak az a kérdés, hogy elbírja-e a lelkiismereted, hogy a postás kis fizetéséből vonjanak le, te döntesz.

2012. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A postások hibásak, de téged meg nem illet meg a pénz. Alkudj velük. Adsz 12ezret, a többit levonod ügyintézési díjnak, amiért szórakoznak az időddel, vagy adják bíróságra az ügyet. Úgysem fogják, hanem inkább majd kiegészítik 17-re a hibás postások. Szerintem.
2012. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha jogtalanul vetted fel a pénzt, akkor vissza kell fizetni, de senki nem büntethet meg téged azért, mert a postás hibázott. Ha visszafizeted akkor semmi bajod nem lett.


Amikor utalunk egyik valakinek és véletlenül elírjuk a számlaszámot, de odaírjuk, hogy mit küldünk és kinek, mégse az kapja meg akinek szántuk akkor akinek tévesen küldtük kötelessége jelezni, hogy ő kapta meg, de xy illetné a pénz. Szóval kötelessége a pénzt visszafizetni, de attól még ő sincs megbüntetve, mert az elküldő hibázott.



Ezért senkit sem kéne kirúgni, hisz tévedni emberi dolog, és szerencsére ők is időben rájöttek hogy hibáztak.

2012. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pénzt vissza kell fizetned, mivel nem téged illet.

Gondolom oda volt írva, hogy milyen jogcímen jár a pénz, pl, ha visszaigényelt adó vagy távoli rokon küldte akkor neked tudnod kellett azt, hogy neked ez a pénz nem jár, és szólnod kellett volna, hogy nézzék már meg még egyszer mert te nem vársz sehonnan 17 ezer forintot.

2012. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma reggel itt volt a postás,kiosztottam. Aláíratott velem egy papírt,hogy mikor tudom visszafizetni. Előtte elbeszélgettem vele,hogy is történt ez a dolog,mondta,hogy ő dobta meg az utalványt..és kérdeztem mi lett azzal a nővel aki kiadta nekem a pénzt a postán,és azt mondta a postásnak szemét módon,hogy én erőszakoskodtam,követeltem a pénzt... ő nem akarta odaadni... ezzel védte magát..de ez NEM igaz! Megkértem a postást,hogy hozzon össze egy találkozót a nővel,hogy szembesítsük ezt az ügyet.

A nyugdíjból levonják majd fizetéskor a 17 ezer forintot... A becsületem azt kívánta,hogy visszaadjam bármilyen szegény is vagyok...

2012. máj. 17. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:

1 nem a becsületed kivánja meg a visszafizetést, hanem a jogszabályok


2 ezek szerint, ha bárki erőszakoskodik a postán, akkor adnak neki pénzt? (nem beszélve róla, hogy ez a rablás lenne, és bűncselekmény) + van videó, bizonyítson + addig rágalmazásért lehet perelni


3 te nagyon hülye vagy, ha aláírogatsz bármit a postásnak


4 fenyegetőzés miatt nyugodtan feljelentheted a postást

2012. máj. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!